PFRON

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Dodzwoniłam się ale niestety nie powiedziano mi nic o wysokości dochodu :/
Ale jak to będzie wypłacane to też nie wiedzą :okulary2: .Napewno będą potrzebne faktury do rozliczeń - tyle usłyszałam przez telefon.Nie wiem czy dostane "od razu" czy "w ratach" :okulary2: Na dzień dzisiejszy wiem tylko tyle,że po 15 pażdziernika powinni już wiedzieć czy i ile dostanie dofinansowania :053:
Więc teraz musze cierpliwie czekać :P
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Właśnie oddałam wniosek jednak kserokopie dochodów też wzięli dochód na osobę nie może przekraczać 1.070 zŁ (woj.lubuskie)gdy wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie pieniążki zostaną przelane na konto ,dysponuję nimi przez rok na końcu rozliczam się z przyznanej kwoty fakturami tak jest u nas bynajmniej tak mi dzisiaj powiedziano a jak będzie w praktyce to się okaże.Pozdrawiam :)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Witam.
Córka jest na diecie od czerwca tego roku. Nie wiedziałam nic , że w PFRON można składać wnioski o dofinansowania...
Czy teraz w ciągu roku.. bądź przed 2 półroczem szkolnym można wnioski składać ?
Orzeczenie mam ważne do 2010 roku... ale wydane jeszcze przed rozpoznaniem celiaki ... Córka choruje jeszcze na cukrzycę i tarczycę , ale nigdy nie pisalam o nic do PFRON. Jakoś nikt mi nie powiedział że można.... hmmmm

Jedyne co... to sami od siebie ..dając orzeczenie , dali też córce legitymacje osoby niepełnosprawnej (poniżej 16 lat) która pozwala na przejazdy darmowe autobusami np do lekarza...
I nauczyciele córki ( prowadzacy klasę integracyjną ) twierdzą , że również na wyjazdy szkolne legitymacja ta obowiazuje , więc na wyjazdy szkolne ( np do kina ) komunikacją miejską biletów jej nie kupuję. (Mandatu jeszcze nie dostała :P więc chyba nauczyciele mają rację)
Ostatnio zmieniony śr 19 lis, 2008 01:21 przez Moniaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
JanekD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 08:52

Post autor: JanekD »

No i mamy nowy rok i brak odpowiedzi na składany wniosek (chyba kryzys dopadł PFRON) bo juz dawno miały byc decyzje??
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

U mnie sprawa wygląda tak,że Urząd Miejski dostał potwierdzenie,że dostali pieniądze ale.........nie tyle co wnioskowali.Wszelkie decyzje będa podejmowane w tym roku,bo jak mi powiedziano mało realne aby rozpocząć cokolwiek przed świętami :028: .Reasumując w poniedziałek dzwonie do UM z zapytaniem kiedy będą jakieś decyzje,bo przyznam,że już mnie "trafia" to czekanie :diabelek:
totalit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 20:56
Lokalizacja: Zielona Góra

uczeń niepełnosprawny na wsi

Post autor: totalit »

u nas są już środki przyznane /lubuskie/. Dla ucznów szkół średnich w całej Polsce można było wnioskować o 3000 zł - przyznano po 1600 zł a szkoła podstawowa i gimnazjum z 2000 zł zmniejszono na 800 zł. Wystarczy akurat na rozliczenie internetu bo jest taka możliwość. Nie wiem jak porozdzielali w innych województwach ale chyba nigdzie nie jest różowo.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

u mnie też już mają środki (zachodniopomorskie) teraz czekamy bo szykuja "indywidualne umowy" - sporo biurokracji :028: Ale jak mnie zapewniono to ok 20 stycznia będą już pieniądze wypłacane więc to "tylko" kilka dni ;)
Faktycznie "różowo" u mnie tez nie jest - dostali o 40% mniej kasy niż wynikało to ze złożonych podań i o tyle właśnie będą mniejsze wypłaty
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

u mnie też już są /lubuskie/ dzwoniła do mnie wczoraj pani,że niestety wniosków było dużo i zmniejszono kwotę do 900 zł teraz tylko podpisać umowę długo to wszystko trwało ale warto poczekać ;)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

no u mnie umowy podpisujemy w poniedziałek
też "okroili" kase - wszyscy dostana po 830 zł ale........................nie dostaniemy kasy do ręki tylko najpierw musimy kupić to co chcemy,pokazać fakturki a później nam oddadzą :028:
tylko kto mi teraz pożyczy 800zł abym mogła kupić młodemu pomoce dydaktyczne :028: :028: :028:
i znowu trzeba kombinować.............
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

umowę też podpisałam, pienążki po okazaniu faktur tylko,że mnie na szczęście uprzedzili we wrześniu żebym zbierała faktury ;)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
ania_sb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008 09:55
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: ania_sb »

no tak ale dla nas krzywdzące jest to co pisze PRASA dlaczego tak kłamią,pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

mama Krzysia u mnie również można było zbierać faktury od wrzesnia-i niektórzy tak robili
tylko ja specjalnie nic nie kupowałam,ponieważ u mnie nie można dostac tego co jest mi potrzebne a znalazłam większość w ofercie jednej z firm i chciałam zrobic jedno konkretne zamówienie a teraz musze pozyczyc kase na te pomoce :zly:
jutro sie dowiem jak będzie wyglądac rozliczenie z faktur - ile będe musiała czekac na zwrot kasy (czy równie długo jak na samą umowe)no i najwazniejsze co moge kupić - bo pewnie znowu bedą mieli jakieś "wytyczne" :zly:

ania_sb o czym mówisz <mmm>
Ostatnio zmieniony ndz 25 sty, 2009 13:13 przez Manga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Manga nierozumiem to nie dali ci pisma gdzie było wyszczególnione co można kupić sam internet to już masz 200 zł wszystko co chcesz z księgarni,do tego programy komputerowe tusze, papier do drukarek,dresy obuwie sportowe, krzesło do biurka,no u nas np. to wszystko można było brać na faktury wydaje mi się,że u was jest podobnie ;)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

nic nam nie dali a najciekawsze jest to ,że dopiero pod koniec listopada "łaskawie" poinformowali,że będą brane pod uwage faktury od września :028:(o tym dowiedziałam się telefonicznie)
jutro dowiem sie wszystkiego (mam nadzieje :/ )
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

I tak to już w naszym kraju jest niby się należy,chca dać,ale wszystko utrudniają, życzę powodzenia ;)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
ODPOWIEDZ