Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

Natalia_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 maja, 2017 14:36

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Natalia_M »

Jak opublikowałam post to właśnie tak sobie pomyślałam, że to raczej nie jest odpowiedni dział na takie pytania ;)
Dziękuję za odpowiedź ;)
Nykola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 04 cze, 2017 12:21

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Nykola »

Hej, nazywam się Nikola, mam 23 lata :-)
Od pół roku jestem na diecie bezglutenowej - nie stwierdzono u mnie celiakii ani nietolerancji na gluten, jednak z własnych obserwacji oraz z drobną podpowiedzią dietetyka klinicznego podejrzewam celiakię. Jestem wysoko objawowa i od dwóch lat zmagałam się z książkowymi objawami celiakii.
Nadal się uczę, niestety w większości na błędach ;-)
Bacha70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 05 cze, 2017 13:16

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Bacha70 »

Cześć! Jestem mamą 12-to latka u którego dwa miesiące temu zdiagnozowano celiakie i nietolerancję fruktozy i glukozy. Póki co jest ciężko, ale mam nadzieję, że damy radę. :) Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Witamy witamy!
Awatar użytkownika
Partytura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 cze, 2017 13:44

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Partytura »

Witam :) Jestem raczkującą mamą czterolatka, ostateczna diagnoza jeszcze przed nami. W połowie maja byliśmy w szpitalu w Zielonej Górze i dostaliśmy diagnozę cieliakii, kazano zmienić dietę, już w szpitalu wprowadzono nową, nie wiem czy to właściwe po tym co poczytałam.. Dali nam dokument sugerujący celiakię jednakowoż nie mogli nam zrobić wszelkich koniecznych badań i dlatego mamy skierowanie do poradni gastroenterologicznej dla dzieci. Mieszkamy w woj. Lubuskim, wybór placówki pozostawiono mi do wyboru. Znajoma z dawnych lat ma również chorego na celiakię synka, ale pomimo mieszkania w Poznaniu jeździ do Bydgoszczy, odradza Poznań.. Ja niestety jestem już samotną mamą i na tak dalekie wyjazdy nie mogę sobie pozwolić, nawet nie z oszczędności, bo na zdrowiu oszczędzać się nie powinno. Jest to kwestia tego, że ze względu na stan zdrowia jestem niezmotoryzowana i muszę fatygować osoby trzecie. W związku z tym mam pytanie- czy orientujecie się gdzie możliwie blisko mojego miejsca zamieszkania jest jakaś dobra poradnia? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie w jakim kierunku mogłabym się udać.. Pozdrawiam i życzę Wam jak i Waszym najbliższym dużo zdrowia!

Monika.
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedstaw się :)

Post autor: marta_g »

I ja witam Was wszystkich. U mnie wyrok zapadł niecałe 3 tygodnie, więc dopiero powolutku oswajam się z myślą o chorobie. Jestem na diecie bezmlecznej i bezglutenowej.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

czołem g:)
piotrfire
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 15 cze, 2017 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedstaw się :)

Post autor: piotrfire »

Witam serdecznie
Mam na imię Piotr 2 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie celiakię , była dla mnie bezobjawowa, mam 50 lat i na "półmetku" zmieniam swoje życie na zdrowsze :)
Pozdrawiam
monis000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 cze, 2017 11:00

Re: Przedstaw się :)

Post autor: monis000 »

Witam serdecznie nazywam się Monika moj maz ma celiakie zdiagnozowana w wieku niemowlecym niestety rodzice nie trzymali calkowicie diety bg - brak wiedzy, mamy 8 miesieczne dziecko nie podajemy glutenu... pozdrawiam wszystkich :)
t-malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 21 cze, 2017 13:59
Lokalizacja: St. Wola

Re: Przedstaw się :)

Post autor: t-malgorzata »

Dzień dobry :)
Chciałabym dołączyć do Waszej społeczności, w związku z tym parę słów o mnie.
Mam na imię Małgorzata. Jestem mamą 7-letniej Marty.
O chorobie córki dowiedzieliśmy się zaledwie dwa miesiące temu.
Do lekarza zgłosiliśmy się z częstymi bólami brzucha i brzydkimi stolcami. Badania z krwi wyszły złe i zostaliśmy w trybie pilnym do szpitala na badania (gastroskopię), które niestety potwierdziły wcześniejsze badania z krwi. Wynik hist-pat. dał 100% pewność. Tak więc od 21 kwietnia, zaczęliśmy nowe życie.
Na razie powoli wychodzimy z szoku i uczę się na nowo gotować.
Mam nadzieję, że korzystając z Waszych cennych uwag, z każdym dniem i każdą próbą będzie coraz lepiej.
(Od diagnozy po kryjomu Was podczytywałam :))
Obrazek
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedstaw się :)

Post autor: marta_g »

Cześć Gosia. Ja z kolei za niecały miesiąc idę do gastroenterologa ze swoimi dziećmi - 6 lat i 2 lata. Mam obawy, że u starszej może coś wyjść, chociaż na razie wyniki krwi są niejednoznaczne i pediatra nie czuła się kompetentna, aby je ocenić, więc też się trochę stresuję.
katinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 05 lip, 2017 18:35

Re: Przedstaw się :)

Post autor: katinka »

Kaśka z warmińsko-mazurskiego. Od poniedziałku celiak na początku nowego życia i nowej diety. Witam :)
Anna-s34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 lip, 2017 00:46

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Anna-s34 »

Witajcie kochani, jestem Ania z Włoch, mam 34 lata. Wczoraj dowiedziałam się że mam celiakie i od wczoraj na diecie. Choroba wyszła przez przypadek. Dostałam przewlekłej biegunki po antybiotyku ktora trzymała 6 tygodni. Teraz po biegunce zostały mi wzdęcia i gazy. W badaniu krwi wyszły wysokie przeciwciala i czeka mnie jeszcze wizyta u gastrologa i biopsja jelita. W międzyczasie mam przestrzegać diety. Mam nadzieję że po eliminacji glutenu moje dolegliwości miną. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
1985sloneczko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 07 lip, 2017 12:44

Re: Przedstaw się :)

Post autor: 1985sloneczko »

Witam, Jestem Agnieszka 31l z Gdańska, ale to nie ja ale mój niespełna 4letni Synek jest na diecie bezglutenowej od 3.07.2017 - czyli dopiero 5 dzień i niby tylko On jest na db ale cała Rodzina w tym uczestniczy od nas (rodziców) po Pradziadków :)
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Gos!a »

Dzień Dobry Wszystkim :)
Jestem nowicjuszem, niedawno zdiagnozowana celiakia :(
ODPOWIEDZ