aparaty do pieczenia chleba

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 11 sty, 2004 12:19
Lokalizacja: Warszawa

aparaty do pieczenia chleba

Post autor: cam »

Witam wszytskich!
Chciałabym po raz kolejny podjąć ten temat; na starym forum jest wiele wątków w tym temacie, ale pomysałam, że na nowym forum tez sie przyda cos na ten temat. Ja osobiście przymierzam się do zakupu takiego aparatu, al nie wiem co wybrać, a potem gdzie to kupić. Na Panasonica mnie nie stać, chociaż wygląda fantastycznie. Czy możecie mi coś polecić, podac info gdzie znajde to na intercencie? No i co z tym aparatem z Mango? Pozdrawiam
jezyk żyrafy, nie szakala
imka3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 19:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: imka3 »

ja kupiłam niedawno automat Severin i jestem z niego BARDZO zadowolona. jest dużo tańszy od Panasonica (kupiłam w MediaMarkt). można w nim używać mąk bezglutenowych. w instrukcji nie ma niestety przepisów na bezglutenowe pieczywo, ale znalazłam kilka w internecie i w książce Dieta bezglutenowa i bezmleczna dla dzieci i dorosłych.
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

cam pisze: No i co z tym aparatem z Mango?
przyznam bez bicia że ja go kupiłam...
nie jest to może rewelacja... ale ja jestem zadowolona - uprzedzam iż nie mam porównania z chlebami pieczonymi w innych automatach...
piekę w nim chleb bezglutenowy mleczny ( często z dodatkami - pestki słonecznika, lub siemię lniane, lub podsmażona cebulka) - chleb wyrasta mi do wysokości 3/4 foremki.

Foremka jest wyjmowana – chleb wychodzi bez problemu. Trochę trzeba się nagimnastykować by wyjąć to śmigiełko - gdyż jest obrośnięte ciastem. Piekę na 3 programie "Whole Wheat" z przyrumienieniem skórki na : Dark
Do pieczenia na zmianę używam mąki : Piekarni Fundacji "Przekreślony kłos" (bezglutenowa mleczna) oraz „Koncentratu Ciasta Chlebowego” – „Glutenexu”
oraz stosuje "sztuczki" :wink: aby poprawić proces rośnięcia:
- drożdże rozrabiam z cukrem ( tym z przepisu) i małą ilością ciepłego mleka - do foremki dodaje takie już rosnące,
- dodawane płyny (tj. mleko woda) nie powinny być wyjęte prosto z lodówki tylko w temperaturze pokojowej lub ciut cieplejsze,
- sól hamuje proces rośnięcia nie można solą posypywać drożdży.
Obrazek
>>pozdrawiam<<
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

Mam do Was pytanie: czy warto kupić to urządzenie? Chodzi mi o wydajnosc pieczenia a kupienia chlebka w sklepie. Mieszkam w Tarnowie, gdzie nie ma Media Markt czy innych takich (macro cash), ale jeżdżę do Rzeszowa i ewentualnie tam mogłabym kupić. Jaki polecacie? Jakie są ceny? Czy rzeczywiscie taniej, albo chociaż w cenie wychodzi upieczenie chlebka? (za 400gram płacę 6,00). I czy można w tym upiec niskobiałkowy, bezmleczny? No i jak z serwisowaniem tego urządzenia?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
lotsy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 22 sty, 2004 13:53

Chleb pieczony czy kupowany?

Post autor: lotsy »

Po zdiagnozowaniu, w szpitalu po raz pierwszy dostałem chleb ze sklepu (Glutenex?). Jadłem ale ... :? Po wyjściu ze szpitala zaczęliśmy sami piec z koncentratu PKU i stwierdziłem, że nie kupię gotowego, chyba, że będę musiał. Cenowo nie wyjdzie drożej niż kupić gotowy a bez porównania smaczniej.
Druga sprawa to dostępność gotowego chleba - w Krakowie (leżałem na Klinice) jest sklep ze zdrową żywnością gdzie można kupić chleb 2 razy w tygodniu ale trzeba kilka dni wcześniej zamówić. W porównaniu do tego, w Tarnowie na ul. Narutowicza wchodzisz i kupujesz i to jeszcze w różnych wersjach. Tutaj też po raz pierwszy udało się kupić skrobię pszenną - bezglutenową.
Teraz usiłujemy opanować wypieki w automacie - na razie kiepsko.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

automacik

Post autor: Kuba »

juz od ponad pol roku uzywam aparacik Panasonica, fakt byl drogi ale to naprawde rewelacja. Daje sie piec wszystko i ze wszystkiego :D , w zestawie jest bardzo pomocna instrukcja ktora dziala!!, jesli macie jakies pytanka to chetnie pomoge gdyz udalo mi sie zglebic kilka sztuczek dzieki ktorym lepiej wychodzi pieczywko
Danusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danusia »

Kuba, to podaj te sztuczki. Może się przydadzą wszystkim, nie tylko tym, co mają aparaty. :lol:
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

tak naprawde to nic zmyslnego, podstawa to cieple mleko i mieszanka mak np. PKU i mix B drschar-a w proporcji 1/2 1/2 lub 2/3 PKU i 1/3 mixB w wersji oszczedniejszej. chlebek jest wtedy smaczniejszy a nawet pyszny :D , nie przypomina "kukurydzianki" - ma konsystencje prwdziwej bułki.
Powodzenia
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

jejku! a co to jest mix B drschar-a? no i gdzie się w to mozna zaopatrzyc?

bede wdzieczna za odpowiedz
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

Mix B to nazwa produktu firmy Dr. Schar. Jest to firma która produkuje delicje dla bezglutenów, sama zobacz http://www.schaer.com/ . Dość często jestem poza krajem wiec kupuje sobie ich produkty we wloszech, austrii czy niemczech. Jestesmy chyba jedynym krajem w europie ktory nie ma przedstawiciela, a nawet w rosji jest kilku :cry:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

SEVERIN ?!?

Post autor: Rafal_tata »

Mam prośbę do użytkowników automatów Severin: na którym programie pieczecie swój chleb ??? Mnie jeszcze nie wyszedł, zawsze jakiś zakalec albo twardziel i nie wiem co robię źle...
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

dzięki Kuba!- jesteś szczęściarzem- ja nie wyjezdzam za granice... no coz pozostaje mi zawsze MIX PKU. lepsze to niż nic!
pozdro
imka3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 19:21
Lokalizacja: Wrocław

SEVERIN ?!?

Post autor: imka3 »

Rafał, ja mojej córce piekę w Severinie na Vollkornbrot. Poza tym polecam książkę Dieta bezmleczna i bezglutenowa dla dzieci i dorosłych - jest w niej parę przepisów (m.in. na Severina). Wypróbowałam kilka. Polecam chałkę (chyba jest błąd, radzę pominąć 300 ml mleka pełnotłust.)i babkę piaskową (robiąc w Severinie, najpierw ręcznie ubiłam jajka z cukrem). powodzenia :wink:
malgosiako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 03 mar, 2004 19:29
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: malgosiako »

Witam ,
Ja uzywam automatu do pieczenia Optimum , zakupionego w Selgrosie. koszt 220, 00 zł . Jestem bardzo zadowolona. Piekę tylko swoje pieczywo , które jest bardzo smaczne. Nareszcie jestem niezależna od chleba , który mogłam kupować na zmówienie tylko raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

a z jakich przepisów korzystasz? masz swoje? to wrzuć, proszę, na forum :)
ODPOWIEDZ