Tradzik rozowaty a celiakia?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
madzias_30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 24 maja, 2018 17:56

Tradzik rozowaty a celiakia?

Post autor: madzias_30 »

Witam!
Nie wiem czy ten watek byl poruszany. Od ponad roku walcze bez efektow z tradzikiem rozowatym.Najpierw zaczelo sie od niedokrwistosci i niedoboru zelaza, trafilam do szpitala przez hemoglobine 6,3.....przetoczono mi krew i zrobiono badania, w tym wycinek w kierunku celiakii, ktora jednak wykluczono.
Czuje chroniczne zmeczenie, mam problemy ze skora, grudki i krostki oraz zaczerwienienie. Bez powodu(?) wysakauja mi zmiany na czole i skroniach w postaci drobnych krostek wypelnionych biala zawartoscia, po posilkach ciezkosc w brzuchu i wzdecia, zaparcia i biegunki wystapuja na zmiane ale nie ciagle.
Jadam codziennie pieczywo, duzo ziemniakow.....codziennie pije 1-2 szklanki kawy.
Leczenie u dermatologow nie przynosi zadnych skutkow, mam wrazenie ze ten wysyp na twarzy musi byc zwiazany z pozywieniem i nietolerancja na cos......
Ustalilam ze pogarsza mi sie po mleku, dlatego calkowicie to wykluczylam z diety.
Prosze, napiszcie czy taki tradzik u 40-latki przy towarzyszacych i opisanych wyzej objawach to moze byc jednak celiakii?
Rj79
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: pn 17 lip, 2017 19:59

Re: Tradzik rozowaty a celiakia?

Post autor: Rj79 »

Mialas robione przeciwciala, jesli tak to ktore?

PS. Ja mialem 3/4 zycia tradzik (twarz, plecy) i mam celiakie. Nie wierze, ze to przypadek.
madzias_30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 24 maja, 2018 17:56

Re: Tradzik rozowaty a celiakia?

Post autor: madzias_30 »

Nie, nie miałam robionych przeciwciał.
A jakie powinnam zrobić?
Dermatolog przypisuje swoje leki bez żadnych badań....zwro efektów.
Rj79
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: pn 17 lip, 2017 19:59

Re: Tradzik rozowaty a celiakia?

Post autor: Rj79 »

ODPOWIEDZ