Choroba Duhringa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Choroba Duhringa

Post autor: pleomorfa »

Kasia eMka robienie przeciwciał po 4 miesiącach diety to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wyjdą Ci tylko jeśli przed dietą miałabyś bardzo wysokie miano.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Choroba Duhringa

Post autor: Thursday »

Witam!
Jak tak sobie czytam ten wątek, to coraz bardziej łapie się za głowę, bo widzę, że z diagnozą i jakąkolwiek wiedzą o chorobie Duhringa słabo.
Z problemami skórnymi borykałam się trzy lata (plecy, nogi, ręce, buzia), a endokrynolog podejrzewała hormony, dermatolog nerwicę natręctw i odesłał do poradni. Dopiero później pojawiły się problemy z brzuchem i po gastroskopii (IIIc) postawiono diagnozę. Teraz po pół roku czystej diety, jest już lekka poprawa, a nawet blizny powooooooli schodzą :sylwester: jupi! i już nie muszę chodzić cały czas w długich rękawach. Uczucie "trędowatości" powoli mija. Gorzej z brzuchem, bo daje o sobie znać za każdym razem, gdy zjem więcej niż powinnam lub coś bardziej wymyślnego :P.

Ale mam pytanie. Czy ta wrażliwość na jod jest charakterystyczna dla wszystkich duhringowców? Bo u siebie jeszcze nie zauważyłam zwiększonej reakcji np po zjedzeniu ryb.
I drugie: Czy myślicie, że takie pobolewanie brzucha (uczucie ciągłych "zakwasów" na brzuchu, okolice żeber) może być normalnym objawem przy takim stanie jelit, czy warto było by to sprawdzić?
Izmira
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 28 paź, 2016 18:18

Re: Choroba Duhringa

Post autor: Izmira »

Ja też jestem ciekawa.
Lubię sól, ryby i wszystko co jest kwaśne. Może trzeba jeść wyłącznie trawę? (czarny humor, przejdzie mi).
Izmira
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Choroba Duhringa

Post autor: Thursday »

Witam!
Pojawił się pomysł spotkania w Krakowie odnośnie choroby Duhringa, szczegółów diety przy tej chorobie. Czy było by zainteresowanie tym tematem? :)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ