W.K.U. - JAK Z WOJSKIEM JEST?

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Tomek_21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 14:38

W.K.U. - JAK Z WOJSKIEM JEST?

Post autor: Tomek_21 »

Chciałem się dowiedzieć od Państwa o nastepującą ważną kwestię:

-czy zaświadczenie o zaniku kosmków jelitowych zmienia kategorię wojskową?

-czy to jest jeszcze podzielone na jakieś stopnie zaniku czy jest po prostu coś takiego jak zanik.

-czy jeśeli się dostanie zaświadczenie o niepełnosprawności to wpływa to na sytuację z WKU?

Dziekuję, Pozdrawiam. (endoskopię przeszedłem 20 X `04 .. czekam na wynik)
Marek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 22:35
Lokalizacja: Łódź

jak to było u mnie na komisji:)

Post autor: Marek »

przyszedłem dałem papiery o celiace i mówie ze chce miec A bo na WAM chce iść a kolesie popatrzyli powiedzieli że niestety wojsko mi diety nie zapewni bo nie mają na to finansów wiec muszą mi dać grupe D. Oficjalnie ponoć za celiake sie nei dostaje grupy ale realnie to nie mają innej możliwości przecie jak nie mają kasy to za co mają zasponsorować tak drogą diete?! Myśle że zas. o niepełnosprawności jeszcze ci pomoże! tylko powiedz ty mi jak ci sie je udało uzyskać bo mi ostatniio komisja orzekła że mimo celiaki i astmy jestem w 100% zdrowy!!!
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Też się nad tym zastanawiam... Niby mam kategorię A,ale zanik kosmków stwierdzono u mnie 5 lat po komisji.
ps. a co to właściewie jest kategoria "D"? ;)
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

kategoria "D" tzn nie zdolny do służby w czasie pokoju, przeniesiony do rezerwy ze stopniem szeregowca.
Szyplak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 07 gru, 2004 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szyplak »

Ja sie bardzo bałem że dostane kategorje "A" bo jakos mi sie nie widzialo zeby latal za mna kucharz z garem. Jednak naszczescie dostalem "D" tyle ze mialem orzeczenie 2 grupy inwalidzkiej.
Grzegorz494
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 09 lut, 2005 18:13
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz494 »

Ja jak poszedłem na komisje i powiedzialem ze mam celiakie to nawet mnie nie badali odrazu dali mi kategorie D
Deckard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 10 lut, 2005 15:56
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Deckard »

Nio ja wlasnie sie u was zarejestrowalem i ladnie przedstawilem w miejscu do tego przeznaczonym.

Ja wlasnie mam odwrotny problem... bylem mlody i glupi wiec polazlem na do WKU z papierami na celiaklie i mi wrypali D...a teraz potrzebuje A i bede walczyl o zmiane tej kategori...jak pisalem w innym topicu na diecie bylem do 15 roku zycia a od 10 lat jem wszystko.
Bede was na bierzaco informowal o postepach w mojej walce 8)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

Moje przeboje z WKU

Post autor: krzys22 »

Wszyscy razem macie szczęście, że tak odrazu D dostaliście. Ja najpierw dostałem B na rok (miałem w tym czasie już grupkę) potem jeszcze raz B na rok, następnie B na pół roku. Po tym wszystkim skierowali mnie na badania do szpitala wojskowego. Badania polegały na tym, że pan pomacał mi brzuch i zrobił wywiad, w kartoteki nawet nie zajżał.... Potem jeszcze raz na komisje i dpoiero D.... droga przez mękę. :evil:
marcel234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 21:44

Post autor: marcel234 »

z
Ostatnio zmieniony pt 08 kwie, 2016 22:30 przez marcel234, łącznie zmieniany 1 raz.
krystyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 10 lip, 2006 14:09
Lokalizacja: grodzisk

Post autor: krystyna »

Czy choroba duhringa upoważnia do nie odbycia służby wojskowej?
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

krystyna pisze:Czy choroba duhringa upoważnia do nie odbycia służby wojskowej?
moim zdaniem tak - przecież skutki nie stosowania diety w chorobie Duhringa są dokładnie takie same jak przy klasyczenj celiakii - mama na myśli zanik kosmków i ogólnie cały zestaw chorób ubocznych.
Tyle tylko, że manifestacja nietolerancji glutenu jest inna (skórna a nie związana z układem pokarmowym).

To co napisałam jest moją prywatną opinią - na 100% dowiesz się tego pewnie na WKU :?
krystyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 10 lip, 2006 14:09
Lokalizacja: grodzisk

Wojsko- odroczenie ze względu na AZS

Post autor: krystyna »

Przeglądałam wykaz chorób i ułomności przy ocenie niezdolności do czynnej służby woskowej.Jeśli to kogoś zainteresuje podaje adres: pka.most.org.pl/szwejk choroby.
Dz.U.Nr 151,poz.1595 z dnia 25 czerwca 2004r.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Deckard pisze:od 10 lat jem wszystko.
czemu nie stosujesz diety?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Arapacho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 19 maja, 2007 14:37

Post autor: Arapacho »

Ja mam od 5 lat kategorie A. Bylem 3 razy na komisji i nic to nie dalo. Raz mialem orzeczenie o niepelnosprawnosci lekkiej to dali mi B12. A teraz ta zmora czeka mnie dalej.
krystyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 10 lip, 2006 14:09
Lokalizacja: grodzisk

Post autor: krystyna »

Ola* pisze:
krystyna pisze:Czy choroba duhringa upoważnia do nie odbycia służby wojskowej?
moim zdaniem tak - przecież skutki nie stosowania diety w chorobie Duhringa są dokładnie takie same jak przy klasyczenj celiakii - mama na myśli zanik kosmków i ogólnie cały zestaw chorób ubocznych.
Tyle tylko, że manifestacja nietolerancji glutenu jest inna (skórna a nie związana z układem pokarmowym).

To co napisałam jest moją prywatną opinią - na 100% dowiesz się tego pewnie na WKU :?
Choroba duhringa upoważnia do zwolnienia z odbycia służby wojskowej na 100%. Wojsko nie jest w stanie zapewnić wyżywienia chorym poborowym dlatego zmienia kategorię.
ODPOWIEDZ