Staram sie o zasiłek

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Należy się spieszyć dlatego, że teraz już nie wypłacają zaległych zasiłków tylko od dnia (miesiąca) przyznania przez sąd. Ja pierwsze podanie złożyłam w XII 2007r , po odwołaniu
i sprawy w sądzie otrzymałam zasiłek na dwa lata ale od IX 2008 do XII 2009.
Na diecie od 15.03.2011
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

Właśnie otrzymaliśmy decyzje komisji o nieprzyznaniu zasiłku dla córki chorej na celiakię 3 stopień i zastanawiamy się czy warto składać odwołanie. Jeżeli ktoś z was pisał odwołanie to napiszcie jak najlepiej to napisać i czy w ogóle warto, bo słyszeliśmy że różnie z tym bywa.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

sławek40 pisze:Właśnie otrzymaliśmy decyzje komisji o nieprzyznaniu zasiłku dla córki
jakie jest uzasadnienie decyzji ?
sławek40 pisze:chorej na celiakię 3 stopień
Celiakia nie ma stopni. W stopniach mierzy się najwyżej zanik kosmków, ale one odrastają po zastosowaniu diety.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

orzeczenie o niepełnosprawnosci

Post autor: sławek40 »

Mnie oczywiscie chodziło o 3 stopien zaniku kosmków jelitowych, które odbudowują się po zastosowaniu diety bezglutenowej, ale lekarz który stwierdził tę chrobę mówi ze dieta jest na całe zycie, a dziecko ma 3 latka. Jeżli wiecie na jakie przepisy sie powoływać przy odwołaniu to proszę o informację.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: orzeczenie o niepełnosprawnosci

Post autor: Magdalaena »

sławek40 pisze:Mnie oczywiscie chodziło o 3 stopien zaniku kosmków jelitowych, które odbudowują się po zastosowaniu diety bezglutenowej, ale lekarz który stwierdził tę chrobę mówi ze dieta jest na całe zycie, a dziecko ma 3 latka.
No właśnie w tym rzecz, że chory przechodzi na dietę, kosmki się odbudowują i wszystko jest ok. To super, że Twoja córka miała tak wcześnie zdiagnozowaną celiakię - gluten nie będzie latami upośledzał jej rozwoju, będzie mogła rosną i rozwijać się normalnie.
sławek40 pisze:Jeżli wiecie na jakie przepisy sie powoływać przy odwołaniu to proszę o informację.
Ale nie napisałeś dlaczego MOPS odmówił Ci zasiłku.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

To nie MOPS odmówił zasiłku tylko Powiatowy Zespoł do spraw orzekania niepełnosprawnosci nie zaliczył córki do osób niepełnosprawnych na podstawie art. 6b ust 1 w zw. z art. 4a ust 1 i art 6b ust 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

sławek40 pisze:To nie MOPS odmówił zasiłku tylko Powiatowy Zespoł do spraw orzekania niepełnosprawnosci nie zaliczył córki do osób niepełnosprawnych na podstawie art. 6b ust 1 w zw. z art. 4a ust 1 i art 6b ust 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997
To po prostu napisz, że się nie zgadzasz z orzeczeniem i wnosisz o jego zmianę. Plus omów kwestie medyczne, w które oceniasz inaczej.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: gabinia »

Ja też miałam taką sytuację. Kiedyś wystarczyło zaświadczenie od lekarza , które składało się w miejscu pracy i zasiłek był cały rok. Odkąd są komisje, róźnie z tym bywa.

Nam lekarka od razu powiedziała ,że nawet nie mamy się po co odwoływać bo i tak nie dostaniemy zasiłku. Odwołaliśmy się. Przyznano nam zasiłek. Jako ,że to wszystko trwało, zwrócono nam zasiłek za okres pół roku.

W mieście powstała nowa przychodnia i Pani doktor z komisji jest teraz lekarzem moich dzieci. Nie mamy też od tego czasu problemów z przyznawanym zasiłkiem.

Odwołać się zawsze jest warto. Lepiej mieć pewność ,że zrobiło się co było można , niż myśleć co by było gdyby...
Mama 11,5 - letniej Julki :)
Julka na diecie od 10 lat...
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

My złożylismy odwołanie od decyzji i czekamy na odpowiedź. Przy badaniu na komisji również pani doktor powiedziała żeby nie liczyć na cokolwiek, ale odwołalismy się. Zobaczymy co będzie, jak otrzymam odpowiedź to dam znać
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

Właśnie dostaliśmy odpowiedź na złożone odwołanie od decyzji. Została zmieniona i Powiatowy Zespoł ds Orzekania o Niepełnosprawności jednak zaliczył córkę do osób niepełnosprawnych, a więc pomogło odwołanie i to na etapie powiatowej komisji, chociaż nie spodziewaliśmy sie tego, a więc jednak warto się odwoływać.
Teraz pozostało tylko złożyć wniosek o zasiłek
pozdrawiam
monika r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 07 lut, 2010 13:56
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: monika r »

Wiatam wszystkich na forum, moje dziecko ma poltora roku , a od roku jest na diecie bezglutenowel, staralam sie o zasilek lecz mi nie przyznali gdyz lekarze powiedzieli ze moj syn wyglada na zdrowego i dlatego nie kwalifikuje sie do osob niepelnosprawnych i nie wiem co dalej robic czy ktos moze pomoc z tym co dalej mam robic.
monika r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 07 lut, 2010 13:56
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: monika r »

u mojego dziecka tez stwierdzono 3 stopien i takze ma do konca zycia. Jest jeszcze jedno ja zeby kupic cos dla dziecka musze jezdzic do innego miasta, gdyz u nas nie ma takich sklepow.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Monika r każdy producent żywności bezglutenowej ma swój sklep internetowy.Zajrzyj do nich i przemyśl czy nie opłaca się u nich zamawiać .
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
monika r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 07 lut, 2010 13:56
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: monika r »

Pani krystyno bardzo dziekuje napewno zajrze. Ale jeszcze zeby mogl mi ktos wytlumaczyc co zrobic zeby jednak otrzymac dla dziecka ten zasilek, bo jednak chyba sie mu to nalezy.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

monika r, można zmienić jednostkę chorobową.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ