Warszawa - La Cantina

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa - La Cantina

Post autor: Arterius »

Witam,

dzisiaj z małżonką odwiedziliśmy La Cantinę na Nowym Świecie 64 i muszę przyznać że wrażenia bardzo pozytywne.
Ładny lokal, fajny wystrój, trzy poziomowy, Michael Jackson w eterze :)
Menu dobrze oznakowane w przekreślonego kłosa, duży wybór potraw BG. Proszę nie sugerować się menu na stronie, słabo się ma do karty w lokalu, w karcie naprawdę jest z czego wybierać :) Kelner nie był zdziwiony słysząc "gluten" (dobry prognostyk) aczkolwiek jak podpytywałem o niektóre składniki potraw BG to musiał dwa razy do kuchni iść i zasięgnąć porady :) Myślałem że podzielę się info co zamówiłem i zjadłem, ale tego akurat nie ma na stronie www a ja nie zapamiętałem niepolsko brzmiącej nazwy potrawy :) pamiętam że na deser wziąłem krem Brulee z malinami (20zł), pyszny, w każdy bądź razie z mojej potrawie była tortilla... wielce zdziwiony pytam kelnera "Qué pasa ?", a on: "Easy rider, kucharz zrobi w wersji BG" :) super wyszła! No generalnie bardzo pyszne były te potrawy, dobrze dopieczone bardzo smaczne. Gorąco polecam. Gesslerowa by nie zamknęła :P
Minusy:
- ceny (zapłaciłem 44zł za jedno danie), no ale Nowy Świat, "Stolyca" :) dwuosobowy wypad: dwa ciepłe dania, dwie kawy, krem = 130zł.
Plusy:
- bogaty wybór dań BG
- lokalizacja
- 5 min do Manufaktury cukierków gdzie wszystko jest BG! :)
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Byłam wczoraj. Pizza bardzo dobra, ale obsługa fatalna. Czekaliśmy sporo zanim ktokolwiek się nami zainteresuje, a ruchu nie było...

Na blogu dodałam recenzję i fotkę, więc zapraszam :)
Ostatnio zmieniony ndz 18 sie, 2013 14:44 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: Arterius »

Dlaczego La Cantina zniknęła z Menubezglutenu.pl ???
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: Adrian »

Bo ciągle były wpadki...
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: Arterius »

No to pięknie, znikają te miejscówki z Warszawy dość szybko... A na ich stronie ciągle widnieje logo menubezglutenu. Dzięki za info!
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: Adrian »

Aktualny spis Warszawskich restauracji bezglutenowych masz na menubezglutenu.pl
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: MartaKD »

DObra pizza w Wawie jest w Top Chef House. Wszytskie tam pizze sa bezglutenowe, są w programie Menu bez glutenu i mozna wziąć na wynos :)
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: MartaKD »

La cantina znowu jest w menu bez glutenu :)
farfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 22 maja, 2019 22:55

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: farfa »

na fb dosc czesto pojawiaja sie wpisy o ich wpadkach,ze ktos po zjedzeniu poczul sie zle.. czy ktos cos wie wiecej?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: pleomorfa »

Byłam wielokrotnie i było super :). Mimo tego, że mam reakcję od razu to nigdy nie miałam objawów po zjedzeniu... no może z przejedzenia ;).

I właśnie to czasami stanowi problem. Pizza nie jest jedzeniem, które jemy na co dzień i czasami sam ciężar jedzenia czy ilość mogą powodować objawy.
Szkoda, że mimo naprawdę duzych starań lokal jest często bombardowany niepochlebnymi opiniami, które i tak stanowią promil z tego ile pizz bezglutenowych dziennie wydają (więcej niż 50 na dzień).
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
anka45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt 11 sie, 2020 16:25

Re: Warszawa - La Cantina

Post autor: anka45 »

Byłam kilka razy i było dobrze, łącznie z obsługą. Bardzo mi smakowało. Wpadki najprawdopodobniej przy mnie nie było, także polecam : ).
ODPOWIEDZ