Staram sie o zasiłek

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

u mnie wygladalo to tak jak u Karoliny , polecam duzo narzekac :D
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

Ja na celiakie i wrzodziejace zapalenie jelita grubego dostalam stopien umiarkowany do 2013r.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Właśnie otrzymałam decyzję komisji (już odwoławczej - wojewódzkiej): Oli odebrano prawo do zasiłku. Nie pomogły ani papierki, ani narzekanie. Mamy prawo odwołać się do sądu, ale ja już nie mam na to ani siły, ani pieniędzy. Cóż, cudownie uzdrowiona. Wolałabym,żeby istniały ustawowe dopłaty do żywności bg i żeby nie trzeba było włóczyć się po komisjach i przeżywać upokorzenia typu: "Ma ręce i nogi, nie jest upośledzona umysłowo, więc jest zdrowa!".
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Moja córka dostała zasiłek pielęgnacyjny od 2007 listopad do 2010 do grudnia.
Miała wtedy 10 lat.
Lekarz napisał, że dieta jest do końca życia.
Na komisji mówiliśmy o tym ,że potrzebne są środki na zakup żywności bezglutenowej itd.
Córka bardzo dobrze się uczy i powiedziała to na komisji pani psycholog.
Nie wiem od czego zależy przyznawanie tych zasiłków.
Miejmy nadzieję ,że w przyszłości będzie to inaczej rozwiązane i trzeba będzie tyle załatwiania.
Agal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 01 lip, 2009 12:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Agal »

Witam
Mam synka 26 m-cy (2 latka ) od lipca tego roku jesteśmy na diecie bezglutenowej .
Dziecko od urodzenia cechowało się zespołem złego wchłaniania W jednym zdaniu mogę to opisać tak : kolki kolki koli - i biegunki. Najgorszy dla nas czas to chyba 8 m-c życia mojego synka ,gdy przeszliśmy z karmienia piersią na butelkę Znów tylko biegunki – czasem 20 kupek na dzień. Każdy kto ma czy miał niemowlaka na pewno może wyobrazić sobie jak wyglądała jego pupa. Dziecko, które urodziło się z wagą 3,750 kg w wieku 1 roku ważyło tylko 9 kg. Stanął całkowicie na wadze był smutny wiecznie marudzący sypiał w ciągu dnia zaledwie 30 minut.
Mam żal do pediatry ponieważ non stop leczyła go priobiotykami . Po kolejnej akcji biegunkowej, która trwała 3 tygodnie – poprosiłam o skierowanie do gastrologa. Początkowo zmiana mleka – później specjalistyczne badania gastroskopia . Weredyk : kosmyki jelit w porządku – natomiast uczelnie na Tymotka łąkowa - klasa 1 i jeszcze jakiś wskaźnik 40: 40
Gastrolog stwierdził celiakie - dieta bezglutenowa do 4 roku życia potem prowokacja glutenu.
Poradził, że mogę się strać o zasiłek pielęgnacyjny .
Ale niestety tu ZONK ... wg powiatowej komisji moje dziecko jest zdrowe .
Złożyłam odwołanie do Wojewódzkiej w Poznaniu .
Jadę we wtorek 28 października - moje pytanie i prośba do Was – jakieś rady jak zachować, co mówić się na komisji bo im bliżej spotkania tym mam więcej wątpliwości, czy dobrze zrobiłam z tym odwołaniem - boję się że raczej strącę czas i pieniądze na podróż, wymęczę dzieciaka a nic nie uzyskam . Smutno mi z tego powodu .
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Trzeba próbować.
Ja też od razu nie dostałam zasiłku , ponieważ lekarz napisał, że możliwe że jest chora na celiakię i to nie przekonało komisji.
Musi być pewność , że to na pewno jest celiakia i to musi na wniosku napisać lekarz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Agal pisze: kosmyki jelit w porządku – natomiast uczelnie na Tymotka łąkowa - klasa 1 i jeszcze jakiś wskaźnik 40: 40
Gastrolog stwierdził celiakie - dieta bezglutenowa do 4 roku życia potem prowokacja glutenu.
Niestety co to zasiłku pielęgnacyjnego to trudno mi coś powiedzieć, bo nie miałam styczności.

Natomiast zastanawia mnie diagnoza waszego gastrologa. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby pójść kontrolnie do kogoś innego.
Po pierwsze, zalecenie o prowokacji glutenem - takich rzeczy się już teraz absolutnie nie robi!
Jeśli dziecko zostało poprawnie zdiagnozowane i wiadomo, że ma celiakię, to ma ją do końca życia. Nie ma żadnego powodu, żeby męczyć organizm niepotrzebnymi prowokacjami, to może szkodzić rozwojowi dziecka.
Generalnie zanik kosmków jest potwierdzeniem celiakii. Jeśli zaniku nie ma, pojawiają się wątpliwości - choć nie wiem, jak to jest u takich małych dzieci, bo może u nich kosmki jeszcze nie zdążyły zaniknąć. U małych dzieci często zamiast robienia gastroskopii bada się tylko przeciwciała z krwi. Czy twoje dziecko miało badany poziom przeciwciał? I na jakiej podstawie, po gastroskopii, lekarz wykrył uczulenie na tę tymotkę łąkową? Dużo wątpliwości. Poczytaj proszę o diagnozie i o chorobie: http://www.celiakia.pl/index.php?lang=p ... a.diagnoza
Obrazek
Jola-Pń
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw 15 sty, 2009 08:25
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Jola-Pń »

dorota krypa pisze:Na komisji mówiliśmy o tym ,że potrzebne są środki na zakup żywności bezglutenowej itd.
Córka bardzo dobrze się uczy i powiedziała to na komisji pani psycholog.
Nie wiem od czego zależy przyznawanie tych zasiłków.
Nie wiadomo do końca czym kierują się komisje przyznające zasiłek.
Nam już przy pobieraniu wniosku o przyznanie zasiłku pani wydająca go dała do zrozumienia, że raczej Ada nie dostanie zasiłku, bo są "gorsze przypadki" i też trudno im o zasiłek. No i faktycznie nie przyznano, zasugrowano w czasie " wywaidu", że skoro jest bardzo dobrą uczennicą, nie ma problemów z nauką, dobrze wygląda, ma swój pokój...to raczej nie potrzebuje zasiłku. Chyba nie było ważne to, że potrzebne są środki na zakup jedzenia, że lądowała w szpitalu nie raz w związku z bardzo szybkim odwadnianiem się organizmu ( w komisji była też pediatra, która opiekowała się na dyżurach szpitalnych Adą i nie raz rozkładała ręce)
Nam się nie udało i nie odwoływaliśmy się, może to błąd..
Mama Ady-14latki,będącej od 1styczna 2009r. na diecie bezglutenowej...
Agal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 01 lip, 2009 12:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Agal »

Sheep pisze:U małych dzieci często zamiast robienia gastroskopii bada się tylko przeciwciała z krwi. Czy twoje dziecko miało badany poziom przeciwciał? I na jakiej podstawie, po gastroskopii, lekarz wykrył uczulenie na tę tymotkę łąkową? Dużo wątpliwości.
Tak moje dziecko miało również badaną krw ... moze zbyt szybko chiałam wszytko opisac i dlatego są takie niejasności. Z wyników krwi wynikło uczulenie na tymotkę łąkową i przeciwciała krwi powyzej normy
Dodatkowo przeprowadzona była gastroskopia , której wynik wyszedł pozytywnie

Poprawiono cytowanie.
Ostatnio zmieniony pt 23 paź, 2009 20:19 przez Agal, łącznie zmieniany 1 raz.
nowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 28 paź, 2009 11:53
Lokalizacja: Parkowo

Post autor: nowa »

Kochani gdzie należy złożyć wniosek o zasiłek i jakie dokumenty dołączyć
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Dokumenty składa się w Miejskim lub Powiatowym Zespole do Orzekania o Niepełnosprawności w zależności gzie się mieszka.
Agal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 01 lip, 2009 12:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Agal »

Witam wszystkich
Chciałabym się podzielić z Wami dobrą nowiną – po odwołaniu w Wojewódzkim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności – udało się nam otrzymać zasiłek pielęgnacyjny –
dlatego chciałabym napisać wszystkim matkom małych dzieci z celiakią , aby nie podawały się i walczyły do końca
Warto ;)
Pozdrawiam


//mod: ort
Ostatnio zmieniony pt 13 lis, 2009 10:46 przez Agal, łącznie zmieniany 1 raz.
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Super, gratuluję. :053:
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Anna Frączek pisze:Właśnie otrzymałam decyzję komisji (już odwoławczej - wojewódzkiej): Oli odebrano prawo do zasiłku. Nie pomogły ani papierki, ani narzekanie. Mamy prawo odwołać się do sądu, ale ja już nie mam na to ani siły, ani pieniędzy. Cóż, cudownie uzdrowiona. Wolałabym,żeby istniały ustawowe dopłaty do żywności bg i żeby nie trzeba było włóczyć się po komisjach i przeżywać upokorzenia typu: "Ma ręce i nogi, nie jest upośledzona umysłowo, więc jest zdrowa!".
Odwołanie do sądu nic nie kosztuje, ja jakiś czas temu to zrobiłam i dostałam zasiłek za dwa lata wstecz.Kosztowało mnie to kilka wizyt z dzieckiem u biegłych lekarzy i chyba dwie czy trzy krótkie rozprawy. Warto! Widzę tylko jeden problem: nie jestem pewna,ale odwołanie można składać chyba do 14 dni od daty otrzymania decyzji Wojewódzkiej Komisji.Zachęcam wszystkich po raz kolejny do składania odwołań.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Kasia-mama pisze: Widzę tylko jeden problem: nie jestem pewna,ale odwołanie można składać chyba do 14 dni od daty otrzymania decyzji Wojewódzkiej Komisji.
Nie 14 tylko 30.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ