Pytanko(nie znalzlem tego nigdzie indziej)

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Pytanko(nie znalzlem tego nigdzie indziej)

Postprzez re_mike » Pn 05 mar, 2007 19:25

Czy w Polsce istnieje dofinasowanie osób chorych na celiakię? Jak tak, to jakie warunki muszą być spełnione :D nie chodzi tu o mnie, ale ogólnie chce wiedzieć, wiem że moje koleżanki dostały ze względu na tę chorobę karte inwalidzką.
Ostatnio edytowano Pn 05 mar, 2007 19:53 przez re_mike, łącznie edytowano 1 raz
re_mike
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kfiatek » Pn 05 mar, 2007 19:55

Temat był wielokrotnie poruszany na forum. Podpowiedź: forum ma funkcję Szukaj, wystarczy w niej wpisać słowo "dofinansowanie". Możesz też poczytać dział Celiakia i prawo.
Polecam również wątek: http://forum.celiakia.pl/topics31/instr ... vt1629.htm
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Małgorzata » Pn 05 mar, 2007 19:58

Na przyszłość mam do Ciebie prośbę o sprawdzanie tego co piszesz, sporo musiałam zmienić, żeby dało się przeczytać... :|

Właśnie o takie dofinansowanie zamierzamy walczyć. Do tej pory "na celiakię" można otrzymać zasiłek pielęgnacyjny (jak się trafi na sensowną komisję...), a przysługuje on do 16 roku życia. Dalej raczej jest ciężko, chyba że ma się jakieś poważne choroby współistniejące z celiakią.
Przyznam, że nie wiem co to jest "karta inwalidzka", może ktoś wie?

Przenoszę post do celiakii i prawa.
Ostatnio edytowano Pn 05 mar, 2007 19:59 przez Małgorzata, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez re_mike » Wt 06 mar, 2007 07:42

Karta Inwalidzka- karta, która przysługuje inwalidom(zależy od stopnia), i np masz przywileje jak inwalida np darmowa komunikacja miejska, zniżki na pociągi
re_mike
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez little-angel » Wt 06 mar, 2007 07:45

a przysługuje on do 16 roku życia. Dalej raczej jest ciężko, chyba że ma się jakieś poważne choroby współistniejące z celiakią.

Otrzymuję zasiłek od września (wcześniej miałam go całe 2 lata), mam za sobą dwie komisje. Chorób współistniejących brak, ogólnie nie wyglądam na kogoś kto ma problemy ze zdrowiem... Myślę, że tak jak napisałaś, "wyrok" zależy od komisji a raczej jej podejścia.
Ostatnio edytowano Wt 06 mar, 2007 07:46 przez little-angel, łącznie edytowano 1 raz
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
little-angel
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Celiakia i prawo