Czy to może być celiakia?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ElwiJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 09 mar, 2018 11:57

Czy to może być celiakia?

Post autor: ElwiJJ »

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Ostatnio mam bardzo duże obawy, że mogę mieć celiakię. Objawy ostatnio zaobserwowane: ból brzucha, wzdęcia i gazy. Mam już cukrzycę t 1 i od niedawna Hashimoto i bardzo się boję kolejnej choroby. Jestem zapisana do gastroentrologa na wtorek, ale chciałam przed tym dniem napisać tutaj bo mój niepokój jest duży. Jeśli chodzi o wzdęcia i gazy to zawsze mi się zdarzały. Teraz jednak są jakby większe, albo ja zwracam na to większą uwagę. Chodzę również na psychoterapię z powodu nerwicy wegetatywnej niestety, więc pakiecik chorób jest pokaźny. Moje objawy przypominają zespół jelita drażliwego. Jeśli chodzi o niedobowy wit to stwierdzono u mnie niedobór wit D (ale u cukrzyków to standard), anemii poważnych nie mam. W zeszłym roku miałam lekko zaniżoną hemoglobinę, zamiast 12 było 11,5 , ale w tym czasie odstawiłam zupełnie mięso i nie suplementowałam się niczym. Bardzo się boje że mam tą celiakię, a wyczytałam już że przy cukrzycy się zdarza. Dodatkowo boję się że mogę ją mieć już od kilku lat i wyniszczyła mi organizm :( tak, tak, niestety przy nerwicy takie myślenie to standard. Proszę o wsparcie :(
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Czy to może być celiakia?

Post autor: Zolek »

Jeśli myślimy o chorobach trudno znaleźć słowa pocieszenia.
Z tego co piszesz diagnostyka w kierunku celiakii jest wskazana. Jeśli natomiast się potwierdzi, nie myśl o niej jako kolejnej chorobie, tylko o tym,8 że wreszcie znajdziesz wspólny mianownik dla innych chorób, z którymi walczysz, a dieta bezglutenowa może być skutecznym lekarstwem na większość z nich.
Powodzenia!
ODPOWIEDZ