choroba Duhringa - Kraków

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paciorek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 16 kwie, 2018 13:31

choroba Duhringa - Kraków

Post autor: paciorek01 »

Witam! Mam 30 lat i od kilku lat byłam diagnozowana w kierunku chorób tkanki łącznej z powodu nasilających się dolegliwości stawowych oraz nawracających zmian skórnych i nasilającego się zespołu przewlekłego zmęczenia. Nie postawiono jednaK jednoznacznego rozpoznania. Jeden z immunologów klinicznych zasugerował, że może to być chroba Duhringa. Wykonałam kilkukrotnie badania w kierunku obecności p/c EMA i transglutaminazie tkankowej. Te drugie dodatnie, bez szału bo ok. 70, ale przeszłam na dietę bezglutenową. Po pół roku stosowania diety p/c p/transglutaminazie tkankowej nadal dodatnie ok. 80. Stawy nadal bolą. Zmiany skórne, swędzące, na podłożu rumieniowym z tworzeniem się pęcherzyków mniej nasilone, ale nadal okresowo wracają zawsze w tych samych lokalizacjach.
CHCIAŁAM ZAPYTAĆ CZY W KRAKOWIE JEST JAKIŚ LEKARZ , KTÓRY ZAJMUJE SIĘ DIAGNOZOWANIEM I LECZENIEM CHOROBY DUHRINGA???
MONIKKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 16 kwie, 2018 13:37

Re: choroba Duhringa - Kraków

Post autor: MONIKKA »

Witam , nie wiem czy w Krakowie jest taki lekarz , jestem z Wrocławia . Mój mąż miał zdiagnozowana tę cchorobę w szpitalu na oddziale dermatologicznym . Na poczatku kiedy nie rzestrzegał diety , lub przebywał np długo nad morzem bo tam pracował ,to objawy cały czas wracały . Brał sprowadzany lek DAPSON , który niestety nie leczy , jedynie łagodzi objawy . Obecnie przestrzega diety bezglutenowej już długi czas i od kilku lat nie ma żadnych objawów . Leku DAPSON też nie przyjmuje .

Gdyby Pani chciała wiedzieć coś więcej , jakie miał badania itp to mogę zerknąc do wypisu ze szptala i podać .

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ