odwołanie od decyzji

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Dzięki za dobre rady magdalaena-(jak wszystkie twoje są bardzo krzepiące i trafione!!!!!-beznadziejnie).
Nadal będę twierdzić że to bezprawie chociażby dlatego że sąd zaprzecza sam sobie,najpierw wyznaczył specjalistę do zbadania a okazało się że przyszedł kto inny i dostał jeszcze wynagrodzenie.Sam ten fakt to czyste oszustwo.
Wiem że mogę drążyć to dalej,piszcząc skargi odwołania itd.Jednak daruję sobie bo nie mam tyle czasu i nerwów.
Sama sprawa utwierdziła mnie w przekonaniu że w naszym kraju nie da się żyć uczciwie,a prawo jest takie że każdy inaczej sobie je interpretuje a wygrywa ten kto więcej kasy.
eni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 07 sie, 2012 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: eni »

Witam . Dzisiaj bylam po odbior orzeczenia. Niestety mojej corce nie przyznano orzeczenia o niepełnosprawnosci. Stwierdzona ma celiakie . Prosze was o pomoc , Jak napisac odwolania , jakie argumenty , na odwolanie mam 7 dni . moj email eni80@wp.pl . Prosze was pomozcie :/ [quote][/quote]
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam, tez mam corke na diecie, staralismy sie 2 razy i niestety tez nam nie przyznano, pani dr powiedziała ze jej sie na ta chorobe nie nalezy, brak słów, wiemy jakie sa ceny produktów, i jak ta choroba, ja dałam sobie z tym spokój,
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

dorota6d pisze:Witam, tez mam corke na diecie, staralismy sie 2 razy i niestety tez nam nie przyznano, pani dr powiedziała ze jej sie na ta chorobe nie nalezy, brak słów, wiemy jakie sa ceny produktów, i jak ta choroba, ja dałam sobie z tym spokój,
Ale przecież koszty diety nie są przesłanką do uznania kogoś za niepełnosprawnego.
W przypadku dzieci taką przesłanką może być za to ilość pracy rodzica, większa niż w przypadku zdrowego dziecka.
Art. 4a ust. 1 ustawy mówi, że Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia zaliczane są do osób niepełnosprawnych, jeżeli mają naruszoną sprawność fizyczną lub psychiczną o przewidywanym okresie trwania powyżej 12 miesięcy, z powodu wady wrodzonej, długotrwałej choroby lub uszkodzenia organizmu, powodującą konieczność zapewnienia im całkowitej opieki lub pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych w sposób przewyższający wsparcie potrzebne osobie w danym wieku.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
eni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 07 sie, 2012 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: eni »

Z tym że moja córka ma również problemy ze stawami skokowymi , reumatolog powiedziała , iż jest to powikłanie celiaki. Do tego czesto dochodzi u córki u różnego rodzaju urazów . miała nawet złamanie kręgosłupa. Częto gesto ból głowy powoduje to ,że muszę ją odbierać ze szkoły. Wynika z tego ,że to zależy od komisji i pani Dr , która w niej siedzi, Pewnie gdyby sama była chora na celiakie , albo jej dziecko , to by inaczej podchodziła do sprawy . Co za kraj... Brak słów
ODPOWIEDZ