Renta dla celiaka

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Renta dla celiaka

Post autor: vixi »

Bardzo proszę aby wypowiadały się tu osoby, które pobierają rentę z tytułu celiakii byśmy mogli sobie pomóc w walce z wymiarem sprawiedliwości. Ja osobiście dostałam kilka lat temu prawo do pobierania renty o czym nie wiedziałam i poinformowali mnie o tym 2 miesiące przed końcem ważności ożeczenia i pobrałam tylko 2 razy pieniążki - ponoć przedłużenie miało być tylko formalnością a stało się tak , że nie przedłużyli mi bo stwierdzili, że to nie jest choroba przewlekła i pomimo paradoksu jaki zaistniał niedouczeni biegli zaopiniowali na moją niekorzyść. Odwoływałam się gdzie mogłam ale niestety nie udało się. Wiem, że są osoby którym udało się to przewalczyć, więc proszę pomóżmy sobie nawzajem, bo sedno tkwi w tym, by dobrze przygotować dokumentację i wiedzieć co dokładnie napisać w podaniu. Proszę nawet o udostępnienie podań. Pozdrawiam najserdeczniej.

[ Dodano: Czw 20 Kwi, 2006 13:33 ]
hmmm czyżby nikt nie miał takiego doświadczenia? no cóż trudno...ale nadal wierzę , że takie osoby sie znajdą...ja już raz miałam tą przyjemność ale została mi odebrana i chciałabym wiedzieć jak to sie odbywa w innych miastach...pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 16 lis, 2006 21:26 przez vixi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

owszem pytań mam wiele ale wiąże się to z jedym - mam prośbę czy była by taka możliwość zeskanowania orzeczenia o niepełnosprawności i grupie jak mniemam stopień umiarkowany żebym wiedziała jak to opisali - zaznaczam , że to tylko do mojego użytku by wiedzieć co im powiedzieć no i jeśli masz zachowany wniosek który pisałaś jak zaczynałaś się starać o stopień bo to jak się go napisze jest ważne a może popełniłam jakieś błędy - wogóle całą dokumentację dotyczącą orzeczenia - możesz wykreślić swoje dane lub zamazać bo mi nie o nie chodzi, głównie także to czy stopień był przyznany tylko ze względu na celiakię czy też inne choroby współistniejące - mi np. powiedzieli że prędzej dostanę za moje choroby współistniejące niż za celiakię - zgroza! Bardzo cię proszę o pomoc bo jestem osobą bezrobotną i mogłabym pobierać rentę socjalną a nie wiem czy ty masz rentę socjalną czy inną - bo ja nie pracowałam zawodowo więc inna mi się nie należy tak czy inaczej...pozdrawiam najserdeczniej z utęsknieniem czekając na odpowiedź...wiesz bardzo pomocne jest to, kiedy wie sie na pewno , że komuś się udało to przeforsować ja już raz miałam stopień umiarkowany i przedłużenie ponoć miało być tylko formalnością a tu mnie zdegradowali do lekkiego i nawet nie mam zasiłku pielęgnacyjnego...po prostu nic a ujęli to tak, że mój stan się poprawił bo się nie pogorszył - paradoks - niewie jak oni mogą tak podchodzić do człowieka - zresztą lekarz orzecznik mniej wiedział o celiakii niż ja...skandal ae cóż....
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

dzieki bardzo - no ja też kiedyś stawałam parę lat temu kiedy dostałam ale to jeszcze byłam przed 18r.ż. potem nigdy mi sie nie udało...a oto mój mail vixi@o2.pl

na prawdę jestem strasznie wdzieczna...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kurcze mam mało czasu ale niedługo za to wszystko się wezmę a teraz będę się relaksować czytając forum - oczywiście oprócz postów magdaleny bo mi tak ciśnienie podniosła...ach...
witx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 cze, 2006 06:49
Lokalizacja: opolskie

Post autor: witx »

napiszcie mi czy należy się zasiłek staly na celiakie bo bede stawać na komisj w wrześniu az się boje :(
witx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 cze, 2006 06:49
Lokalizacja: opolskie

Post autor: witx »

dzięki emalia mam syna który choruje na serce to nic poważnego napisz mi czy renta należy się na celiakie ale jaka pozdrawiam

[ Dodano: Czw 24 Sie, 2006 14:13 ]
emalia piszesz że pobierasz rentę socialną na celiakę napisz mi na ile lat dostałaś bo ja dostałam tylko pielęgnacyjny i się odwołałam do sadu pracy dostałam powiadomienie że jest pełnosprawny ale sprawa będzie we wrześniu co mam robić
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

w każdym razie powodzenia i dużo siły życzę - potrzebne będzie rozpychanie się łokciami a wtedy większe szanse że się uda
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Doruś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 18:06
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Doruś »

ja też pobieram rente z tytułu choroby. w sumie wielkie pieniadze to nie sa ale ich brak byłby napewno bardzo odczuwalny. Ale czasami myśle, że są one jąkąś klątwą ciążącą na mnie. Pobierając te pieniądze moge dorobić tylko sumę, którą otrzymać mogę jedynie pracując na pół etatu. A tam gdzie szukałam pracy nikt nie był takim pracownikiem zainteresowany. Więc fajnie mieć te pieniążki, ale stanowią one równiez pewną bariere w szukaniu pracy. A włąśnie jak to jest z pracą. Możemy pracować na jakiś szczególnych warunkach.
Carpe Diem
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Przepraszam za dociekliwość , że zapytam - czemu nie możesz podjąć pracy na cały etat ?
Przecież wynagrodzenie i tak byłoby wyższe od renty ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Doruś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 18:06
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Doruś »

Stanełam na komisji lekarskiej, ktora przyznała mi rente na stałe, ze względu na to , że do końca życia muszę przestrzegać diety. W ZUSIE powadomiła mnie jedna Pani, że nie mogę przekroczyć 600 zł netto zarobku żeby tych pieniędzy nie stracić. A najmniejsze wynagrodzenie netto to 649 zł. A wiec przekracza moje możliwości. Pozostaje tylko pół etatu
Carpe Diem
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

ech i tak zazdroszcze ... ja pracuję na pół etatu mam gorsze i lepsze dni ... a renta coraz bardziej widże że by sie przydała jednak stawałam juz raz i chyba na razie nie mam aż tyle zdrowia zeby tą męczarnie powtarzac ...
Doruś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 18:06
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Doruś »

Dopóki siedziałam w domu to te pieniądze były ogromnym ratunkiem. Ale jak teraz szukam pracy to już tak fajnie nie jest. Chcesz wiecej zarobić to na czarno bo umowy nikt mi poki co nie proponuje. A jak chcem gdzieś normalną umowę, żeby mi się w lata pracy liczył czy coś to zawsze przekracza ten limit ktory muszę przestrzegać. Zrzekac się tych pieniędzy nie chce ale w przyszłości jak bee chciał iśc na swoje to nie wyżyje z tej renty i sumy jaką mogę dorobić. Oczywiście sama nie wyrzyje. :(

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2006 22:05 ]
P.S
ale póki co mam cudownych rodziców, ktorzy o mnie dbają :) Za co im ogromnie dziękuję i chyba do końca życia się nie odwdzięcze.....

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2006 22:08 ]
hehehe to znowu ja zapomniałam się zapytać czy ktoś może wie czy takie osoby jak my mamy jakięś przywileje w pracy. Bo ja czytałam, że niby należy nam siędłuzsza przerwa, 10 dni dodatkowego urlopu na turnus rehabilitacyjny itp. czy ktoś coś wie jak to wygląda w praktyce. Bede wdzięczna za informacje ...
Pozdrawiam wszystkich :wink:
Carpe Diem
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

swego czasu spor czytałam o profitach jakie ma pracodawca z zatrudnienia pracownika z grupą może podawaj to jako swój atut :) poza tym faktycznie przydatnosc tego typu świadczeń zalezy od wykonywanego zawodu ... ja bym nie wzgardziła, jednak toruńscy orzecznicy gardzą celiakią :evil:
Doruś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 18:06
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Doruś »

Komisja lekarska razem z rentą przyznali mi również II grupe inwalidzką. Ale żeby to był mój atut to potrzebowałabym I grupy. Bo w tedy pracodawca ma jeszcze dodatkową kasę a tak to nic mu nie da że zatrudni taka osobe jak ja. A nawet jak pracodawca zatrudnia osobe niepelnosprawną ze stopniem umierkowanym to, żeby jakąs ś kasę dostać to musi wykazać że przez ta osobe ponosi dodakowe koszty.
Carpe Diem
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Doruś: z Twojego profilu wynika, że masz 18 lat i jesteś studentką.
Nic dziwnego, że trudno jest Ci znaleźć dobrą pracę. Ale po pierwsze w tej chwili do stażu liczą Ci się częściowo same studia, po drugie możesz sobie nie stawiać zbyt wysokich wymagań. Może na początek jakieś zleconko czy coś ? Albo interesujący acz darmowy staż w dobrej firmie ?
A za kilka(naście) lat możesz mieć nadzieję na porządną pensję i będziesz się obżerać drSharem ;-)
A może zamiast w pracę, zainwestować czas i energię w naukę, przyłożyć się i za rok zgarnąć tłuste stypendium naukowe ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ