Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

joonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 03 sty, 2014 21:16

Re: Alkohole...

Post autor: joonek9 »

helenae1 pisze:
jolo72 pisze:Cechowe a Brok jednak różnią się trochę odpowiednio 4,5% oraz 5,2 % pijąc je odnosi się wrażenie iż brko jest lepszy .☺☺☺☺
Dla mnie procent alkoholu nie jest wyznacznikiem smaku piwa, ale każdy lubi co innego ;-)
Na procenty to się za gówniarza patrzał wraz z wiekiem człowiekowi przechodzi :564:
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole...

Post autor: Adrian »

Dziś w Auchan kupiłem Broka bg. w dobrej cenie za 2.29 zł :)
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Alkohole...

Post autor: salsamichal »

A jakie macie doświadczenia z Cydrem co polecacie oprócz lubelskiego
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Alkohole...

Post autor: pleomorfa »

Ja byłam zwolenniczką Starosłowiańskiego dopóki nie spróbowałam Dobrońskiego ostatnio. Polecam g:D
Mniej słodki i wydaje się trochę mniej gazowany niż Lubelski.
Ostatnio zmieniony sob 06 sie, 2016 20:08 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Alkohole...

Post autor: Anula80 »

Nam smakuje też Desire
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Alkohole...

Post autor: salsamichal »

Mi podchodzi strongbow oraz Cydr Lubelski Miodowy
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Alkohole...

Post autor: salsamichal »

Wiem że temat wódki i whisky jest walkowany caly czas ale z waszego doświadczenia które z w/w alkoholi piliscie i nie mieliście problemów
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole...

Post autor: Skiper »

W kwestii wódki nie miałam problemu po żadnej "czystej". A reaguję na najbardziej śladową ilość glutenu. :)
Z konkretnych wódek to: Gieroy (wódka z lidla) oraz - wbrew niepokojącej nazwie - Żytnia (również wiśniówka Żytniej) są jak najbardziej bezpieczne.
Na samym początku diety bezglutenowej piłam również Żołądkową gorzką (w wersji miętowej) i nie miałam problemów. Nawet czułam się po niej lepiej, bo wódka bardzo pomaga mi na trawienie. Podobno tradycyjna Żołądkowa ma śladowe ilości glutenu. Niestety tradycyjną piłam ostatnio 2 lata temu, jeszcze przed przejściem na dietę, więc ręczyć za nią nie mogę. Natomiast miętowa jest jak najbardziej bezpieczna, ani razu nie miałam po niej nawet lekkiego bólu brzucha.
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Alkohole...

Post autor: uniaczek »

I u mnie podobnie:żołądkowa gorzka z figą to jedyna wódka, którą kupuję i jak piszesz mi służy. Zawsze po niej czuję się dobrze. Żołądkowa pomagała mi też czasem przy wirusówce i przelewaniach w żołądku. Zajrzałam na etykietę " gorzka pomarańcza, karmel i zioła"
Miętową i z wiśnią też raz piłam i było o.k., natomiast smak z figą to mój faworyt. Zwykłej żołądkowej nie piłam, ale zaniepokoiłaś mnie ,że tam coś może być?
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Alkohole...

Post autor: Derwid »

salsamichal pisze:Wiem że temat wódki i whisky jest walkowany caly czas ale z waszego doświadczenia które z w/w alkoholi piliscie i nie mieliście problemów
Mi whisky nie służy (czuję się po niej źle).
A luksusowej nie pijecie? W końcu z ziemniaka... Wydaje mi się ok.
wieczorynka76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 26 gru, 2016 19:33

Re: Alkohole...

Post autor: wieczorynka76 »

Właśnie dowiedziałam się, ze piwo uzdrowiskowe z DINO nie jest już w ofercie. Ciekawe czemu. Czy ktoś coś wie. Gdzie mozna je kupić? w jakich sieciach.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole...

Post autor: Adrian »

Polecam Cydr Lubelski Niefiltrowany, dostępny w Tesco :)


Obrazek
Bry3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 24 gru, 2017 09:54

Re: Alkohole...

Post autor: Bry3 »

Cześć, w związku ze zbliżającym się Sylwestrem chciałabym wiedzieć na co mogę sobie pozwolić. Z tego wątku bardzo ciężko jest wyłapać istotne informacje, ale rozumiem to, że prowadzicie dyskusję :) Nie o to chodzi, że nie chce mi się szukać, bo siedzę tu już od dwóch godzin :P i dalej nie znalazłam odpowiedzi na moje dylematy - pić czy nie pić? dlatego prosiłabym o krótką odpowiedź do każdej nazwy produktu, czy to pijecie i nic Wam nie jest, lub co polecacie w zastępstwie, co będzie równie dostępne w sklepach w Krakowie (typu Auchan, Tesco)

Malibu (oryginalne w białej butelce)
Martini bianco
Cin Cin Spumante białe musujące
Dorato Bianco
Wino różowe Carlo Rossi
Jack Daniel's zwykły
Grzaniec Galicyjski wino deserowe
Wyborowa zwykła
Coca-cola zwykła (informacje na forum w wątku coli zostały zdominowane przez fanatyków zdrowego odżywiania i niestety nie mogę się przekopać przez te przestrogi o chemii i ilości cukru,dlatego teraz już nie wiem czy jest bez glutenu i czy mogę sobie spokojnie zrobić drinka :/ )
Z góry dziękuję za pomoc!
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole...

Post autor: Adrian »

Polecam! dobra cena w Carrefour Pro :)

Obrazek
Bry3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 24 gru, 2017 09:54

Re: Alkohole...

Post autor: Bry3 »

Wspaniale, nie wiem czy zauważyłeś,ale w tej samej sieci sklepów może być inny asortyment... ciesze się, że udało Ci się zaoszczędzić kilkadziesiąt groszy i kupić to piwo za 4.69 ...myślałam, że znajdę tu odpowiedź na ważne pytanie, ale jak widać wątek 'alkohole' powstał po to żeby wymieniać się uwagami dotyczącymi smaku piwa... albo jeszcze lepiej - do wrzucania zdjęć z promocji... gdzie mogę znaleźć informacje czy wymienione w poście wyżej alko będzie dla mnie bezpieczne? Rozumiem, że to jest forum, tworzy się chaos, ale sami pracujecie na ten bałagan, który tu panuje... szkoda, że nie można uzyskać wartościowych wiadomości, a chyba nie z taką intencją założyciel stworzył to miejsce :/ i nie mówię tylko o tym wątku, bo w innych (szczególnie chipsach,słodyczach,coli) jest kilka osób co wjeżdza na zawartość cukru w poszczególnych produktach i jakie ma rakotwórcze składniki... że tak powiem - kij wam do tego czym swoje zwierzątko chcę dokarmiać, mam ochotę trzy razy w roku napić się coli, a czytam o jej wpływie na mój organizm... a chcę tylko wiedzieć czy zawiera gluten :/
ODPOWIEDZ