Zasiłek pielęgnacyjny nie dla celiaka - należy się?

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Lucyna S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 14 lip, 2006 19:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Lucyna S. »

Dzięki wielkie! :lol:
Lucyna, mama nastolatka na diecie
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

Dostaląm orzeczenie, ale dowiem się jak odbiorę na poczcie list... 3majcie kciuki!!

----
Dostałam! Dostałam do końca lipca 2008 r. :D
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Gratulacje, a jaki stopień, bo to też ważne?????????
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Ainer pisze:Gratulacje, a jaki stopień, bo to też ważne?????????
to raczej najważniejsze...jeśli lekki to niczego to nie zmienia
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

umiarkowany...
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

little-angel pisze:umiarkowany...
no to stokrotne gratulacje - ile masz latek jeśli można wiedzieć - no i jak dokonałaś tego cudu - może masz inne choroby towarzyszące?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

No to ja też jestem pod wrażeniem zważywszy na to co inni piszą. Uczysz się , czy pracujesz, bo to też jest bardzo istotne?
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

uczę się - mam 18 lat., nie mam żadnych chorób towarzyszących. A na wypisie od lekarza miałam "nakaz stosowania ŚCISŁEJ diety bezglutenowej do KONCA ZYCIA"
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no niestety znowu nasówa się myśl co orzecznik to zwyczaj - jedni na tą samą chorobę wywalczą cokolwiek inni nic - mam nadzieję że może ta petycja coś zmieni
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

No tak, to jeszcze wszystko przed Tobą. W chwili obecnej możesz korzystać jedynie ze zniżek na autobusy, ale to Ci się i tak należy, bo jesteś uczennicą. Takie orzeczenie przyda Ci się jak będziesz pracowała. Nie wiem czy nie należy Ci się zasiłek pielęgnacyjny - niech wypowiedzą się znawcy. Dziewczyny co o tym sądzicie?, czy ten okres zasiłkowy nie trwa przypadkiem do 16 roku życia. :-k
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Do 26 lat, o ile zasiłkowicz się uczy
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

Teraz muszę złożyć wniosek do miejskiego ośrodka pomocy rodzinie i oni będa mi wypłacac co miesiąc ok. 130 zł. A zasiłek jeden już miałam - skończył m isię w czerwcu i teraz przedłużono.
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

jeśli nie pracujesz i w rdzinie nie ma za dużych dochodów - nie pamiętam dokładnie jaki jest próg to należy ci się renta socjalna - zapytaj w mopsie
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Dzisiaj złożyłam papiery na komisję w Sosnowcu.Termin podobno gdzieś w granicy września ,jak będziemy po- damy znać co z tego wyszło.

[ Dodano: Pon 11 Wrz, 2006 21:26 ]
No i cóż jesteśmy po komisji i dostaliśmy orzeczenie-oczywiście jakie??Negatywne ma się rozumieć.Najbardziej jestem zachwycona uzasadnieniem,faktycznie wzniosła się Pani Doktor na szczyty-tylko nie wiem czego.Czy można w swoim zawodzie być takim laikiem??Ciekawa jestem jesli faktycznie tak leczą jak orzekają to moje gratulacje.Zastanawiam się bardzo usilnie czy pisać odwołanie,szkoda chyba energii.Z tego wszystkiego wynika,że dziecko nie ma wady wrodzonej,długotrwałej choroby itd. w okresie przewidywanego trwania powyżej 12 miesięcy-mały szczegół dziecko choruje jak tylko skończyło praktycznie rok a jeśli chodzi o okres niemowlęcy ,nigdy nie było jak trzeba.Jestem tak zła ,że trudno to opisać.Nie z powodu odmowy tylko z powodu uzasadnienia.Życzę Wam powodzenia,może innym się uda.

[ Dodano: Wto 19 Wrz, 2006 11:34 ]
Złozyłam wczoraj odwołanie od orzeczenia w Powiatowej komisji.Jakież było moje zdziwienie,kiedy uważnie przeczytano to co napisałam i pani poinformowała mnie,że będzie posiedzenie tu w Sosnowcu jeszcze raz ale bez nas.Jeśli znów bedzie negatywne,papiery idą dopiero do Katowic.Dla mnie to dziwne,skoro raz odmówili -to po co drugi raz w tym samym miejscu posiedzenie??W pouczeniu pisano,że odwołanie jest składane do Wojewódzkiej konisji??

[ Dodano: Pon 30 Paź, 2006 22:04 ]
Dostałam odpowiedź-nie należy się .Trudno,koniec mojej walki z wiatrakami.Do sądu już nie składam odwołania.Już nigdy więcej,to był pierwszy i ostatni raz.U nas jest tak w Polsce-masz problem,radź sobie sam.Tak też czynię ,borykając się z problemami od 2 lat diety a chorobowymi od 14.Innym życzę wytrwałości,ja wypaliłam się już.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Chciałabym wiedzieć od czego trzeba zacząć żeby walczyć o zasiłek pielęgnacyjny. Jaki jest pierwszy krok i jakie są od tego instytucje? Za odpowiedź będę bardzo wdzięczna.

Mama Gutka.
Na diecie od 15.03.2011
ODPOWIEDZ