Staram sie o zasiłek

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Staram sie o zasiłek

Post autor: Młoda_17 »

Witam:)Skonczyłam 17 lat i od stycznia tego roku staram sie o przedużenie mi zasiłku pielęgnacyjnego...niestety jestem po 3 komisiech lekarskich i cały czas otrzymuje odmowe przyznania:(Ostatnie 2 komisie nie miałam nawet u lekaży którzy zajmują sie celiakią tylko u diabetyka i lekarza od hormonów:(:(Czy ktoś wie jak można zrobić i czy żeczywiście nie należy mi sie zasiłek???Prosze o porady bo ja już na prawde nie wiem czy warto mi sie odwoływać...
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Może napisz na co chorujesz (celiakia, Dhuring , coś jeszcze ?), jakie masz problemy ze zdrowiem ? czy się jeszcze uczysz ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Uczę sie nadal jestem w technikum...prócz celiakii mam nie wyjaśnioną sprawę z zawrotami głowy..alergie na białko mleko ...refluks żełątkowo-przełykowy...problemy z nerkami...w zeszłym roku dużo leżałam w szpitalu i mam mnóstwo wypisów i wyników porobionych... nawet gastroskopię i mam stwierdzony 3 stopień zaniku kosmyków..wszystko przedstawiam na każdej komisji ale niestety nic z tego cały czas dostaje odmowę a celiakię mam na całe życie:(:(

[ Dodano: Pon 02 Paź, 2006 18:56 ]
Proszę jeżeli ktoś to przeczyta to powiedzie czy z tymi objawami(co podałam powyżej)warto sie starać o zasiłek pielęgnacyjny....bo ja nie wiem już sama....
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Dzisiaj mialam badanie u lekarza sadowego był to gastrolog i powiedzial mi ze zasiłek pielegnacyjny nalezy sie dla kazdego celiaka , wiec powinnas dalej sie starac :) ..Mi zasiłek przyznali odrazu na pierwszej komisji i dostalam na stałe.
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

dziękuje za odp:)odrazu poprawił mi sie chumor...teraz przynajmniej na komisie będe jechać z dobrym nastawieniem:):)Gratuluje przyznanie:):)
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Ja też się staram o zasiłek dla córki . Rok temu odmówiono mi. Mam nadzieję ,że teraz się uda. Ma 9 lat . Ciekawa jestem ,czy dzieciom przyznają na stałę , czy do 16 roku.Dieta bezglutenowa jest do końca życia. :?:
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Na stałe? W moim przypadku - pomarzyć. Jak do tej pory przyznano dwa razy na dwa lata i wkrótce znów czeka mnie ten stres niepewnści - dadzą albo nie dadzą - parafrazując Billa Szekspira :?
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

dorota krypa pisze:Ja też się staram o zasiłek dla córki . Rok temu odmówiono mi. Mam nadzieję ,że teraz się uda. Ma 9 lat . Ciekawa jestem ,czy dzieciom przyznają na stałę , czy do 16 roku.Dieta bezglutenowa jest do końca życia. :?:
ja nie miałam problemu wcześniej....dopiero tetraz zaczynaja sie problemy z zasiłkiem.....i słyszałam że włąnie po ukończeniu 16 laat zaczynają sie problemy z zasiłkim:(
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Moja córka miała przyznany zasiłek na 2-lata, potem gdy wystąpiłam o przedłużenie dostałyśmy odpowiedź odmowną. Fakt, że do Sądu Pracy się już nie odwoływałam. W grudniu idziemy robić badania(kontrolne) i rozpoczynam drogę o zasiłek od początku i tym razem jeśli zajdzie potrzeba to będę się odwoływała do Sądu. Nie wiem tylko dokładnie na jakim szczeblu mogę prosić o lekarza gastroenterologa na komisji- Powiatowym?, Wojewódzkim? czy dopiero w Sądzie? Przeraża mnie ta bezsilność.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

z tego co czytam to poniekąd zależy od miejsca zamieszkania. ja miałam zasiłek bodajże do 17 r.ż a potem trach juz mi nie potrzebny :lol: ](*,) podobnie było z komisją o rentę ...
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Na komisji staję co rok.Raz tylko odwoływałam się do sądu i od tej pory już bez problemów.
Co będzie w XII(bo wtedy mam następną komisję) nie wiem.
O biegłego sądowego pediatrę - gastroenterologa prosiłam w odwołaniu do sądu.
Na pierwszej komisji córka miała psychiatrę :lol: , nawet nie była zbadana,potem na wojewódzkiej ortopedę :wink: .
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

ja jade na komisje 16.10 mam nadzieje ze wkońcu jade do właściwego lekarza czyli gastrologa...zobaczy si jak bedzie:)a o badanie przez lekarza gastrologa wystapiła lekarka u której byłam na komisji(bo ona jest diabetologiem)...
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Komisje mialam 2 lata temu i powiedzialam ze skutkiem ubocznym podczas nie przestrzegania diety moze byc nowotwor i wiele innych chorób i komisja odrazu dala mi na stale :lol: Walczcie o swoje! na celiakie zasilek nalezy sie na pewno
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

powiedzcie mi co powimnam mówić na komisi żeby mi został przyznany zasiłek....bo ja już sama nie wiem czy ja coś źle mówiłam na tych poprzednich komisiach że ciągkle mam odmownie decyzje
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Mam nadzieję, że nikt mnie nie zje za powtarzanie moich wcześniejszych wypowiedzi.

Rozumiem, że nie starasz się o zasiłek pielęgnacyjny, ale o ustalenie stopnia niepełnosprawności, zapewne umiarkowanego.
Do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności ustawa zalicza osobę o naruszonej sprawności organizmu zdolną do wykonywania zatrudnienia na stanowisku pracy przystosowanym odpowiednio do potrzeb i możliwości wynikających z niepełnosprawności, wymagającą w celu pełnienia ról społecznych częściowej lub okresowej pomocy innej osoby w związku z ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji (mam nadzieję, ze to aktualny tekst przepisu, bo w domu nie mam lexa).
Zastanów się czy Twój stan zdrowia sprawia, że masz problemy z pracą / nauką i ewentualnie czy masz problemy z samodzielnym życie - gotowaniem, ubieraniem się, poruszaniem.

Pisałam już na tym forum i napiszę ponownie, że IMHO sama nietolerancja pokarmowa czy konieczność stosowania diety eliminacyjnej nie jest przesłanką do zaliczenia do stopnia niepełnosprawności. Przepisy nie uzależniają niepełnosprawności od uleczalności choroby (na całe życie) czy konieczności ponoszenia wydatków na leczenie czy dietę.

Ale jeśli Ty masz poważniejsze problemy - skoncentruj się na wskazanych wyżej okolicznościach.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ