Ankieta badania preferencji wobec usług dietetycznych

Tu można umieszczać ogłoszenia drobne. Podlegają one wstępnej moderacji. Za ich treść Stowarzyszenie nie odpowiada.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Ankieta badania preferencji wobec usług dietetycznych

Post autor: pleomorfa »

. Zbieranie odpowiedzi zostało zakończone ;)
Ostatnio zmieniony pt 15 gru, 2017 16:20 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Ankieta badania preferencji wobec usług dietetycznych

Post autor: ryska »

zaczęłam wypełniać ankietę i pod sam koniec natknęłam się na pytanie:
"Co jest dla Ciebie najlepszym wykładnikiem pozytywnych zmian podczas terapii odchudzającej? Proszę wybrać maksymalnie 2 odpowiedzi."

Nigdzie wcześniej nie było napisane, że ankieta jest kierowana do osób, które wybrały się do dietetyka w celu odchudzania. Ja poszłam do niego właśnie w przeciwnym celu - żeby przytyć. A odpowiedź na pytanie jest obowiązkowa.

Terapia odchudzająca a korzystanie z usług dietetyka to dwie różne sprawy. A skoro pada pytanie szczegółowe o odchudzanie, to powinny być zamieszczone również pytania o przybranie na wadze, dietę cukrzycową, przy Hashimoto czy jakiejkolwiek innej chorobie. Nie podoba mi się (i uważam, że jest to nieprawidłowe), że cała ankieta jest ogólna i nagle pojawia się jedno pytanie konkretnie na temat odchudzania. Ankieta powinna być albo o odchudzaniu albo ogólna albo ogólna z uwzględnieniem różnych chorób i wskazań dietetycznych.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ankieta badania preferencji wobec usług dietetycznych

Post autor: pleomorfa »

Pod tym względem masz rację, że do dietetyka nie uczęszcza się tylko w celu odchudzania i jak najbardziej przyznaję Ci rację. Ankieta nie jest skierowana do osób odchudzających się, a wszystkich - pytanie jest o to co Ty uważasz za wykładnik efektywności terapii odchudzającej - niekoniecznie jeśli chodzi o Twoje własne doświadczenia, a opinię. Wiele osób, które wypełniły ankietę nie miało na celu zmniejszenia swojej masy ciała.
Natomiast pytanie to jest wprowadzeniem do kwestii analizatora składu ciała, który choć ma wielorakie zadania najczęściej jest postrzegany jako przyrząd skierowany dla osób z nadwagą lub otyłością.

Dziękuję za wyrażenie opinii. :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ