Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

Minutka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 24 sty, 2017 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Przedstaw się :)

Post autor: Minutka »

Cześć Wszystkim :)

Nazywam się Izabela i mam 32, no niebawem 33 lata ;). od 23 lat borykam się z wieloma chorobami, poczynając od nerek ( kamica, kłębuszkowe zapalenie nerek, wędrująca nerka, zespół Gilberta, hipoglikemia reaktywna, co wiąże za sobą oczywiście dietę, przy nerkach dieta hipoalergiczna no i jeszcze Celiakia więc łatwo niestety nie jest i mam nadzieję, że teraz będzie lepiej :). Czekam na biopsję dwunastnicy i jakiegoś tajemniczego trzonu, by kolejny raz utwierdzić lekarzy w Celiakii... Ostatnia choroba - taka mam nadzieję, to toczeń układowy rumieniowy .. uf... chyba tyle, pomijając stałe badania i dalsze rozpoznania... Tak więc... Cześć i Czołem, fajnie, że mogę być tu razem z Wami :)
Izabela :)
Mellitus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 25 sty, 2017 11:35

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Mellitus »

Witam serdecznie,
Nazywam się Kasia, od paru dni mam 30 lat i jestem z Rzeszowa, jak któraś z koleżanek powyżej. Czekam na wizytę u gastrologa z rozpoznaniem "podejrzenie celiakii". Mam cichą nadzieję, że diagnoza się nie potwierdzi i że mam "jedynie" nietolerancję glutenu. Od lat borykam się z problemi zdrowotnymi. Łysienie plackowate przelało czarę goryczy i przez parę miesięcy mocno ograniczyłam gluten na własną rękę. Po powrocie do "normalnej" diety czuję się jak wrak człowieka. Startuję na nowo z dietą za radą lekarza rodzinnego, ponieważ dość długo muszę czekać na wizytę u specjalisty. Ponarzekałam a teraz ponownie serdecznie się witam i proszę o wsparcie i cenne rady. Podczytuje Was już od dawna i bardzo podoba mi się atmosfera forum. :564:

Pozdrawiam g:D
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Czołem Dziewczyny! g:D
tequila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 09 wrz, 2015 10:18

Re: Przedstaw się :)

Post autor: tequila »

A ja po półtora roku miałam zrobione badania i kosmki odrosły :) W każdym razie "stwierdzono brak zaniku kosmków".
Przeciwciala spadły mi z poziomu 216 na 9,06 :)
Jedyne w czym ryzykowalam od czasu wykrycia choroby, to przyprawy (Ale takie typu majeranek, a nie gotowe marynaty) i whisky (no bo jak odmówić :053: )
Powiem wam, że mi ułożyło. Gdyby sie okazało, że półtora roku odmawiania sobie wszystkiego nic nie dało, to z rozpaczy bym poszła na pizzę i pączki ;)
Ale dało. A ja żyję. Nie schudłam niestety :053:
Za to minął mi refluks, nie jestem non stop chora, minęły ciągłe bóle głowy.
Z celiakią da się żyć :)
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Przedstaw się :)

Post autor: ryska »

Cześć,
mam na imię Kasia, mam 31 lat. Jestem z Warszawy. Z zawodu - nauczycielka.
Zapisałam się tutaj, bo jako dziecko miałam alergię na gluten, potem byłam długo niezdiagnozowana a parę lat temu, po wielu niemiłych przejściach z lekarzami, potwierdzili u mnie nietolerancję glutenu i genetyczne skłonności do celiakii. Poza tym mam IBS (zespół jelita drażliwego).
Na diecie bezglutenowej i lekkostrawnej jestem od 2014 r. Bardzo utrudnia mi ona codzienne funkcjonowanie. Może tutaj znajdę trochę porad i pocieszenia.
Przepisy, które wypróbowałam, zamieszczam na swoim blogu - ciastkusia.tumblr.com Zapraszam ciekawskich :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy g:)
mamaD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017 22:31

Re: Przedstaw się :)

Post autor: mamaD »

Witam, mam na imię Maria jestem mamą Damiana(12 lat), u którego zdiagnozowano chorobę Duhringa... Razem z synem przeszłam na dietę bezglutenowa. Na tej diecie jesteśmy od 24.01. Szczerze mówiąc mimo iż ja nigdy nie miałam "problemów" z glutenem, to od kiedy jestem na tej diecie czuję się lepiej, mam więcej energii i schudlam 5 kg :) Mam nadzieję że dzięki Wam dowiem się więcej o samej chorobie i diecie :)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przedstaw się :)

Post autor: uniaczek »

Witamy - to forum to encyklopedia wiedzy na interesujący Cię temat g:)
maggi77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 03 mar, 2017 23:20
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przedstaw się :)

Post autor: maggi77 »

Witam serdecznie,
mam na imię Magda,na diecie jestem już ponad 10 lat.
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Czołem!
MaKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 10 mar, 2017 09:45

Re: Przedstaw się :)

Post autor: MaKa »

Cześć, jestem na diecie bg całe życie, a teraz przyszedł czas na diagnozowanie mojego 5-letniego dziecka.
luisamaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 10 mar, 2017 12:22

Re: Przedstaw się :)

Post autor: luisamaga »

Cześć!
Mam na imię Justyna i mam 26 lat, a o tym, że choruję na celiakię dowiedziałąm się kilka dni temu. Dieta bezglutenowa nie jest mi kompletnie opcja, ale teraz po raz pierwszy podejdę do niej stosując wszystkie zasady. Mam 2letniego syna, którego też chciałabym zdiagnozować, żeby uniknął podobnych jak ja problemów zdrowotnych.
Oprócz celiakii mam również wrzodziejące zapalenie jelita grubego i reumatoidalne zapalenie stawów, także pełen komplet ;)
Ale miło mi Was poznać, niezależnie od okoliczności :)
aleksandra5533
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 23 mar, 2017 21:54

Re: Przedstaw się :)

Post autor: aleksandra5533 »

Witam was jestem nowa mam na imię Aleksandra , mam nadzieje ze się czegoś nauczę bo na razie jest kiepsko.
Mamiszonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 kwie, 2017 08:59

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Mamiszonka »

Witam! nazywam się Dorota i jestem mamą sześcioletniego Adasia, który od roku jest na diecie bezglutenowej i bez mlecznej. W kwietniu 2016 roku w testach wyszła u niego nietolerancja na mleko i nadwrażliwość na gluten. Ze szpitala zostaliśmy wypisani z zaleceniem stosowania diety eliminacyjnej. Od tego momentu w naszym życiu wiele się zmieniło, ale tylko na lepsze... :) :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

czołem g:D
ODPOWIEDZ