Produkty z Tesco

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Adrian »

Obecnie jest promocja na parówki Drobimex po 2.99 zł i mąkę Schar 1 kg po 10.99 zł.
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Produkty z Tesco

Post autor: mama czworga »

U nas w Tesco wogole sa mega promocje na produkty bg bo i chipsy i rurki i maki itd. także warto zajechać
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: monisiak81 »

mam zamiar zajechać po pracy na szybkie zakupy do Tesco,
może ktoś z Was wymienić mi konkretne wędliny - kiełbasy, poza oczywiście działem bezglutenowym.
Plis :)
z góry serdeczne dzięki :)
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Produkty z Tesco

Post autor: mama czworga »

Tarczynski kabanosy bezglut z przodu ma przekreslony klos , kupujemy jeszcze z Kaminiarz : polędwica sopocka , krakowska sucha , boczek wedzony, szynka konserwowa - to wszystko plastrowane na chlebuś no i parowki Drobimex z szynki
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: magda_90 »

Ostatnio na zakupach w Tesco kupiłam sobie na wagę salami z parmezanem firmy Gzella. Firma Gzella ma licencję na ten produkt więc kupiłam go na pewniaka. Jednak wczoraj wyrzycając papierowe opakowanie w oko wpadła mi naklejka z ceną na której podany był też skład produktu. Z ciekawości (i chyba już z przyzwyczajenia ;)) spojrzałam i wkurzyłam się bardzo widząc na samym końcu "produkt może zawierać śladowe ilości glutenu". Napisałam dzisiaj do firmy z Gzella i mam nadzieję, że mi odpiszą. Od trzech miesięcy szukałam bezglutenowego salami i bardzo się ucieszyłam, że w końcu je znalazłam. A teraz się okaże, iż wcale bezglutenowe nie jest :/
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Produkty z Tesco

Post autor: pleomorfa »

Nam nie wolno kupować za bardzo nic na wagę, bo w czasie krojenia/przekładania dochodzi do zanieczyszczeń.
Na stronie Gzelli nie ma Salami bg: http://www.gzella.pl/pl/partnerzy/aktualnosci/15
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: magda_90 »

Od przejścia na dietę nigdy nie kupuję produktów na wagę ale uwielbiam salami więc jak tylko zobaczyłam że jest to nie mogłam się oprzeć :( zwłaszcza że nie mogę znaleźć żadnego innego :( Co prawda w Tesco jest kilka rodzajów salami gdzie nie pisze nic o glutenie i skład wydaje się ok ale to jest z firm, które widzę pierwszy raz więc obawiam się troche je kupić, że informacje mogą nie być do końca rzetelne.
A to salami ma licencję Stowarzyszenia, specjalnie sprawdzałam w wykazie licencjonowanych produktów - salami z parmezanem ma numer licencji PL-046-002. Może firma Gzella zmieniła sposób produkcji i teraz już produkuje je z glutenem. Zobaczę co mi odpiszą.
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Adrian »

W Moim Tesco jest "wyspa" Gzelli i produkty bezglutenowe są tylko paczkowane.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Anula80 »

Salami bg jest w Lidlu. Nie ma licencji, tylko napis produkt bezglutenowy. Mój mąż regularnie je i czuje się dobrze, a szybko ma objawy
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Produkty z Tesco

Post autor: salsamichal »

J/w też zero objawów
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Produkty z Tesco

Post autor: kaczmi »

Salami Könecke - również jest bezglutenowe
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: magda_90 »

Wielkie dzięki za info. Kupiłam salami Konecke i jak najbardziej mi pasuje :) Troche się obawiałam tej firmy bo jej w ogóle wcześnie nie znałam ale skład wydaje się w porządku.
Przejde się jeszcze do Lidla po salami ale na razie ten obok mnie remontują więc muszę się wstrzymać do połowy sierpnia.
A firma Gzella niestety do dnia dzisiejszego mi nie odpisała :/
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: Produkty z Tesco

Post autor: md573 »

magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: magda_90 »

W Tesco można kupić kabanosy firmy Olewnik z opisem "produkt bezglutenowy". Niestety nie wszystkie mają taki opis - Wiem, że opis taki mają na pewno drobiowe i wieprzowe. Próbowałam obu i w smaku są bardzo dobre.
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Thursday »

W tesco jest cała seria nowych produktów z serii Free from. Na pewno dwa rodzaje płatków śniadaniowych, pizza mrożona i rożki (bezglutenowe, bez laktozy pakowane w czteropakach). Ceny nawet niezłe :) :sylwester:
ODPOWIEDZ