Łeba

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

agmarkier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 18 sie, 2017 11:23

Re: Łeba

Post autor: agmarkier »

Witam, w Łebie niestety nie ma bezpiecznego miejsca dla nas. Nawet pytając się o skład lodów, zostałam poinformowana, że oczywiście lody mają gluten, bo są robione na bazie mleka i śmietanki. :) jednak najbardziej zaskoczyło mnie bezglutenowe menu w restauracji Aquarium przy ul. Nadmorskiej, gdzie proponują gołąbki z kaszą pęczak z kurkami. :) Niestety, większość osób w ogóle nie ma pojęcia o diecie bezglutenowej jak i o samym glutenie, a bezpiecznie można zjeść tylko w swoim domku. Pozdrawiam znad morza :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łeba

Post autor: Adrian »

agmarkier pisze:Witam, w Łebie niestety nie ma bezpiecznego miejsca dla nas. Nawet pytając się o skład lodów, zostałam poinformowana, że oczywiście lody mają gluten, bo są robione na bazie mleka i śmietanki. :) jednak najbardziej zaskoczyło mnie bezglutenowe menu w restauracji Aquarium przy ul. Nadmorskiej, gdzie proponują gołąbki z kaszą pęczak z kurkami. :) Niestety, większość osób w ogóle nie ma pojęcia o diecie bezglutenowej jak i o samym glutenie, a bezpiecznie można zjeść tylko w swoim domku. Pozdrawiam znad morza :)
Czy w Łebie można kupić produkty bezglutenowe typu chleb, makaron, ryż, sosy itp. :?: Czy trzeba wszystko wieść ze sobą z domu :?:
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Re: Łeba

Post autor: widzialem_jeza_cien »

Pieczywo w Łebie - biedronka i obok biedronki stoi Rossmann i tam są produkty schara.
Jest jeszcze polo-market ale nie wiem czy posiadają pieczywo bg.
aha są jeszcze żabki - chleby incola.
12 km od Łeby jest miejscowość Wicko tam też jest biedronka.
30 km od Łeby jest Lębork , a tam kaufland , lidl ...
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łeba

Post autor: Adrian »

No to kiepsko...
Awatar użytkownika
ewcia98
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: sob 18 paź, 2014 22:08
Lokalizacja: Lębork

Re: Łeba

Post autor: ewcia98 »

widzialem_jeza_cien pisze: 30 km od Łeby jest Lębork , a tam kaufland , lidl ...
W Lęborku oprócz Kauflandu i Lidla są Żabki, Netto, małe Tesco i Biedronki ... ale niestety obiadku bg. już zjeść nie można :( No chyba, że frytki, shake i lody w Mc Donaldzie :/
Obrazek
BeciaPoznań
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 25 lip, 2018 16:11

Re: Łeba

Post autor: BeciaPoznań »

Chleb oraz inne produkty bg kupimy w Łebie w Biedronce, Żabce oraz Rossmannie (tuż przy Biedronce). Stołuję się w Pod Strzechą - mają w menu gotowane ryby, gotowane udko z kurczaka, do tego ziemniaki oraz gotowane warzywa. Jest smacznie.

Na ul. Nadmorskiej, w budce z lodami tajskimi, sprzedają również lody kuleczkowe. Dwa smaki są oznaczone przez producenta jako bez laktozy i bez glutenu.
ODPOWIEDZ