KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

iustine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 maja, 2017 14:45

KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: iustine »

Cześć,
to dopiero moje początki na diecie bg i poruszam się trochę po omacku. Stąd moje pytanie, czy można zaufać tabelom alergenów dostępnym w popularnych fast foodach?
http://kfc.pl/assets/uploads/KFC_Wartos ... ergeny.pdf
https://mcdonalds.pl/tabela-wartosci-odzywczych


Ostatnio przy wizycie w KFC zostałam zapewniona przez menadżera o bezglutenowości krówkowego shake'a. Tak też oznaczony jest on w tabeli. Czy faktycznie można ufać takim deklaracjom?
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: ryska »

wydaje mi się, że oni nie mogliby sobie pozwolić na niedociągnięcia. Jadam u nich frytki z ketchupem i nic mi nie jest.
szpilkaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt 12 maja, 2017 18:16

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: szpilkaa »

chodzi oto ze wszystko co jest bezglutenu powinno byc smarzone w osobnej "frytkownicy" w osobnym oleju , ostatnio w magdonaldzie gdy chcialam frytki bezglutenu , to niewiedzieli oco mi chodzi i dali mi standardowe smarzone z wszystkim co ma gluten
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Leeloo »

frytki w McDonald's są smażone w osobnym zbiorniku, tam smażą + solą tylko i wyłącznie frytki. jest to praktykowane od x lat ze względu na wygodę i produktywność procesu. Frytki mają swoją określoną temperaturę smażenia, następnie są wyjmowane nad zbiornikiem i nad nim solone, następnie muszą odczekać kilkaset sekund do ostudzenia. smażenie razem z nimi czegokolwiek innego nie ma racji bytu.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Adrian »

Leeloo pisze:frytki w McDonald's są smażone w osobnym zbiorniku, tam smażą + solą tylko i wyłącznie frytki. jest to praktykowane od x lat ze względu na wygodę i produktywność procesu. Frytki mają swoją określoną temperaturę smażenia, następnie są wyjmowane nad zbiornikiem i nad nim solone, następnie muszą odczekać kilkaset sekund do ostudzenia. smażenie razem z nimi czegokolwiek innego nie ma racji bytu.
To zależy od miejscowości, niestety ale nie w każdym MC tak jest jak piszesz...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Leeloo »

a jak jest? co innego można smażyć w solonym oleju o ściśle określonej dla mrożonych ziemniaków temperaturze? na pewno nie ciastka, na pewno nie kurczaki czy rybę- a to są pozostałe smażone produkty w McD, nie licząc sezonowych serków/warzyw w panierce.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Adrian »

Leeloo pisze:a jak jest? co innego można smażyć w solonym oleju o ściśle określonej dla mrożonych ziemniaków temperaturze? na pewno nie ciastka, na pewno nie kurczaki czy rybę- a to są pozostałe smażone produkty w McD, nie licząc sezonowych serków/warzyw w panierce.
Np. nuggetsy mogą być smażone razem z frytkami.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Leeloo »

pytałeś o to, widziałeś, czy spekulujesz?
temperatura i czas smażenia mrożonego kurczaka w panierce to inna bajka w porównaniu do frytek. a frytki w McD są smażone non stop, nie ma przerwy na tury z czymś innym. do tego frytki są posypywane dokładnie określoną ilością soli nad zbiornikiem z olejem. już sam ten fakt eliminuje inne produkty w procesie smażenia w tej samej fryturze (smak).
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Adrian »

Leeloo pisze:pytałeś o to, widziałeś, czy spekulujesz?
temperatura i czas smażenia mrożonego kurczaka w panierce to inna bajka w porównaniu do frytek. a frytki w McD są smażone non stop, nie ma przerwy na tury z czymś innym. do tego frytki są posypywane dokładnie określoną ilością soli nad zbiornikiem z olejem. już sam ten fakt eliminuje inne produkty w procesie smażenia w tej samej fryturze (smak).

Mam wielu znajomych którzy pracują w MC i wiem, że czystość tego typu miejsc (pod względem glutenu) nie jest zawsze zachowywana...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Leeloo »

ja również mam znajomych w McD- od stanowiska frytkarza po głównego menadżera, ale to nie jest odpowiedź ani argument w tej dyskusji.
nuggetsów nie usmażą z frytkami. nie negowałabym wszystkiego jak leci, bo wyjdzie na to, że wszędzie "czystość nie jest zawsze zachowywana" i mamy siedzieć w domu lub żyć na pudełkach. wiadomo, że wpadki zdarzą się kiedyś każdemu, bo tam gdzie człowiek, tam i błąd. ale nie generalizujmy.
iustine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 maja, 2017 14:45

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: iustine »

Znalazłam jeszcze informacje od KFC i McDonalda, które uzyskała bezglutenowa mama.
Może rozwieją Wasze wątpliwości.

https://bezglutenowamama.pl/mcdonalds-z ... utenowosc/
https://bezglutenowamama.pl/w-kfc-nie-jemy-frytek/
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: ryska »

Jadam frytki i w KFC i w McDonalds i ani po jednych ani po drugich nic mi nie jest. Obie restauracje podają na liście alergenów, że ich frytki nie zawierają glutenu. I moim zdaniem KFC podało bardziej odpowiedzialną wypowiedź, bo tak, jak w KFC, tak samo McDonalds nie może tak naprawdę zagwarantować, że np. pracownik nie popełni jakiegoś błędu albo że im się jakiś gluten w powietrzu nie unosi.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Adrian »

ryska pisze: bo tak, jak w KFC, tak samo McDonalds nie może tak naprawdę zagwarantować, że np. pracownik nie popełni jakiegoś błędu albo że im się jakiś gluten w powietrzu nie unosi.
W pełni się z tobą zgadzam :!: dlatego o tym wcześniej wspomniałem...
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: ryska »

ale to musiałby być jakiś wyjątek od reguły. Oni tam mają tak podzielone obowiązki, i tak pakowane produkty, że moim zdaniem, to tylko umyślne działanie mogłoby doprowadzić do zanieczyszczenia frytek glutenem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: KFC, Mc Donald's tabele alergenów

Post autor: Leeloo »

ryska pisze:ale to musiałby być jakiś wyjątek od reguły. Oni tam mają tak podzielone obowiązki, i tak pakowane produkty, że moim zdaniem, to tylko umyślne działanie mogłoby doprowadzić do zanieczyszczenia frytek glutenem.
dokładnie o tym pisałam.
ODPOWIEDZ