Paczki świąteczne

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Paczki świąteczne

Post autor: Anna Frączek »

Mam pytanie. Jak od strony prawnej wygląda sprawa paczek świątecznych dla dzieci? Chodzi mi o te z pracy. Podobno wszystkie muszą dostać jednakowe. Chciałam dostarczyć fakturę na odpowiednią kwotę i kupić słodycze bezglutenowe, ale podobno to niezgodne z prawem i księgowość może mieć problemy. Czy to prawda? Czy będę musiała wziąć te zwykłe słodycze, a Oli kupić drugą paczkę?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Z tego co się orientuję, to sprawa paczek jest regulowana regulaminem zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (wewnętrzny regulamin danej firmy). W związku z tym nie ma jakichś odgórnych ustaleń, których nie można negocjować. Proponuję, abyś poszła albo złożyła podanie u swojego dyrektora, z motywacją - dlaczego nie chcesz/nie możesz przyjąć takiej paczki, co proponujesz (zakup własnych słodyczy na fakturę i zwrot kosztów z funduszu), może pójdzie Ci na rękę. Bo właściwie czemu nie? Koszt taki sam, kłopot Twój (Ty kupisz słoodycze), księgowość nie ma nic do tego.
Anna Frączek pisze:księgowość może mieć problemy.
Księgowość nie będzie miała żadnych problemów, oni po prostu nie lubią sytuacji, gdy coś jest... inaczej. Ten typ tak ma. ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Mój mąz otrzymuje równowartośc w postaci kasy, więc przy dobrej woli jest to możliwe i chyba nie sprzeczne z prawem
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Ja przynosiłam faktury na określoną w regulaminie kwotę.Piszę -przynosiłam ,bo paczki tylko do 13 lat :( .
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rzeczywiście wszystko zależy od konkretnego regulaminu zfśs, ale sama idea świadczeń socjalnych zakłada ich rozdzielanie nie "po równo", ale "według potrzeb" - dlatego zwykle nie dostaje ich każdy pracownik tylko dzieciaci w proporcji do ilości dzieci.
Więc IMHO powinnaś dostarczyć jakieś zaświadczenie lekarskie i pracodawca powinien sam kupić Twojemu dziecku bezglutenową paczkę podobnej wielkości (ale droższą) co innym dzieciom.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Magdalaena pisze:Więc IMHO powinnaś dostarczyć jakieś zaświadczenie lekarskie i pracodawca powinien sam kupić Twojemu dziecku bezglutenową paczkę podobnej wielkości (ale droższą) co innym dzieciom.
Może i powinien, ale u mnie patrzą na mnie i moje dziecko jak na dziwolągów, którzy sprawiają kłopoty.
Złożyłam podanie do dyrektora (pracuję w zespole szkół), zostało rozpatrzone pozytywnie, tzn. mam sama kupić córce paczkę i dostarczyć fakturę. Muszę przyznać, że osoba,która zajmuje się tymi sprawami była na mnie po prostu zła za sprawianie problemów! Wyliczyła, że muszę dostarczyć fakturę na dokładnie 29,41zł - ani mniej ani więcej, bo w takiej samej cenie będą te zwykłe paczki. Ciekawe w jaki sposób ja to zrobię, pewnie będę siedzieć w sklepie i wybierać z pół dnia.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Anna Frączek pisze:była na mnie po prostu zła za sprawianie problemów!
Tiaaa... jakoś nie jestem zdziwiona. Ten typ tak ma, uprzedzałam. :D Najpierw mówią, że niemożliwe, a jak im udowodnisz że jednak możliwe, to muszą swoją złość wyładować. Na kim, jak nie na Tobie? Ale trzymaj się dzielnie!
Anna Frączek pisze:Wyliczyła, że muszę dostarczyć fakturę na dokładnie 29,41zł - ani mniej ani więcej, bo w takiej samej cenie będą te zwykłe paczki.
Niedokładnie! Nie musisz trzymać się kurczowo tej kwoty, tyle że zostanie Ci zwrócone 29,41 i ani grosza więcej. Jest taka możliwość, że faktura będzie np. na 35,00 zł, a zatwierdzona wysokośc do wypłaty/zwrotu będzie taka jak określono. Ale dla pewności uzgodnij to z księgowością wcześniej. Nigdzie nie ma takiego zapisu, że musi być dokładnie taka kwota, jaką mają zwrócić. To tylko księgowośc ułatwia sobie pracę Twoim kosztem. :036:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

No to muszę powiedzieć,że nigdy nie miałam żadnych kłopotów w tym względzie.Ale z drugiej strony moja szefowa jest super wyedukowana w temacie diety.Kiedy tylko mam sposobność to "nawijam".Resztę wspólpracowników też "zamęczam ".
No tak delikatnie.
Są plusy -żona kolegi miała problemy zdrowotne.I mamy diagnozę.
A dzisiaj była po poradę koleżanka - córkę podejrzewają o celiakię.
Trochę odbiegłam od tematu -niemniej dziwię się ,że można robić jakieś utrudnienia.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Chyba się autentycznie wścieknę! Kupiłam paczkę i poprosiłam o wypisanie faktury na te nieszczęsne 29,41 (zapłaciłam prawie 34zł). Kiedy dostarczyłam papier do pracy, pani powiedziała mi,że się pomyliła i że musi być 30zł. No i żeby coś dokupić za te 60 groszy... <sciana>
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Aniu, spokojnie! Ta baba nie wie, co mówi, albo jest wyjątkowo złośliwa. Przeczytaj jeszcze raz to, co Ci napisałam. Możesz kupić za ile chcesz, a zakład pracy/fundusz zwróci tylko tyle, ile Ci powiedzieli:
"Nigdzie nie ma takiego zapisu, że musi być dokładnie taka kwota, jaką mają zwrócić. To tylko księgowośc ułatwia sobie pracę Twoim kosztem. :036:"
Jeśli będą się rzucać, zarządaj od nich przepisu, wg którego tego od Ciebie wymagają. Bo to jakaś bzdura!! Mam w domu kadrowego, to wszystko wyjaśnia mi na bieżąco, więc w razie jakichś wątpliwości pisz.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

gwiazdka 2008

Post autor: mlobko »

To była nasza pierwsza gwiazdka bezglutenowa.
Z cukrzyca i celiakią.
Poszedłem do pani załatwiającej paczki i powiedziałem, że wskażę jej produkty, które powinny się znaleźć w paczce. Ona dała mi 150 zł i kazała przynieść fakturę i tak mój syn dostał bezglutenową paczkę od, jak stwierdził Mikołaja przebierańca.
Więc się da tę sprawę załatwić.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ