kuchnia BG na polskim morzem

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pati-w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 26 sty, 2015 16:06

kuchnia BG na polskim morzem

Post autor: pati-w »

Rozpoczęłam ten wątek by wszystkie informacje ta temat wypoczynku z jedzeniem bg nad bałtykiem były w jednym miejscu

na początek tam gdzie jadła moja córka i nic jej nie było

Dźwirzyno - lokal Mesa - wiadomo ma licencję - jedzenie super (2014)

Darłówko - lokal Stołówka - bez licencji, właścicielka związana z dietą od lat w menu potrawy bezglutenowe (córce smakowały, na życzenie można wymusić coś extra) (2015)
Obrazek Obrazek

Hel - lokal fala - bez licencji - same ryby w menu ogólnie ok jedynie na jeden dzień przygoda bo cały czas ryby ... (2014)

Gdynia - lokal Trio - ma licencję - super polecam (2014)

Gdańsk - witaminka - ma licencję - nie polecam, jedno danie (obsługa nie miała pojęcia o czym ja mówię) (2014)

To na tyle. Proszę o dopisywanie lokali z nad polskiego morza kto wie i słyszał. Najlepiej sprawdzonych
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: kuchnia BG na polskim morzem

Post autor: Adrian »

Lokal Trio w Gdyni nie jest już w programie MENU BEZ GLUTENU, także licencji już nie ma. Nie bałaś się jeść w tych knajpach które nie są w programie MENU BEZ GLUTENU? Może dojść do zanieczyszczenia przez obsługę w takich lokalach, ja bym nigdy nie zaryzykował zjedzenia posiłku w takich restauracjach, które nie są w programie MENU BEZ GLUTENU.
pati-w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 26 sty, 2015 16:06

Re: kuchnia BG na polskim morzem

Post autor: pati-w »

Zgadzam się z tobą ... ale jak taka witaminka (ma licencję) nie wie co podaje, więc nie można zaraz skreślać tych co nie mają licencji... taki bezgluten bez licencji, a większośc i tak kupuje ich produkty. W 99% chcę oglądnąć kuchnię i wtedy stwierdzam czy warto zaryzykować czy też nie. Patrzę czy są w kuchni licencjonowane półprodukty, a to pół sukcesu.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: kuchnia BG na polskim morzem

Post autor: Adrian »

Najpewniejsza nad morzem to jest Mesa w Dźwirzynie, a tak swoją drogą to mam nadzieję, że będzie coraz więcej restauracji nad bałtykiem, bo obecnie jest z tym bardzo ciężko, w górach jest tego sporo, ale nad morzem wciąż za mało... :/
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: kuchnia BG na polskim morzem

Post autor: Arterius »

Witam, jeszcze we Władysławowie w hotelu Messa dla gości hotelowych jest możliwość przyrządzania posiłków bezglutenowych. Najlepiej do nich zadzwonić u upewnić się czy to dalej obowiązuje.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: kuchnia BG na polskim morzem

Post autor: Anula80 »

Byliśmy w tym roku w Łebie i bardzo się zawiedliśmy - nie znaleźliśmy miejsca, gdzie nie balibyśmy się zjeść, a do tego rekordem było, że nigdzie nie mogliśmy dostać chleba bg
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: kuchnia BG na polskim morzem

Post autor: Anja »

Kołobrzeg też nie może się pochwalić punktami dla bezglutów. Na hasło bezglutenowe, pani poleciła rosół z łososia. W środku z pulpetami. Jak wypytałam o wszystko, pulpety były z bułką tartą, bo dieta bg to tylko bez mąki!
ODPOWIEDZ