Mam decyzję

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Co w tym zaskakującego?
tato chorej pisze:lekarza z komisji trzeba było troche uświadomić co to za choroba
zawsze, no, prawie zawsze są żenująco niekompetentni...
tato chorej pisze:na jaki okres przyznana będzie grupa twierdząco orzekła na 4 lata
Szkoda,że nie zapytałeś przy okazji, czy za 4 lata masz się spodziewać cudownego uzdrowienia... Ech, witaj w realnym świecie celiaków... :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Czytając te wszystkie posty zastanawiam się na czy to wszystko polega?. jestem osoba dorosłą i mam orzeczony stopień niepełnosprawności w stopniu umiarkiwanym od 2000r :=D>: Dwa razy orzeczono na rok i dwa razy na dwa lata. Na komisji poza uprzejmym dzień dobry, proszę się rozebrać, a potem ubrać i do widzenia lekarz nie powiedziała żadnego słowa. O wynikach komisji dowadywałam się dopiero z orzeczenia. Od czego zależy uznanie stopnia niepełnosprawności?, lekarze ustalają inywidualnie ? Czy co kraj to obyczaj ? #-o , a może ja miałam szczęście ? no nie wiem. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

co kraj to obyczaj a dokładniej co urzędnik i co lekarz to obyczaj. Tatko możesz się odwołać.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Chyba raczej nie. W końcu decyzja była pozytywna. Po prostu za rok trzeba starać się ponownie
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Obiecałam sobie już w tematach prawnych nie pisać, ale teraz musze się odezwać - oczywiście, że możesz się odwołać ! piszesz, że chcesz na stałe czy na cztery lata a nie na rok i już !
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
tato chorej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 04:08
Lokalizacja: wschowa

Post autor: tato chorej »

dzięki wam moi kochani za dobre rady, ale nie będę się odwoływał poprostu jak minie rok to znów pójdziemy na komisję, szkoda czasu jak dla mnie , a w sumie to który lekarz podważy swego kolegę po fachu :lol: to jakaś kompletna bzdura te komisje.
A tak na marginesie, to koleżanka z Wrocławia też ma chorą córkę i otrzymała negatywne orzeczenie , czujecie ten wtórny debilizm :read:
aha mam jeszcze jedno pytanie , czy jak np. mamy chore dziecko z orzeczeniem to mozna legalnie łamać niektóre przepisy ruchu drogowego, naklejając sobie na szybę ten, taki niebieski znaczek ( no, że osoba niepełnosprawna znajduje sie w pojeździe )
córeczka jest chora
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Witaj tato chorej
Orzecznictwo to jak już zauważyłeś temat rzeka.
Co do znaczka na szybie to się chyba nie należy .W orzeczeniu jest taki punkt czy spełnia sie wymogi -" Spełnianie przesłanek określonych w art.8 ust.1 z dnia 20 czrwca 1997r.Prawo o ruchu drogowym" Ja mam w orzeczeniu NIE. Zresztą uważam , że może byłoby to trochę niepoważne gdyby napisali TAK.
Pozdrawiam
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Przepraszam, że trochę nie na temat ale tato chorej wprowadził trochę zamieszania :D Znaczek przyklejony na szybę samochodu (dla niepełnosprawnych) przestał obowiązywać odkąd wprowadzono kartę parkingową, obowiązującą w UE. Jakie warunki należy spełnić aby ją otrzymać znajdziecie np. tutaj: http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3549
Ostatnio zmieniony czw 22 cze, 2006 12:52 przez elola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ależ skąd - znaczek nadal obowiązuje równolegle z kartą parkingową.
Kartę dostają osoby z uszkodzeniem narządu ruchu (a więc my - raczej nie) i w zasadzie umożliwia tylko parkowanie ma miejscach dla niepełnosprawnych dowolnym samochodem (moja mama ma taką kartę, więc wiem na czym to polega).
Znaczek dostają osoby naprawdę w złym stanie , na wózku itp., na konkretny samochód i wtedy mają znacznie większe uprawnienia na drodze (zakazy wjazdu itp.)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

ja idę jutro złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny. Ten, któy mam teraz końćzy się w czerwcu. Trzymajcie kciuki :)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Magdalaena pisze:Kartę dostają osoby z uszkodzeniem narządu ruchu
nie tylko - mój ojciec ma ze względu na serce a to nie jest narząd ruchu.
little-angel pisze:ja idę jutro złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny. Ten, któy mam teraz końćzy się w czerwcu. Trzymajcie kciuki :)
TRZYMAM WSZYSTKIE CZTERY :D :D :D
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Hm.... Magdalaeno, nie wiem jak to ująć... We wskazanym przeze mnie linku możesz przeczytać do czego upoważnia karta parkingowa. Kiedy ją załatwiałam dla siebie, usłyszałam od urzędników co mogę zrobić z wcześniej posiadanym znaczkiem :roll: Ale być może byli niedoinformowani.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

elola pisze:Hm.... Magdalaeno, nie wiem jak to ująć... We wskazanym przeze mnie linku możesz przeczytać do czego upoważnia karta parkingowa. Kiedy ją załatwiałam dla siebie, usłyszałam od urzędników co mogę zrobić z wcześniej posiadanym znaczkiem :roll: Ale być może byli niedoinformowani.
No bo dla pojedynczego niepełnosprawnego karta jest najważniejsza. A w praktyce innych uprawnień poza parkowanie na kopercie IMHO nie ma - można się nie stosoowac do jeszcze jakichś znaków, ale jeżdżac z mama nigdy ch nie widziałam ( a przynajmniej nam nie przeszkadzały)
Nie mam w domu lexa, więc nie sprawdzę na 100 % aktualności przepisów, ale na razie wygóglałam tylko coś takiego: Art. 58. 1. kodeksu drogowego - Pojazd przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych oznacza się z przodu i z tyłu kwadratowymi tablicami barwy niebieskiej z międzynarodowym symbolem wózka inwalidzkiego barwy białej. Tablice te powinny być wykonane z materiału odblaskowego. Kierujący tym pojazdem jest obowiązany włączyć światła awaryjne podczas wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej.
2. Kierujący pojazdem, omijając pojazd, o którym mowa w ust. 1, jest obowiązany w czasie wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się.

Jak będę pamiętać, to sobie jutro odpowiednie przepisy znajdę i skopiuję.
Ostatnio zmieniony czw 22 cze, 2006 20:55 przez Magdalaena, łącznie zmieniany 1 raz.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

jak juz wspominałam w jednym z moich postów przyznano mi 3 lata temu umiarkowany stopien niepełnosprawnosci na stałe , tylko jak to mozliwe ze tak nagle mi to odebrali? hm moze doznalam cudownego uzdrowienia ? Została podwazona opinia lekarza
Ostatnio zmieniony ndz 02 lip, 2006 23:20 przez smerfetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Mam nową decyzję, po odwołaniu się: zaliczyli Olę do osób niepełnosprawnych na okres 2 lat (do 30.06.2008). W jaki sposób mam się dalej starać o ten zasiłek?Gdzie iść z tą decyzją? Będę wdzięczna za rady
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ