Kresto

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Kresto

Post autor: Adrian »

Czy ktoś z Was używa słonecznika i siemienia lnianego firmy Kresto :?: Z tego co widziałem na opakowaniach nie ma informacji o glutenie.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kresto

Post autor: pleomorfa »

Używam dużej ilości produktów Kresto, także te, które wymieniłeś :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kresto

Post autor: Adrian »

W siemieniu lnianym znalazłem 3 obce ziarna...nie wiem czy to są ziarna żyta...czy coś innego, producent zarzeka się że to niemożliwe...na wszelki wypadek przebrałem całe siemię...
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kresto

Post autor: pleomorfa »

Hmm... to faktycznie warte zastanowienia...osobiście nigdy nic w siemieniu ani innych ich produktach, których używałam nie znalazłam. Szkoda by było jakby się okazało, że ich firma odpada, bo jest ogólnodostępna.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kresto

Post autor: Anula80 »

Adrian możesz pokazać te ziarna, czy wyrzuciłeś? Niedobrze, zmartwiłam się. Sporo ich bakalii kupuję ;(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kresto

Post autor: Adrian »

Niestety wyrzuciłem...oto informacja od producenta:

"Szanowny Panie,

w naszym zakładzie nie konfekcjonujemy żadnych produktów zawierających
gluten.
W związku z tym nie ma możliwości kontaminacji krzyżowej glutenem
podczas pakowania.
Każda partia surowca posiada dokumentację wystawioną przez dostawcę,
dotyczącą alergenów i ew. kontaminacji alergenami.
Dodatkowo nasza firm ma wdrożoną procedurę nadzoru na alergenami.
Nie posiadamy jednak żadnych badań potwierdzających fakt , że nasze
produkty są wolne od glutenu.

Pozdrawiam/MfG,"

Jak jeszcze znajdę takie ziarna, to na pewno zrobię zdjęcie i im to prześle.
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kresto

Post autor: magda_90 »

Adrian, czy możesz podać mi kontakt do firmy Kresto? W niedzielę piekłam chleb i dodałam do niego pestki dyni i słonecznika (właśnie firmy Kresto). Dzisiaj w pracy jem kanapkę i czuję coś twardego. Wyciągam i widzę ziarno wyglądające na pszenicę :galy: Zrobiłam zdjęcie, później załaduje na forum, teraz nie mam takiej możliwości. W związku z tym chciałabym do nich napisać w tej sprawie. Obawiam się tylko, że będą szli w zaparte, że to ziarno na pewno nie pochodziło z ich produktu :(
Spodziewam się, że od teraz po prostu będę przebierać ich produkty :/
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kresto

Post autor: Adrian »

magda_90 pisze:Adrian, czy możesz podać mi kontakt do firmy Kresto? W niedzielę piekłam chleb i dodałam do niego pestki dyni i słonecznika (właśnie firmy Kresto). Dzisiaj w pracy jem kanapkę i czuję coś twardego. Wyciągam i widzę ziarno wyglądające na pszenicę :galy: Zrobiłam zdjęcie, później załaduje na forum, teraz nie mam takiej możliwości. W związku z tym chciałabym do nich napisać w tej sprawie. Obawiam się tylko, że będą szli w zaparte, że to ziarno na pewno nie pochodziło z ich produktu :(
Spodziewam się, że od teraz po prostu będę przebierać ich produkty :/
Wystarczy, że wejdziesz na stronę Kresto tam masz adres e-maile, ja też coś podobnego do pszenicy znalazłem i to nie raz... :/ dlatego zawsze przebieram ich nasiona przed spożyciem.
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Kresto

Post autor: rafjas »

Witam,

Słonecznik Kresto opakowanie 500g. Znalezione trzy ziarna - stawiam na jęczmień /niestety nie mogę załączyć zdjęcia - ew. na priv/

Firma powiadomiona - sprawa skierowana do ich działu jakości.

Jak dostanę odpowiedź to zamieszczę.

Pozdrawiam
rafjas
Obrazek
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kresto

Post autor: Derwid »

Dzisiaj znalazłem w ziarnach słonecznika Kresto ziarno (o zgrozo!) wyglądające mi na pszenicę.
Poniżej zdjęcie:

Obrazek

Jestem zszokowany.
Trzeba będzie teraz przebierać produkty mojej ulubionej marki lub z nich zrezygnować???
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kresto

Post autor: magda_90 »

Ja takie samo ziarno znalazłam ale już w upieczonym chlebie ze słonecznikiem z Kresto. Od tamtej pory przeglądałam ich produkty (ziarna) ale teraz przerzuciłam się na bakalie Helio - jak do tej pory nic jeszcze u nich nie znalazłam
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Kresto

Post autor: rafjas »

Witam,

Właśnie zauważyłem, że nie dodałem odpowiedzi producenta słonecznika Kresto czyli firmy VOG /zamieszczę na końcu/, ale jak widać z wpisów Derwid i magda_90 , nie poprawiło się.
Bardzo proszę Derwid, żebyś napisał o tym do firmy VOG, będą wiedzieli, że problem nadal występuje. Mail do Pani Kierownik Działu Obsługi Klienta: i.rykala@vog.pl

Pozdrawiam
rafjas

------------------------------------------------------------------
Odpowiedź producenta firmy VOG z lipca 2016r.:
- Producent zajmuje się wyłącznie łuszczeniem słonecznika, brak możliwości skażenia krzyżowego produktu.
- Badania producenta na obecność glutenu wskazują na brak zanieczyszczenia glutenem.
- W naszej firmie podczas konfekcjonowania nie ma możliwości zanieczyszczenia glutenem. Nie prowadzimy produkcji żadnych produktów zawierających gluten. Nie zamierzamy ich również wprowadzić do gamy naszych produktów, chcemy aby produkty KRESTO były wolne od glutenu.
- Badania zlecane prze naszą firmę również wskazują, że produkt jest wolny od glutenu.
- Poziom alergenny dla glutenu to 20 ppm/kg.

Podjęte działania korygujące:
- Poinformowano producenta o zaistniałej sytuacji, w celu zwiększenia nadzoru nad alergenami.
- Zlecono zaostrzenie kontroli surowca na przyjęci do magazynu VOG Polska
- Zlecono badania w zewnętrznym akredytowanym laboratorium na obecność glutenu w reklamowanej partii produktu.
O wynikach badań zostanie Pan poinformowany natychmiast po ich otrzymaniu - dostałem telefoniczną informację, że poziom glutenu jest poniżej 20 ppm/kg
------------------------------------------------------------------
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kresto

Post autor: Adrian »

W siemieniu lnianym tej firmy również zdarzyło mi się znaleźć obce ziarna...
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kresto

Post autor: Derwid »

rafjas pisze:(...) Bardzo proszę Derwid, żebyś napisał o tym do firmy VOG, będą wiedzieli, że problem nadal występuje. (...)
Dzięki za sugestię, wysłałem mail w tej sprawie razem z numerem partii.
Kraj pochodzenia tej fatalnej partii był oznaczony jako Mołdawia.

Jak dostanę odpowiedź, to dam znać.
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kresto

Post autor: Derwid »

Poniżej odpowiedź Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością przekazana za pośrednictwem pani Kierownik Działu Obsługi Klienta:

Kod: Zaznacz cały

Produkty pod marką KRESTO (słonecznik również)  poddawane są regularnym badaniom na obecność glutenu.

Dokładamy najwyższych starań, aby całkowicie wyeliminować możliwość zanieczyszczenia naszych  produktów przez gluten (nawet w śladowych ilościach).

Na naszych liniach produkcyjnych nie konfekcjonujemy żadnych surowców zawierających gluten. Dostawcy i producenci surowców do każdej dostawy dołączają oświadczenie dotyczące alergenów.

Ziarno, które znalazł Pan w opakowaniu ze słonecznikiem niewątpliwie trafiło do surowca podczas zbiorów na polach uprawnych.  Podobne sytuacje zdarzają się niezmiernie rzadko, ale niestety są możliwe.  Badania nie wykazują obecności glutenu w produktach, wyniki są zawsze na poziomie poniżej  granicy oznaczalności tz.  < 5 mg/kg.

Konsultowaliśmy  temat możliwości wystąpienia śladowych ilości glutenu w naszych produktach z Towarzystwem Osób Chorych na Celiakię, ustaliliśmy, ze w tym przypadku nie ma konieczności umieszczania na opakowaniu ostrzeżenia o glutenie. Nie możemy umieszczać na naszych opakowaniach znaku „ przekreślony kłos”, ponieważ produkty typu bakalie, orzechy, ziarna nie kwalifikują się do takiego znakowania. 
ODPOWIEDZ