Staram sie o zasiłek

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Staram sie o zasiłek

Postprzez Młoda_17 » Wt 26 wrz, 2006 19:43

Witam:)Skonczyłam 17 lat i od stycznia tego roku staram sie o przedużenie mi zasiłku pielęgnacyjnego...niestety jestem po 3 komisiech lekarskich i cały czas otrzymuje odmowe przyznania:(Ostatnie 2 komisie nie miałam nawet u lekaży którzy zajmują sie celiakią tylko u diabetyka i lekarza od hormonów:(:(Czy ktoś wie jak można zrobić i czy żeczywiście nie należy mi sie zasiłek???Prosze o porady bo ja już na prawde nie wiem czy warto mi sie odwoływać...
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Magdalaena » Wt 26 wrz, 2006 22:37

Może napisz na co chorujesz (celiakia, Dhuring , coś jeszcze ?), jakie masz problemy ze zdrowiem ? czy się jeszcze uczysz ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Młoda_17 » So 30 wrz, 2006 20:42

Uczę sie nadal jestem w technikum...prócz celiakii mam nie wyjaśnioną sprawę z zawrotami głowy..alergie na białko mleko ...refluks żełątkowo-przełykowy...problemy z nerkami...w zeszłym roku dużo leżałam w szpitalu i mam mnóstwo wypisów i wyników porobionych... nawet gastroskopię i mam stwierdzony 3 stopień zaniku kosmyków..wszystko przedstawiam na każdej komisji ale niestety nic z tego cały czas dostaje odmowę a celiakię mam na całe życie:(:(

[ Dodano: Pon 02 Paź, 2006 18:56 ]
Proszę jeżeli ktoś to przeczyta to powiedzie czy z tymi objawami(co podałam powyżej)warto sie starać o zasiłek pielęgnacyjny....bo ja nie wiem już sama....
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez smerfetka » Pn 02 paź, 2006 21:53

Dzisiaj mialam badanie u lekarza sadowego był to gastrolog i powiedzial mi ze zasiłek pielegnacyjny nalezy sie dla kazdego celiaka , wiec powinnas dalej sie starac :) ..Mi zasiłek przyznali odrazu na pierwszej komisji i dostalam na stałe.
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Młoda_17 » Wt 03 paź, 2006 17:07

dziękuje za odp:)odrazu poprawił mi sie chumor...teraz przynajmniej na komisie będe jechać z dobrym nastawieniem:):)Gratuluje przyznanie:):)
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez dorota krypa » Śr 04 paź, 2006 12:41

Ja też się staram o zasiłek dla córki . Rok temu odmówiono mi. Mam nadzieję ,że teraz się uda. Ma 9 lat . Ciekawa jestem ,czy dzieciom przyznają na stałę , czy do 16 roku.Dieta bezglutenowa jest do końca życia. :?:
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez asiar » Śr 04 paź, 2006 14:25

Na stałe? W moim przypadku - pomarzyć. Jak do tej pory przyznano dwa razy na dwa lata i wkrótce znów czeka mnie ten stres niepewnści - dadzą albo nie dadzą - parafrazując Billa Szekspira :?
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Młoda_17 » Śr 04 paź, 2006 18:50

dorota krypa napisał(a):Ja też się staram o zasiłek dla córki . Rok temu odmówiono mi. Mam nadzieję ,że teraz się uda. Ma 9 lat . Ciekawa jestem ,czy dzieciom przyznają na stałę , czy do 16 roku.Dieta bezglutenowa jest do końca życia. :?:

ja nie miałam problemu wcześniej....dopiero tetraz zaczynaja sie problemy z zasiłkiem.....i słyszałam że włąnie po ukończeniu 16 laat zaczynają sie problemy z zasiłkim:(
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez GosiaM » Cz 05 paź, 2006 09:36

Moja córka miała przyznany zasiłek na 2-lata, potem gdy wystąpiłam o przedłużenie dostałyśmy odpowiedź odmowną. Fakt, że do Sądu Pracy się już nie odwoływałam. W grudniu idziemy robić badania(kontrolne) i rozpoczynam drogę o zasiłek od początku i tym razem jeśli zajdzie potrzeba to będę się odwoływała do Sądu. Nie wiem tylko dokładnie na jakim szczeblu mogę prosić o lekarza gastroenterologa na komisji- Powiatowym?, Wojewódzkim? czy dopiero w Sądzie? Przeraża mnie ta bezsilność.
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez Patka » Cz 05 paź, 2006 09:47

z tego co czytam to poniekąd zależy od miejsca zamieszkania. ja miałam zasiłek bodajże do 17 r.ż a potem trach juz mi nie potrzebny :lol: ](*,) podobnie było z komisją o rentę ...
Patka

Postprzez bogusia » Cz 05 paź, 2006 12:06

Na komisji staję co rok.Raz tylko odwoływałam się do sądu i od tej pory już bez problemów.
Co będzie w XII(bo wtedy mam następną komisję) nie wiem.
O biegłego sądowego pediatrę - gastroenterologa prosiłam w odwołaniu do sądu.
Na pierwszej komisji córka miała psychiatrę :lol: , nawet nie była zbadana,potem na wojewódzkiej ortopedę :wink: .
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Młoda_17 » Cz 05 paź, 2006 16:26

ja jade na komisje 16.10 mam nadzieje ze wkońcu jade do właściwego lekarza czyli gastrologa...zobaczy si jak bedzie:)a o badanie przez lekarza gastrologa wystapiła lekarka u której byłam na komisji(bo ona jest diabetologiem)...
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez smerfetka » Cz 05 paź, 2006 21:56

Komisje mialam 2 lata temu i powiedzialam ze skutkiem ubocznym podczas nie przestrzegania diety moze byc nowotwor i wiele innych chorób i komisja odrazu dala mi na stale :lol: Walczcie o swoje! na celiakie zasilek nalezy sie na pewno
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Młoda_17 » N 08 paź, 2006 12:07

powiedzcie mi co powimnam mówić na komisi żeby mi został przyznany zasiłek....bo ja już sama nie wiem czy ja coś źle mówiłam na tych poprzednich komisiach że ciągkle mam odmownie decyzje
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Magdalaena » N 08 paź, 2006 14:00

Mam nadzieję, że nikt mnie nie zje za powtarzanie moich wcześniejszych wypowiedzi.

Rozumiem, że nie starasz się o zasiłek pielęgnacyjny, ale o ustalenie stopnia niepełnosprawności, zapewne umiarkowanego.
Do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności ustawa zalicza osobę o naruszonej sprawności organizmu zdolną do wykonywania zatrudnienia na stanowisku pracy przystosowanym odpowiednio do potrzeb i możliwości wynikających z niepełnosprawności, wymagającą w celu pełnienia ról społecznych częściowej lub okresowej pomocy innej osoby w związku z ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji (mam nadzieję, ze to aktualny tekst przepisu, bo w domu nie mam lexa).
Zastanów się czy Twój stan zdrowia sprawia, że masz problemy z pracą / nauką i ewentualnie czy masz problemy z samodzielnym życie - gotowaniem, ubieraniem się, poruszaniem.

Pisałam już na tym forum i napiszę ponownie, że IMHO sama nietolerancja pokarmowa czy konieczność stosowania diety eliminacyjnej nie jest przesłanką do zaliczenia do stopnia niepełnosprawności. Przepisy nie uzależniają niepełnosprawności od uleczalności choroby (na całe życie) czy konieczności ponoszenia wydatków na leczenie czy dietę.

Ale jeśli Ty masz poważniejsze problemy - skoncentruj się na wskazanych wyżej okolicznościach.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Następna strona

Powrót do Celiakia i prawo