Łódź

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

W niedawno otwartej Manufakturze jest sklep ze zdrowa zywnoscia a w nim regal z produktami bezglutenowymi. Wybor jest calkiem spory, choc to tylko czesc sklepu.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Lars, a gdzie wtej manufakturze...? Jana klińskiego kupiłam chlebek za 5,20 zł. A do manufaktury mam znacznie bliżej...
Wojtek

Post autor: Wojtek »

Na piętrze, naprzeciwko Geanta. Jest tam kilka sklepów z róznymi rzeczami do jedzenia, i w jednym z nich jest żywność bg. I jak widzę cena na Kilińskiego chyba trochę zmalała.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

to będe musiała odwiedzić :)
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

Dawno juz tam nie kupowalem chleba bo wole domowej roboty, ale cena jest mniej wiecej ta sama z tego co pamietam.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

byłam dzisiaj i kupiłam sobie ciasteczka bezglutenowe :D a chleb jest po 6,20 zł... strasznie drogi... :(
Irma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 30 sty, 2005 20:29

Post autor: Irma »

bylam w manufakturze i wydaje mi sie ze jest tam drozej niz na kilinskiego
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

kiedyś kupowalam chleb w manufakturze i byl tańszy niż na kilińskiego, ale za to łakocie są droższe.
Irma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 30 sty, 2005 20:29

Post autor: Irma »

bardzo dawno nie byłam na forum ze wzgledu technicznych , ale chce wszystkim polecić ten sklep w Łodzi ul Kilińskiego 30 jest tam bardz duży wybór art.bezglutenowych i dużo nowości ja jestem bardzo zadowolona bo w jednym miejscu moge kupić wszystko co potrzebuje i świeże.Pozdrawiam. :053: :053: a zapomniałam ceny dużo niższe niż w manufakturze i gdzie indziej.

[ Dodano: Wto 30 Sty, 2007 21:02 ]
kupując w manufakturze trzeba uważać na terminy ważności art.bezglutenowych bo sama na to się złapałam. :( :<
sisi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 02 lis, 2006 21:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sisi »

A ja z przykrością muszę stwierdzić, iż pani sprzedająca w owym sklepie na Kilińskiego nie do końca wie co to dieta bg!
Owszem w sprzedawanych przez siebie produktach jest obeznana ale...
Byłam świadkiem kiedy to przy mnie swe pierwsze zakupy bg robiła młoda, niedoswiadczona w temacie diety dziewczyna.
Pomimo jej pytań sprzedawca nie był w stanie udzielić odpowiedzi nawet na podstawowe pytania dotyczące rad czy wskazówek - a myślę że mógłby choć troszkę zgłebić temat

Pomogłam na ile potrafiłam i... zaprosiłam dziewczynę do nas:D
Martusia 04.10.2005r - wciąż diagnozowana...
Awatar użytkownika
Agnieszka74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 14 cze, 2007 09:33
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Agnieszka74 »

Witajcie, jestem nowa na forum, ale jak zdążyłam się zorientować mam ciekawą informację dla bezglutenowców z Łodzi. Na Placu Komuny Paryskiej działa stowarzyszenie osób z chorobami metabolicznymi. Zaopatrują się w nim osoby z fenyloketonurią i na diecie bezglutenowej. Zamówienia najlepiej składać telefonicznie tydzień wcześniej. Mają tam chlebki, zapiekanki, pierogi, krokiety, pizzę oraz słodycze. Produkty zamawiane są raz w tygodniu pod konkretne zamówienia i dlatego są świeże. Najlepiej dzwonić w czwartki od godziny 9 pod numer tel.(042)630-57-50. Jeżeli chodzi o ceny to na moje rozeznanie też nie są wygórowane (w porównaniu z Manufakturą).
Yola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007 12:30
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Yola »

Witam.
Właśnie wróciłam z weekendu w Łodzi, i zebrałam wcześniej informacje na forum o sklepach które odwiedziłam przy okazji będąc w tym mieście. Wróciłam z pokaźnym ekwipunkiem ze sklepu z ul. Kilińskiego- pieczywo przed wszystkim można kupić większa ilość bo termin ważności jest dość długi więc jak dla osoby dla której taki sklep to rarytas to był istny raj (od chleba po bułki i bułeczki maślane).
W manufakturze natomiast porwałam się na łakocie- super mleczko waniliowe firmy " glutenex" pycha :D oraz na babeczki firmy "schar"- polecam. Sprawdziłam :D i już niedługo wrócę tam po kolejne zakupy.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

a w mojej okolicy juz otworzyły się dwa sklepy żywnością bg. jeden przy pawilonie na pojezierskiej 2/6 a drugi gdzieś na Stefana (chyba)
beataOlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz 08 lip, 2007 20:30
Lokalizacja: zubrzyca

Post autor: beataOlek »

jestem nowicjuszka ale jesli chodzi o manufakture to bedzie zawsze drogo.ja mam ogromna nadzieje ze sie uda bo mam zamiar otworzyc sklep z z.b. w zgierzu chcialabym tez miec tam zywnosc wloska bo jest ogromna ilosc zeczy ktore mozna jesc .niedawno wlasnie zjechalam z wloch i chcialabym zeby sie udalo bo tutaj to jest tragedia ze wszystkim.i mam nadzieje ze to pomoze wielu osobom .jezeli ktos ma jakies wskazowki i pomysly to piszcie
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

Łódź

Post autor: Mona »

Na rynek "Górniak", tam gdzie są aleje z warzywami przyjeżdża coś w rodzaju kempobusa, kobitka z wędlinami. Po rozmowie z ową panią i wyjaśnieniu o co mi chodzi (tzn. żeby do wędlin nie była upychana mąka pszenna, kasza manna i takie tam) zostałam poinformowana, że są to wędliny robione tradycyjnie bez wszystkich tych zagęszczaczy. Wydaje mi się iż jest tak rzeczywiście, ponieważ wędlina typu - mielonka, krakowska... nie są zbite, twarde, zwięzłe jak to w sklepie.
Mają smaczną kaszankę, długą kiełbasę czosnkową, jałowcową... a szynka od nich przypomina mi (w zapachu i smaku ) lata kiedy to mój tata sam wędził szynkę na święta. :okulary:
ODPOWIEDZ