Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

bulka601
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 06 kwie, 2017 21:57

Re: Przedstaw się :)

Post autor: bulka601 »

Witam mam na imię Ola i jestem w trakcie diagnozowania, ponieważ lekarz podejrzewa u mnie celiakię.Puki co, zalecił mi dietę bezglutenowa i jestem na niej dopiero 4 dni, i ciągle chodzę głodna, bo nie mam co jesc! bo okazuje się że wszystko zawiera gluten, zobaczymy jak to wszystko się potoczy, mam nadzieję że ta choroba jednak się nie potwierdzi bo ja zwariuje. Przewtotnie mowiac, najgorsze jest to że mi się polepszyło na tej diecie, więc jednak coś jest na rzeczy, że nie toleruje tego glutenu, zobaczymy jak to dalej się potoczy, teraz jestem na etapie lektury i czytania etykiet, pozdrawiam
AdamAdam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 07 kwie, 2017 20:39

Re: Przedstaw się :)

Post autor: AdamAdam »

Witam,

Nowy na forum, choć ze zdiagnozowaną celiakią żyjemy już od 5-lat, tzn 3 dzieci, z czego dwoje z celiakią akurat te młodsze 10 i 8 lat, przy czym ta 10-latka zetknięcie z glutenem przechodzi tragicznie - 3 godziny wymiotów, zdiagnozowana w wieku 3 lat przez gastroskopię (już nie powiem jak ochrzciliśmy nasz pierwszy przejazd II linią metra w Wawie...), w sumie jest niezłym detektorem glutenu ;). A wszystko zaczęło się niewinnie od zbyt niskiego wzrostu. Najstarsza 14 lat jakoś nie wykazała przeciwciał, szczęściara. Generalnie lubimy podróże, na razie po Polsce bo z maluchami za granicę się pchać jest bez sensu. I tak sobie radzimy ;) z chrześcijańskim pozdrowieniem

Adam
Zośka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 26 kwie, 2017 19:01

nowy

Post autor: Zośka »

Mam na imię Zofia jestem nowa na forum i jeszcze czekam na gastroskopie .Mam nadzieję że się nie potwierdzi chociaż to płonna nadzieja ponieważ raczej będę kolejną ofiarą tej choroby w rodzinie. Strasznie denerwują mnie obecnie zakupy to czytanie etykiet i zastanawianie się czy jakiś tam składnik mi zaszkodzi jak na razie jestem kompletnie zielona i zdezorientowana.
Nowinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 02 maja, 2017 10:53

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Nowinka »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Mam nadzieję, że bedziemy mogli nawzajem sobie pomóc :-)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Hejhej! g:)
szaraszarutka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 04 maja, 2017 20:38

Re: Przedstaw się :)

Post autor: szaraszarutka »

Witam,jestem nowa,pozdrawiam wszystkich.Pytanko,jest ktoś z NL?
Kędzia Bożena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 11 maja, 2017 23:54

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Kędzia Bożena »

Witam! Mam na imię Bożena. Jestem na diecie od dwóch lat.Pozdrawiam wszystkich. g:)
Bombardiero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 12 maja, 2017 20:01

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Bombardiero »

Dzień dobry :-) Jestem mamą półrocznej Weroniki. Jest w grupie ryzyka, ponieważ mój mąż od dziecka choruję na celiakię. Liczę na pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość, szukajka nie zawsze odnajduje odpowiedni temat. Pozdrawiam :-)
Magda lena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 23 maja, 2017 08:45

Witam wszystkich

Post autor: Magda lena »

Jestem Magda lena i w końcu udało mi się zalogować ;) bardzo się cieszę ze jestem z Wami w tej grupie :) moja córka jest od dziewięciu miesięcy na diecie i jako tako sobie radzimy ale czasami jest ciężko ;( dlatego bardzo liczę na Wasze wsparcie i z góry dziękuję :):)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

hejka!
Waniliova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 26 maja, 2017 21:40
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Waniliova »

Hej ;)

Mam na imię Kamila, od ponad miesiąca boli mnie brzuch. Gastrolog najpierw podejrzewał zespół jelita drażliwego, ale dał mi skierowanie na transglutaminazę IgA - wynik dodatni. Norma jest do 10, a mój wynik to 47,7.

Dzisiaj dzwoniłam do lekarza, wizytę mam w czerwcu. Powiedział, że na dietę mogę przejść już teraz, więc od jutra zaczynam... na razie jestem tym wszystkim przerażona, mam nadzieję, że jakoś to będzie!

Cieszę się, że jest w ogóle takie forum! :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

czołem Kamila g:)
flops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 16 gru, 2016 09:28

Re: Przedstaw się :)

Post autor: flops »

hejo ludzie :)
Natalia_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 maja, 2017 14:36

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Natalia_M »

Cześć;) Ja również jestem początkująca, moja wiedza na temat celiakii jest baaardzo mała, ale wierzę, że przy Waszej pomocy to się zmieni ;)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Witaj :)

Kwestie chorób, objawów poruszamy w dziale "Choroba, objawy, leczenie...".
Nie ma się czym martwić :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ