Inne formy pomocy z celiakią

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 21 lut, 2009 18:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Inne formy pomocy z celiakią

Post autor: ania2009 »

Witam

Jak pisalam juz na forum, mój mąż ma stwierdzoną celiakie od czerwca 2008.
Od tego czasu stosowalismy diete bg. W ubieglym tygodniu mial robione badania "endomysialne" i ich wynik byl wyzszy niz przed zastosowaniem diety.

Jak sami wiecie dieta ta jest dosc droga. Dietetyczka zalecila mu diete jeszcze bardziej restrykcyjną niz do tej pory, a to oznacza, ze jeszcze drozszą.

Obecnie utrzymujemy sie z mojej renty socjalnej i dwoch zasiłków pielegnacyjnych (meza i mojego)- czyli razem okolo 800 zł... jest to bardzo mało. Rodzina nam pomaga, ale ilez mozna...

Stad pytanie - gdzie mozna skladac wnioski o zapomogi?
w ogole czy mozna?
skad wziąć pieniadze na diete?
czy jest sens pisania do firm typu bezgluten o darowizne w postaci produktów bg?

obecnie mój maż "walczy" w sądzie z Zusem o rente socjalną.

prosze o pomoc
ania
Ostatnio zmieniony pn 23 lut, 2009 18:42 przez ania2009, łącznie zmieniany 1 raz.
ania_sb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008 09:55
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: ania_sb »

Wiem że można udać się do pomocy społecznej w danej gminie.Prosze próbować napewno się uda choć nie wiele ale to zawsze coś ,powodzenia
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

ania2009 idz do swojego MOPSu i napisz podanie o przyznanie zasiłku celowego na zakup produktów bg.Dołącz do wniosku zaświadczenie lekarskie o stanie męża,liste wydatków,rachunki i co tylko masz.Chodzi o to aby "udowodnić" ile wydajecie na diete,mieszkanie itd. Powinniście otrzymać taką pomoc.

Ja u siebie napisałam o zmiane miejsca dożywiania syna (też jest na diecie bg) Obiady miał w szkole ale niestety nie spełniały juz wymogów diety.W Mopsie powiedziano mi,że jeśli nie znajde miejsca gdzie zapewnią mi taka diete to otrzymam własnie zasiłek celowy na zakup zywności bg.No ale udało mi się załatwic obiady w przedszkolu :D

Z doświadczenia wiem,że nie jest łatwo cokolwiek od nich dostać ale warto walczyć
jak coś to chętnie pomoge - mam w tym wprawe hihi
Gośka lost
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 20:10
Lokalizacja: ok. Rzeszowa

Post autor: Gośka lost »

Wiem że można starać się o stopień niepełnosprawności a dostrając stopień umiarkowany otrzymuje się zasiłek. Niestety szczegółów nie znam
Awatar użytkownika
ania2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 21 lut, 2009 18:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: ania2009 »

wielkie dzieki za odpowiedź

pójde do MOPS albo ja sama, albo z męzem, przygotujemy dokumenty,
dobrze wiedziec, ze jednak nie jest człowiek sam z wydatkami

ania
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

ania2009 trzymam kciuki aby sie udało :)
ODPOWIEDZ