I Komunia - była BEZGLUTENOWA

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tereska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 12 kwie, 2005 10:53
Lokalizacja: Głuchołazy

I Komunia - była BEZGLUTENOWA

Post autor: Tereska »

Właśnie jesteśmy po uroczystościach PierwszoKomunijnych.
Moja Dominika przyjęła I Komunię Św. pod postacią opłatka bezglutenowego z zaprzysiężonej piekarni z Kalisza.
Mój ksiądz do ostatniej chwili nie był przekonany , że opłatek może spowodować jakieś szkody w organiźmie osoby chorej na celiakię , więc dałam mu do poczytania troche na temat celiakii i sama jak mogłam opowiedziałam mu jak z tą chorobą żyją ludzie na codzień. Wkońcu dotarło to do niego i zgodził się na opłatek bezglutenowy. Sam ksiądz poddał myśl jak rozwiązać ten problem , otóż moja Dominika szła jako pierwsza a ksiądz ten komunikant dał do obciętej z rogu kopertki i konsekrował z pozostałymi komunikantami. W chwili kiedy już dzieci miały otrzymac komunię wyjął z tego rożka komunikant i podał mojej Dominice, teraz przez biały tydzień też się to tak odbywa i obojętnie jaki ksiądz odprawia mszę mając w kielichu w rożku ten komunikant wie że będzie dziecko do tego komunikantu ja tylko muszę się przed mszą przypomnieć.
Ja uważam , że jeżli rodzice dzieci postawią na swoim to można wiele osiągnąć nie szkodząc ani dziecku ani nikomu nie utrudniając pracy to tylko dobra wola drugich i zrozumienie.
Moja Dominika strasznie przeżyła ten dzień ale jest szczęśliwa że już jest po wszystkim.
Kochani walczmy o to wszyscy i nie poddawajmy się bo nas zduszą w zarodku tak myślę im więcej nas tym lepiej.
pozdrawiam Tereska z Domisi± (celiakia małej od 1997r.)
ODPOWIEDZ