Roleski

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Roleski

Post autor: elola »

Szanowna Pani.

Serdecznie dziękujemy za Pani list i jednocześnie przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi z naszej strony.

Tak jak zostało to podkreślone na etykiecie naszego majonezu, produkt ten nie zawiera glutenu, a jego pełny skład można opisać jak niżej:

„olej roślinny rzepakowy (80%), musztarda (woda, ocet spirytusowy, gorczyca, cukier, sól), żółtka jaj, cukier, ocet spirytusowy, sól, zagęszczony sok z cytryny, aromaty, przeciwutleniacz E385”

Generalnie we wszystkich produkowanych przez nas produktach (wyjątek stanowią niektóre produkty eksportowe) nie ma zastosowania inny ocet jak tylko spirytusowy.

Mamy nadzieję, iż te informację będą dla Pani wystarczające.

W razie dalszych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt

Z poważaniem

Tomasz Petelicki
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Cóż, napisałam im jakie mam zdanie na temat octu. Chciałabym wierzyć, że te wszystkie deklaracje firm, dotyczące bezglutenowości ich produktów, rzeczywiście wynikają z niewiedzy a nie złej woli.
Mocno wierzę, że już niedługo, dzięki Małgorzacie, zaczniemy działać pełną parą. Czego sobie i Wam życzę :lol:

[ Dodano: Pon 06 Mar, 2006 22:09 ]
A oto co dotarło do mnie w odpowiedzi na wątpliwości związane z octem i propozycję drukowania na etykietach pełnego składu, ew. zdobycia odpowiednich certyfikatów:

Szanowna Pani.

Serdecznie dziękuję za Pani odpowiedź. Nie jest naszą intencją przekonywanie Pani do sięgnięcia po nasz produkt.

Celem dalszych uzupełnień dotychczasowych wyjaśnień wspomnę, iż stosowany przez nas ocet spirytusowy istotnie wytwarzany jest ze spirytusu, a ten – z kukurydzy.

Pani opinie i sugestie są naprawdę cenne, dlatego weźmiemy je pod uwagę przy dalszych pracach rozwojowych naszych produktów.

Z wyrazami szacunku



Firma Roleski

Pełnomocnik ds. Systemy Jakości

Tomasz Petelicki
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

No to jeśli z kukurydzy to pieknie tyle że nigdy w życiu nie widziałam spirytusu z kukurydzy w Polsce - tak więc czy można ufać - kurde chyba jak piszą to tak? jak myślicie
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

spirytus, z czego by nie był, jest całkowicie bezpieczny pod względem glutenu. Białko jakim jest gluten nie przetrwa procesu destylacji....
Gorzej z wątrobą ;)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ale do końca nigdy nikt tego nie potwierdził.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

ja jestem z opcji, że zarówno ocet, jak i spirytus (a więc alkohol z czego by nie był) pić możemy. Kiedyś przekopywałam internet w tym celu i wszędzie natykałam sie na informacje, że prces destylacji niszczy białko jakim jest gluten.
Jak dla mnie to wiarygodne - oczywiście wybór należy do każdego z nas ;)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Z przyjemnością informujemy, że wkrótce na rynku pojawią się musztardy firmy Roleski z licencjonowanym znakiem przekreślonego kłosa.
Obrazek
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

W sprzedaży można już spotkać oznakowane butelki ze spirytusem:
- na jednych jest "grain" - tych powinni unikać będący na diecie bezglutenowej,
- na drugich "puree" - to spirytus ziemniaczany
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

elola; nie uspokaja mnie list p. Petelickiego z firmy "Roleski", bo określenie "aromaty" jest bardzo pojemne... Na etykietach często w nawiasach jest wyjaśnienie "aromaty" i w nawiasie jest wyliczone co wchodzi w skład tych aromatów: gluten, laktoza, mleko w proszku i inne .../. Podobnie jest z przyprawami, spotykamy ogólne "przyprawy", a jakie???? i "aromaty" - jakie???
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

PUMA pisze:"aromaty"
jak widzę te "aromaty", to od razu odkładam - śmierdzi mi to glutaminianem sodu.
producenci już się zorientowali, że coraz więcej osób nie chce go jeść, więc ukrywają go, jak mogą, pod rozmaitymi rozkosznymi nazwami.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Zwróćcie uwagę, ze data postu eloli to 2006 rok...
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Tak, to były stare informacje z 2006 roku.

Firma Roleski otrzymała licencję na używanie znaku przekreślonego kłosa na poszczególnych produktach. Są one z pewnością bezglutenowe, ponieważ sprawdziliśmy wyniki ich badań, są także certyfikaty na poszczególne składniki. Zapewniam, że każda firma, z którą współpracujemy wie doskonale co w przypadku osób na diecie bezglutenowej oznaczają "aromaty".

Niestety jeśli chodzi o alergików uczulonych na inne niż gluten substancje być może nie wszystkie składniki musztard będą dla nich wskazane, taka już specyfika tego typu produktów. My tylko potwierdzamy, że te konkretnie musztardy są bezglutenowe.
Obrazek
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Fajnie, że będzie znak przekreślonego kłosa. Ufam, że kiedyś zostanie przebadana taka musztarda. Byłam 21 marca w sklepie TESCO w Piotrkowie Trybunalskim, mieli 7 rodzajów musztard firmy Roleski i na żadnej nie było ani informacji „nie zawiera glutenu” czy „produkt bezglutenowy”, nie było znaku przekreślonego kłosa, nie było nawet innych informacji /jak na innych/ np. jakiego używają zagęstnika, a była ogólna informacja „aromaty”. Może się to zmieni. Wklejam informacyjnie skan jeśli chodzi aromat, co jest nim wg różnych producentów…przykład jest firmy WINIARY, ale podobnie jest też w przypadku innych produktów i innych firm.
Dlatego, tak Ola_la, odkładam na półkę jeśli jest ogólna informacja "aromaty";.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

PUMA - to, że jakaś firma otrzymała naszą licencję nie znaczy, że następnego dnia znaczek pojawi się na ich produktach. Każda firma ma zapasy opakowań (w zależności od polityki firmy i tempa sprzedaży, może to być zapas na miesiąc ale i na pół roku), dopiero jak one się skończą wtedy wchodzą nowe, z naszym znakiem przekreślonego kłosa. Do tego sklepy jeszcze długo trzymają towar...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

To będzie trzeba trochę poczekać w cierpliwości. W tym drugim załączniku tekst jest mało wyraźny, ciężko się czyta.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ