Pytanko(nie znalzlem tego nigdzie indziej)

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
re_mike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 05 mar, 2007 17:38
Lokalizacja: W-wy

Pytanko(nie znalzlem tego nigdzie indziej)

Post autor: re_mike »

Czy w Polsce istnieje dofinasowanie osób chorych na celiakię? Jak tak, to jakie warunki muszą być spełnione :D nie chodzi tu o mnie, ale ogólnie chce wiedzieć, wiem że moje koleżanki dostały ze względu na tę chorobę karte inwalidzką.
Ostatnio zmieniony pn 05 mar, 2007 18:53 przez re_mike, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Temat był wielokrotnie poruszany na forum. Podpowiedź: forum ma funkcję Szukaj, wystarczy w niej wpisać słowo "dofinansowanie". Możesz też poczytać dział Celiakia i prawo.
Polecam również wątek: topics31/instrukcja-obslugi-funkcji-szukaj-vt1629.htm
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Na przyszłość mam do Ciebie prośbę o sprawdzanie tego co piszesz, sporo musiałam zmienić, żeby dało się przeczytać... :|

Właśnie o takie dofinansowanie zamierzamy walczyć. Do tej pory "na celiakię" można otrzymać zasiłek pielęgnacyjny (jak się trafi na sensowną komisję...), a przysługuje on do 16 roku życia. Dalej raczej jest ciężko, chyba że ma się jakieś poważne choroby współistniejące z celiakią.
Przyznam, że nie wiem co to jest "karta inwalidzka", może ktoś wie?

Przenoszę post do celiakii i prawa.
Ostatnio zmieniony pn 05 mar, 2007 18:59 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
re_mike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 05 mar, 2007 17:38
Lokalizacja: W-wy

Post autor: re_mike »

Karta Inwalidzka- karta, która przysługuje inwalidom(zależy od stopnia), i np masz przywileje jak inwalida np darmowa komunikacja miejska, zniżki na pociągi
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

a przysługuje on do 16 roku życia. Dalej raczej jest ciężko, chyba że ma się jakieś poważne choroby współistniejące z celiakią.
Otrzymuję zasiłek od września (wcześniej miałam go całe 2 lata), mam za sobą dwie komisje. Chorób współistniejących brak, ogólnie nie wyglądam na kogoś kto ma problemy ze zdrowiem... Myślę, że tak jak napisałaś, "wyrok" zależy od komisji a raczej jej podejścia.
Ostatnio zmieniony wt 06 mar, 2007 06:46 przez little-angel, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
ODPOWIEDZ