Komisja lekarska

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Re: Komisja lekarska

Postprzez renatka84 » Cz 19 gru, 2013 20:31

Drodzy,
z końcem tego roku kończy się ważność mojego orzeczenia o niepełnosprawności (st. lekki). W jego uzasadnieniu było napisane, że przesłanką do jego otrzymania jest znaczna niedowaga a nie celiakia sama w sobie. Wówczas ważyłam około 43-44 kg, obecnie waga waha się w okolicy 46-47 kg (wiem, to za mało na 168 cm i 30 lat, ale co bym nie robiła to strasznie trudno przytyć).
Przechodząc do treści właściwej - proszę Was o pomoc, opinię. Czy jest sens ponownie występować o komisję i orzeczenie? Nie chce chodzić po lekarzach, robić gastroskopii czy innych kosztownych badań, aby potwierdzać to samo co 3 lata temu. Zresztą przecież nagle nie ozdrowiałam, wiec po co miałabym je robić.
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Manga » Cz 19 gru, 2013 21:57

Sens zawsze jest ale pamiętaj ,że jeśli złożysz dokumenty to i tak potrzebujesz AKTUALNYCH zaświadczeń o stanie zdrowia.Jeśli przez ten czas nie były robione żadne badania to nawet DLA SIEBIE powinnaś takie zrobić
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Magdalaena » Śr 25 gru, 2013 03:46

renatka84 napisał(a):Drodzy,
z końcem tego roku kończy się ważność mojego orzeczenia o niepełnosprawności (st. lekki). W jego uzasadnieniu było napisane, że przesłanką do jego otrzymania jest znaczna niedowaga a nie celiakia sama w sobie.

Bo sama celiakia nie daje niepełnosprawności.

renatka84 napisał(a):Wówczas ważyłam około 43-44 kg, obecnie waga waha się w okolicy 46-47 kg (wiem, to za mało na 168 cm i 30 lat, ale co bym nie robiła to strasznie trudno przytyć).
Przechodząc do treści właściwej - proszę Was o pomoc, opinię. Czy jest sens ponownie występować o komisję i orzeczenie? Nie chce chodzić po lekarzach, robić gastroskopii czy innych kosztownych badań, aby potwierdzać to samo co 3 lata temu. Zresztą przecież nagle nie ozdrowiałam, wiec po co miałabym je robić.

A czy ta niepełnosprawność coś Ci daje?

BTW - czy jesteś pod opieką jakiegoś gastrologa? Może zrób badania przeciwciał? Bo ta utrzymująca się niedowaga może być np. spowodowana błędami w diecie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez KatarzynaMila » N 04 gru, 2016 21:15

Czesc dwa miesiace temu stwierdzono u mnie celiake czytam tu rozne posty i tak sie zastanawiam co daje orzeczenie o niepelnosprawnosci
KatarzynaMila
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » N 04 gru, 2016 22:01

Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Celiakia i prawo