Zasiłek pielęgnacyjny nie dla celiaka - należy się?

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

Na temat lekarzy zasiadających w komisji :roll: :roll: :roll:
to po prosty szkoda gadać :( :( :(
Na pewno nie można tego tak zostawić :!: :!: :!:

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

We Wrocławiu zasiłek się nie należy ani w Powiatowym ani w Wojewódzkim. Moja córka chociaż miała niepełnosprawność to po wystąpieniu o przedłużenie lekarz stwierdził, że dziecko jest w dobrym stanie i zasiłek pielęgnacyjny się nie należy. Proszę powiedzcie ile czasu powinnam odczekać żeby moją wędrówkę po urzędach zacząć od początku?
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Z tego co tu wyczytałam wnioskuję,że mam raczej marne szanse na zdobycie tego zasiłku pielęgnacyjnego (czy jak to się tam nazywa). Ale spróbuję - komisję mamy w najbliższy czwartek, więc dam znać co załatwiłyśmy. Gdyby ktoś z Was miał dla mnie jakąś cenną wskazówkę przed komisją, to będę wdzięczna.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

musisz sobie wszystko dokładnie przygotować-cała dokumentację i przemyśleć wszystko co możesz odpowiedzieć na zadane pytania. A przede wszystkim pamiętaj , że najważniejszy jest dobry lekarz orzecznik...jeśli wyślą cie na badania do lekarza który nie ma specjalizacji z gastrologi lub czujesz , że na temat celiaki wie tyle co roczne dziecko - to bez wahania wystąp o zmianę lekarza bo takie jest twoje prawo...ja pierwszy raz miałam takiego, który stwierdził, że to nie jest choroba przewlekła bo mój stan sie od roku nie pogorszył ale nie zwrócił uwagi , że się nie polepszył...próbuj do skutku - ja niedługo też będę miała kolerjne starcie...przeszłam już to kilka razy i nawet w wojewódzkim...pozdrawiam i wrazie czego służę radą o ile to będzie w mojej mocy.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Pani doktor nawet nie przejrzała dokumentacji, powiedziała,że "dieta różni się tylko pieczywem" (bez urazy - ale chyba trochę niedouczona!!!), no i żeby nie narzekać, bo teraz "to wszystko przecież łatwo dostępne" (o cenach pewnie nie ma zielonego pojęcia)!!! Nawet nie dała mi dojść do słowa!!Widziałam,że zaznaczyła odmowną opcję w papierach i od razu zamknęła teczkę Oli. Cała komisja trwała może z minutę!!! To jest po prostu skandal!!! Nawet nie mam ochoty iść tam znowu w maju po decyzję, skoro już ją znam... :evil:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

musisz iść ja też myslałam, że może odpuszczę - ale nie daruję im tego - o zdrowie trzeba walczyć a nie każdego stać na to by kupić tak drogie jedzenie...bądź dzielna i uparta w tej kwesti i nie daj sie zagadać bo mnie też tak zagadywali a potem już wiedziałam jak mam z nimi gadać ale walczę nadal bo ciągle czegoś się uczepią...
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

no ina kolejne dwa lata KOmisja łaskawie przyznała :)

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 15:45 ]
Anna Frączek pisze:Pani doktor nawet nie przejrzała dokumentacji, powiedziała,że "dieta różni się tylko pieczywem" (bez urazy - ale chyba trochę niedouczona!!!), no i żeby nie narzekać, bo teraz "to wszystko przecież łatwo dostępne" (o cenach pewnie nie ma zielonego pojęcia)!!! Nawet nie dała mi dojść do słowa!!Widziałam,że zaznaczyła odmowną opcję w papierach i od razu zamknęła teczkę Oli. Cała komisja trwała może z minutę!!! To jest po prostu skandal!!! Nawet nie mam ochoty iść tam znowu w maju po decyzję, skoro już ją znam... :evil:
poszukaj na forum tekstu naszego odwołania sprzed kilku lat i wykorzystaj co się przyda. Takie jednoneuronowe komisje niespecjalnie lubią tłumaczyć się przed "województwem" i często zmieniaja pierwsze orzeczenie. A potem dla spokoju juz przyznają...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

No u mnie w wojewódzkim też nie było najlepiej i chyba nic nie zrozumieli-za miesiąc znowu zaczynam walkę z wiatrakami bo na razie mam obronę na głowie...
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Pomóżcie mi w takiej sprawie.Mam przed sobą tekst -informacja o zakresie opieki,który mam wypełnić.To chodzi o złożenie papierów do komisji orzecznictwa niepełnosprawności.Są tam takie punkty jak -rodzaj i częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych?,rodzaj ograniczenia innych czynności??Nie mam pojęcia co ja mam tu wpisać.Jutro pędzę do lekarza ,ma mi wypisać to co do niego należy ale tu u mnie w ośrodku.22 czerwca mamy jechać do Katowic do kliniki ale nie mam pojęcia czy nas przyjmą-strajk.Pomocy......

[ Dodano: Pią 16 Cze, 2006 22:32 ]
Ponawiam prośbę.Nigdy nie załatwiałam takich rzeczy,nie mam pojęcia jakich argumentów użyć w tych konkretnych punktach???
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

O ile pamiętam wypełnia się tylko punkt o konieczności stosowania bodajże "innych środków", czyli konieczność stosowania diety eliminacyjnej - bezglutenowej. Dwa razy wypełniłam te papiery dobrze i zasiłek dostałam, ale, qrde, w tej chwili nie pamiętam jak wygląda ten druk dla rodzica. Jeżeli jesteś w stanie jakoś go "pokazać", to chętnie pomogę Ci bardziej szczegółowo
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Napisałam do Ciebie na pw Asiu.Z góry dzięki za zainteresowanie.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

Dzisiaj miałam komisję lekarską dot. zasilku, pani doktor obejrzała wypisy ze szpitala i tyle. 3 minuty im to zajęło... Za 2 tyg. orzeczenie, wiec zobaczymy jak to jest... :)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

trzymam kciuki :D
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Lucyna S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 14 lip, 2006 19:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Lucyna S. »

Mój syn w grudniu skończy 16 lat, pani gastrolog, która prowadzi jego leczenie, po zdiagnozowaniu choroby(tydzien temu) poradziła mi, by ubiegać się o zasiłek pielegnacyjny. Nie wiem jednak, czy mam szanse nie tylko na ten, ale i na rodzinne, bo dochód przekroczy mi o ok. 10 zł ( nie liczyłam dokładnie, wiedziałam, że się nie "załapię"). Czy w tej sytuacji mam jakieś szanse? Będę wdzięczna za informacje. :!:
Lucyna, mama nastolatka na diecie
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Zasiłek pielęgnacyjny jest przyznawany w zależności od stanu zdrowia i choroby dla osoby opiekującej się.Nie jest zależny od dochodu na osobę.Tzw. rodzinne to coś innego niż zasiłek pielęgnacyjny.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
ODPOWIEDZ