W.K.U. - JAK Z WOJSKIEM JEST?

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

W.K.U. - JAK Z WOJSKIEM JEST?

Postprzez Tomek_21 » Śr 20 paź, 2004 18:27

Chciałem się dowiedzieć od Państwa o nastepującą ważną kwestię:

-czy zaświadczenie o zaniku kosmków jelitowych zmienia kategorię wojskową?

-czy to jest jeszcze podzielone na jakieś stopnie zaniku czy jest po prostu coś takiego jak zanik.

-czy jeśeli się dostanie zaświadczenie o niepełnosprawności to wpływa to na sytuację z WKU?

Dziekuję, Pozdrawiam. (endoskopię przeszedłem 20 X `04 .. czekam na wynik)
Tomek_21
Nowicjusz
Nowicjusz

jak to było u mnie na komisji:)

Postprzez Marek » Śr 27 paź, 2004 22:40

przyszedłem dałem papiery o celiace i mówie ze chce miec A bo na WAM chce iść a kolesie popatrzyli powiedzieli że niestety wojsko mi diety nie zapewni bo nie mają na to finansów wiec muszą mi dać grupe D. Oficjalnie ponoć za celiake sie nei dostaje grupy ale realnie to nie mają innej możliwości przecie jak nie mają kasy to za co mają zasponsorować tak drogą diete?! Myśle że zas. o niepełnosprawności jeszcze ci pomoże! tylko powiedz ty mi jak ci sie je udało uzyskać bo mi ostatniio komisja orzekła że mimo celiaki i astmy jestem w 100% zdrowy!!!
Marek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez dmx » Wt 02 lis, 2004 13:51

Też się nad tym zastanawiam... Niby mam kategorię A,ale zanik kosmków stwierdzono u mnie 5 lat po komisji.
ps. a co to właściewie jest kategoria "D"? ;)
dmx
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Kuba » So 06 lis, 2004 18:44

kategoria "D" tzn nie zdolny do służby w czasie pokoju, przeniesiony do rezerwy ze stopniem szeregowca.
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Szyplak » Wt 07 gru, 2004 23:58

Ja sie bardzo bałem że dostane kategorje "A" bo jakos mi sie nie widzialo zeby latal za mna kucharz z garem. Jednak naszczescie dostalem "D" tyle ze mialem orzeczenie 2 grupy inwalidzkiej.
Szyplak
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Grzegorz494 » Śr 09 lut, 2005 19:16

Ja jak poszedłem na komisje i powiedzialem ze mam celiakie to nawet mnie nie badali odrazu dali mi kategorie D
Grzegorz494
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Deckard » Cz 10 lut, 2005 17:12

Nio ja wlasnie sie u was zarejestrowalem i ladnie przedstawilem w miejscu do tego przeznaczonym.

Ja wlasnie mam odwrotny problem... bylem mlody i glupi wiec polazlem na do WKU z papierami na celiaklie i mi wrypali D...a teraz potrzebuje A i bede walczyl o zmiane tej kategori...jak pisalem w innym topicu na diecie bylem do 15 roku zycia a od 10 lat jem wszystko.
Bede was na bierzaco informowal o postepach w mojej walce 8)

pozdrawiam
Deckard
Nowicjusz
Nowicjusz

Moje przeboje z WKU

Postprzez krzys22 » Cz 04 sie, 2005 11:40

Wszyscy razem macie szczęście, że tak odrazu D dostaliście. Ja najpierw dostałem B na rok (miałem w tym czasie już grupkę) potem jeszcze raz B na rok, następnie B na pół roku. Po tym wszystkim skierowali mnie na badania do szpitala wojskowego. Badania polegały na tym, że pan pomacał mi brzuch i zrobił wywiad, w kartoteki nawet nie zajżał.... Potem jeszcze raz na komisje i dpoiero D.... droga przez mękę. :evil:
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez marcel234 » So 22 paź, 2005 23:26

z
Ostatnio edytowano Pt 08 kwi, 2016 22:30 przez marcel234, łącznie edytowano 1 raz
marcel234
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez krystyna » Pn 10 lip, 2006 14:37

Czy choroba duhringa upoważnia do nie odbycia służby wojskowej?
krystyna
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Ola* » Pn 10 lip, 2006 14:55

krystyna napisał(a):Czy choroba duhringa upoważnia do nie odbycia służby wojskowej?

moim zdaniem tak - przecież skutki nie stosowania diety w chorobie Duhringa są dokładnie takie same jak przy klasyczenj celiakii - mama na myśli zanik kosmków i ogólnie cały zestaw chorób ubocznych.
Tyle tylko, że manifestacja nietolerancji glutenu jest inna (skórna a nie związana z układem pokarmowym).

To co napisałam jest moją prywatną opinią - na 100% dowiesz się tego pewnie na WKU :?
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Wojsko- odroczenie ze względu na AZS

Postprzez krystyna » Pn 17 lip, 2006 13:23

Przeglądałam wykaz chorób i ułomności przy ocenie niezdolności do czynnej służby woskowej.Jeśli to kogoś zainteresuje podaje adres: pka.most.org.pl/szwejk choroby.
Dz.U.Nr 151,poz.1595 z dnia 25 czerwca 2004r.
krystyna
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez vixi » Śr 19 lip, 2006 12:55

Deckard napisał(a):od 10 lat jem wszystko.
czemu nie stosujesz diety?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez Arapacho » Pt 31 sie, 2007 13:48

Ja mam od 5 lat kategorie A. Bylem 3 razy na komisji i nic to nie dalo. Raz mialem orzeczenie o niepelnosprawnosci lekkiej to dali mi B12. A teraz ta zmora czeka mnie dalej.
Arapacho
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez krystyna » Wt 11 wrz, 2007 11:47

Ola* napisał(a):
krystyna napisał(a):Czy choroba duhringa upoważnia do nie odbycia służby wojskowej?

moim zdaniem tak - przecież skutki nie stosowania diety w chorobie Duhringa są dokładnie takie same jak przy klasyczenj celiakii - mama na myśli zanik kosmków i ogólnie cały zestaw chorób ubocznych.
Tyle tylko, że manifestacja nietolerancji glutenu jest inna (skórna a nie związana z układem pokarmowym).

To co napisałam jest moją prywatną opinią - na 100% dowiesz się tego pewnie na WKU :?

Choroba duhringa upoważnia do zwolnienia z odbycia służby wojskowej na 100%. Wojsko nie jest w stanie zapewnić wyżywienia chorym poborowym dlatego zmienia kategorię.
krystyna
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do Celiakia i prawo