Wygrałam w sądzie!

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Wygrałam w sądzie!

Post autor: Kasia-mama »

Jestem właśnie po trzeciej rozprawie, dzisiaj zapadł wyrok po części nas satysfakcjonujący, bo uznali nasze dziecko za niepełnosprawne do końca sierpnia 2005 (ą potem już niby wyzdrowieje?). Potem pewnie zacznę od nowa starać się o zasiłek. Muszę czekać, aż wyrok będzie prawomocny, nie wiem, czy wojewódzki zespół odwoła się od wyroku, byłoby przykro, bo czekałaby nas apelacja i znów dwa lata w sądzie. :cry:
Piszę jednak po to głównie, żeby zachęcić wszystkich do odwoływania się od decyzji komisji, jeśli są niepomyślne. Nie możemy się poddawać.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

Gratuluję z całego serca. Mnie nie starczyło już chęci na odwoływanie się do sądu... nie mam tyle czasu na żebranie o psie grosze. niech sobie nimi mowymachują Ci, którzy z taka wielką łaską orzekają niepełnosprawność u celiaków!!!!!!!! :evil:
OLE! ](*,)
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Nie dla wszystkich są to psie pieniądze - chociaż w części rekompensują koszty diety i leczenia. Ja też wygrałam w sądzie.
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Dla mnie nie są to byle jakie pieniądze, poza tym wcale nie wymagało to wielkiego wysiłku:napisałam odwołanie, potem w ciągu dwóch lat byłam dwa razy u biegłych sądowych lekarzy i odbyły się trzy sprawy(na ostatniej zapadł wyrok). Ot i wszystko. Tylko się sprawa rozciągnęła w czasie.
Poza tym uważam, że powinniśmy walczyć w celu nagłaśniania naszych problemów, bo ludzie nie mają pojęcia o tej chorobie, nie potrafią nawet nazwy powtórzyć. Dlatego zachęcam wszystkich.
Szyplak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 07 gru, 2004 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szyplak »

Ja właśnie jestem w trakcie odwołania do sądu nie myslałem że to tak długo może trwać i mam nadzieje że sprawe rozpatrzą pozytywnie :-&

Male pytanie czy ZUS wypłaca po wygraniu sprawy wyrównanie za okres od dnia złożenia wniosku?
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Mnie wypłacono wyrównanie /ok.1,5 roku/ Jak sprawa -jeśli można wiedziec?

Pozdrawiam
Szyplak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 07 gru, 2004 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szyplak »

Wielkie dzieki za odpowiedz. A co do sprawy to wlasnie dostalem wezwanie na badanie lekarskie do gastrologa u ktorego bylem w wczesniej jako pacjent. Lekarz ten stwierdzil ze celiakia u doroslych w ogole nie wystepuje, po prostu brak slow
11 lat na diecie ;)
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Szyplak jeżeli to był gastrolog to po prostu ręcę opadają zmień go na jakiegos bardziej doksztalconego w temacie i podrzuc mu troszke wiadomosci .Zrozumialabym gdyby tak sie wyraził dajmy na to chirurg bo to nie jego dziedzina i zmienilo sie co nieco jak on sie tego na studiach uczł ale gastrolg to jest to dla mnie niewyobrazalne .Jka u nas ma być dobrze i jak mozna miec jakis szacunek dla lekarzy?
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Szyplak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 07 gru, 2004 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szyplak »

NIestety ten lekarz jest dosc starej daty i raczej nie reformowalny. Zmienilem juz go dano temu i mialem nadzieje ze juz go nie spotkam ale sie niestety pomylilem. Najsmieszniejsze jest to ze sa teraz akcje uswiadamiajace spoleczesto co to celiakia i inne tego typu chroby, ale wydaje mi sie ze powinni zaczac od lekarzy a nie od zwyklego obywatela..... heh :|
11 lat na diecie ;)
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

3 lata temu komisja składajaca sie z trzech lekarzy przyznała mi stały stopien niepełnosprawnosci..Niedawno bylam na kolejnej komisji ( tylko 1 lekarz ) i stwierdzil ze ta dieta wogóle w zyciu mi nie utrudnia .Odebrali mi wszystko nawet zasiłek.. W tej chwili odwołuje sie , a jak to nie pomoze to skladam sprawe do sądu.
Ostatnio zmieniony ndz 02 lip, 2006 13:54 przez smerfetka, łącznie zmieniany 1 raz.
witx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 cze, 2006 06:49
Lokalizacja: opolskie

Post autor: witx »

napiście mi czy należy sie zasilek stały bo się odwołałam do sądu ale nie mam jeszcze wezwania i gdzie sie mozna jeszcze odwolac pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

czy na takiej rozprawie mozna miec adwokata ? mi niestety komisja odwoławcza nie przyznala stopnia niepelnosprawnosci :(
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

można
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Szyplak jeśli jesteś zainteresowany to mogę podesłać Ci moje orzeczenie o niepełnosprawności, który obali mit że tylko dzieci chorują na celiakię. Jestem już osobą nawet bardzo dorosłą. Możesz przedstawić na rozprawie sądowej i obalić opinię lekarza rzeczoznawcy. Może jeszcze ktoś się do tego dołączy i sędzia będzie miał kłopocik. POzdrawiam
witx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 cze, 2006 06:49
Lokalizacja: opolskie

Post autor: witx »

jestem ciekawa napisz co mam robić p[ozdrawiam
ODPOWIEDZ