choroba duhringa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MagdalenaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017 11:16

choroba duhringa

Post autor: MagdalenaM »

Hej:) Jestem zdiagnozowana od października 2016r. Początkowo brałam lek disulone, niestety wywoływał u mnie methemoglobinemię... Teraz choroba się pogarsza. Czy ktoś miał podobnie? Nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie :(
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: choroba duhringa

Post autor: Zolek »

Stosujesz dietę bezglutenową?
MagdalenaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017 11:16

Re: choroba duhringa

Post autor: MagdalenaM »

Tak. Mam bardzo scisla, rygorystyczna dietę bezglutenu i bez laktozy. A także z ograniczeniem jodu. Nie jem rub, orzechów i wiśni. W domu mam wszystko oddzielnie. Przyprawy swoje. Nic bez certyfikatu nie kupuję. Jem mięso -nie przetworzone, ziemniaki, czasem ryz, kasze jaglaną, owoce i warzywa. Chleb wykluczylam calkowicie bo nawet bg mi szkodzil. I zastanawiam sie czy ktos tez tak miał??
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: choroba duhringa

Post autor: pleomorfa »

Mieszkasz nad morzem?

Czy były sprawdzane alergie?

Spożywasz produkty z skrobią pszenną bezglutenową?

Przy diagnozowaniu były robione przeciwciała lub biopsja jelita? Czy tylko wycinek z skóry?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
MagdalenaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017 11:16

Re: choroba duhringa

Post autor: MagdalenaM »

Nie mieszkam nad morzem, miałam robione przeciwciała. Dwa tyg temu dopiero gastroskopie z pobraniem wycinka z dwunastnicy. Alergii nie robiłam, czekam za wycinkiem i chyba zrobię foodtest w wersji podstawowej chociaż. Nie jem nic ze skrobia pszenna bezglutenowa. Nie jem wcale przetworzonej żywności. Wszystko przygotowuje sama w domu. Oczywiście w warunkach sterylnych od glutenu. Nie wiem co jeszcze by moglo mnie uczulac lub dlaczego choroba postępuje ;( w Internecie nie mogę nic znaleźć....
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: choroba duhringa

Post autor: Zolek »

Jaki był wynik przeciwciał? Kontrolowałaś czy spadają?
Spróbowałabym całkowicie odstawić mleko i nabiał a nie tylko laktozę- podobno daje reakcje krzyżowe z glutenem- nie wiem czy to prawda ale już w kilku przypadkach się sprawdziło.
MagdalenaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017 11:16

Re: choroba duhringa

Post autor: MagdalenaM »

Na poczatku byl 1:100 a norma 1:10, ale nie pamiętam których. Moze zle się wczesniej wyrazilam, ale mam odstawiona calkowicie laktoze-chodzilo mi tutaj o wszelki nabial i mleko. Nawet tego bez laktozy nie stosuję. Nic. A czuje się coraz gorzej, wyniki dopiero w środę. Robił ktos ten foodtest?
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: choroba duhringa

Post autor: Thursday »

A stosujesz jakieś suplementy/leki ktorych składu jeszcze nie sprawdziłas? Albo szampon z proteinami pszenicy? U mnie to okazało się kluczowe przy Durhingu ;)
MagdalenaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017 11:16

Re: choroba duhringa

Post autor: MagdalenaM »

Nie biorę żadnych leków ani suplementów, a szampon mam sprawdzony, tak jak i pozostałe kosmetyki, wiec naprawde nie wiem co to by moglo być...
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Re: choroba duhringa

Post autor: widzialem_jeza_cien »

Jakiej soli używasz ?

tutaj masz produkty które zawierają jod

http://dieta.mp.pl/zasady/74618,jod
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
MagdalenaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017 11:16

Re: choroba duhringa

Post autor: MagdalenaM »

Używam tylko soli niejodowanej...
Pix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 08 lip, 2018 15:25

Re: choroba duhringa

Post autor: Pix »

Witam jestem nowym użytkownikiem a to dzięki temu tematowi.
Chciał bym się podzielić pewnymi informacjami.
Ponieważ sam podejrzewam że mam chorobę duhringa lecz nie jest to zdiagnozowane to tylko moje przypuszczenie , ponieważ dostaję wysypki , zdiagnozowaną mam zaś celiakie.
Szperając kiedyś po forach i stronach natknąłem sie na artykuły związane z chorobami przewlekłymi, a przecież celiakia też nią jest.
Wyczytałem że głównymi winowajcami są tzw. L-formy bakterii.
Tu odsyłam do linku http://www.immunomodulin.pl/l-formy-bakterii/
Czytałem kiedyś jak dr. Barsky leczył choroby przewlekłe , chciałem znaleźć link ale nigdzie nie mogłem.
Barsky w swojej metodzie wykorzystywał jony srebra oraz złota , wwiercał się nimi w okolicach kości pod kolanem lub nad i w okolice ucha , tego dokładnie nie pamiętam , iec dobrze by było jak byście sami sobie znaleźli, następnie przez te jony przepuszczał prąd o jakimś natężeniu jon srebra był ładunkiem ujemnym a złoto dodatnim, przez ten zabieg L-formy bakterii zostawały wyniszczane , po zabiegu te wwiercone jony srebra i zlota nie zostawały wyjmowane lecz ułamywane , musiały zostawać aby dalej wpłyały negatywnie na L-formy i nie dawały się im rozwijać.
Chciałem się tym podzielić bo byc może komuś sie to przyda.
Ja obecnie zacząłem leczyć swoja wysypkę kompotami z wiśni brzmi śmiesznie ale pomaga , plusem jest to że dostawałem dużych wysypek które to musiałem zwalczać tabletkami , pije też zioło o nazwie czystek.
Wysypki są mniejsze i ustępują bez leków które to musiałem brać.
Wiśnie zawierają pektynę która działa detoksykacyjnie oraz witaminę C.
Chcę zobaczyć czy pomoże...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ