przechowanie chleba

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

moniśka pisze:To może ręczniki papierowe, one dobrze wsiąkają wodę...
Ręczniki papierowe mogą się przyklejać do chlebka, ale spróbować zawsze można.
W uzupełnieniu do tego co napisałam poprzednio, to deska musi być drewniana (tylko taka chłonie wilgoć).
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ręczniki papierowe też są ok, sama ich używam :D
Obrazek
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kasia j »

Ja odparowuję chlebek na stojaczku który służy do odparowywania pyz i wyjmuję chlebek z garnka razem z tym "urządzonkiem", stawiam na szafce i chlebek świetnie ze wszystkich stron obsycha i stygnie, szczególnie od dołu. Polecam. Stojaczek kosztuje ok. 20 zł.
kasia j
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

kasia j pisze:Ja odparowuję chlebek na stojaczku który służy do odparowywania pyz i wyjmuję chlebek z garnka razem z tym "urządzonkiem", stawiam na szafce i chlebek świetnie ze wszystkich stron obsycha i stygnie, szczególnie od dołu. Polecam. Stojaczek kosztuje ok. 20 zł.
Ech, Poznaniacy! "Urządzonko do pyz" do Wasz regionalny produkt, którego w innych zakątkach naszego pięknego kraju nie uświadczysz! Chyba że się mylę :?: U mnie bynajmniej, jeszcze tego nie wymyslono :wink: :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kasia j »

Tak myślałam, ale spróbujcie poszukać w marketach. Ja widziałam w Auchan i Kaufland, co prawda nie wiem jak to wygląda gdzieś dalej, ale może...
kasia j
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Agniesia pisze:Tak jak Kabran uwielbiam gdy na ciepłym chlebku rozpuszcza się masło :D
Dlatego mam dwa tostery, jeden w domu drugi w pracy. Nie wyobrażam sobie życia bez tostera :P
W końcu mam toster do bezglutenowego chlebka i faktycznie przyznaję dziewczynom rację - chlebek z tostera jest pycha! Dodam jeszcze tylko, że mojej córce nie posmakował kołacz Bezglutenu więc cały bochenek jest mój :D :D pyszny!
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Tez uwazam, ze najleprzy jest toster. Zawsze zabieram w podroz toster, w nim odgrzewam zamrozone chleb i gofry.

Kiedys nawet zastanawialam sie czy to dobrze, ze dziecko je chleb tylko z tostera , ale gdzies czytalam, ze taki chleb jest lzej strawny.

Inna zaleta chleba opieczonego w tosterze jest to, ze chleb mniej sie kruszy. Opiekam kazdy kawalek chleba na kanapki do szkoly na drugie sniadanie.

Jesli chodzi o przechowywanie, to po wystudzeniu chleba kroje go i zamrazam. Chleb nalezy pakowac w dwie torebki foliowe lub w f.aluminiowa i torebke foliowa. Z mojego doswiadczenia jedna to za malo. Chleb wytrzymuje w zamrazalniku 1 miesiac.

Pozdrawiam, mama z 3,5 letnim doswiadczeniem "glutenowym"
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

My wróciłyśmy teraz do odparowywania chlebka, bo Asia jest na etapie gubienia zębów :D - taki wiek. Do tostera za jakiś czas na pewno wrócimy.
thh-polka pisze:Opiekam kazdy kawalek chleba na kanapki do szkoly na drugie sniadanie
taki chlebek nie jest potem twardy? my na kanapki odparowujemy, a z tostera tylko w domku.
thh-polka pisze:Jesli chodzi o przechowywanie, to po wystudzeniu chleba kroje go i zamrazam
czy dobrze rozumiem? po kupieniu wkładasz chlebek do tostera i potem zamrażasz? ja chlebek zamrażam od razu po kupieniu (całe bochenki, już się nie bawię w porcjowanie) i odparowuję albo wkładam do tostera przed samym jedzeniem. Chlebek jest wtedy mięciutki i cieplutki albo chrupiący (z tostera).
Ostatnio zmieniony sob 10 lut, 2007 00:55 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

GosiaM,
1. Chleb na kanapki do szkoly po opieczeniu w tosterze nie jest twardy.
2. Nie kupuje chleba. Po upieczeniu, ostygnieciu, kroje chleb i zamrazam.
Tu gdzie obecnie mieszkam (Bangkok) nie ma w sprzedazy chleba bezglutenowego.
( w lipcu wracamy do domu !!! )
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

thh-polka pisze: Po upieczeniu, ostygnieciu, kroje chleb i zamrazam.
Tu gdzie obecnie mieszkam (Bangkok) nie ma w sprzedazy chleba bezglutenowego.
( w lipcu wracamy do domu !!! )
pieczesz sama... to wszystko rozumiem... a w ogóle możesz tam kupić jakieś bg rzeczy czy jest z tym duży problem?
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

nna zaleta chleba opieczonego w tosterze jest to, ze chleb mniej sie kruszy. Opiekam kazdy kawalek chleba na kanapki do szkoly na drugie sniadanie.
dokladnie i faktycznei chleb nie jest twardy wystarczy go zapakować szczelnie w woreczek foliowy po zrobieniu kanapek :)
ja zawsze tosterka używam :)
thh-polka ciekawe miejsce zamieszkania masz tajska kuchnia jest bardzo bezpieczna dla bezglutków :)
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

O zyciu dla Bezglutkow w Tajlandii napisze w dziale " Gdzie nas lubia lub nie".
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

thh-polka pisze:O zyciu dla Bezglutkow w Tajlandii napisze w dziale " Gdzie nas lubia lub nie".
Właśnie zarobiłaś u mnie dużego plusa :)
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

W książce A.Hiller "Dieta bezglutenowa" (dziękuję Rafal_tata za namiary) wyczytałam, że pojawiły się torebki silikonowe, które umożliwiają korzystanie z jednego tostera przez bezglutki i osoby zdrowe. Wiecie coś o tym? Bardzo by się przydały, szczególnie na wyjazdach.
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Przechowuję chlebek w piwnicy - ciemnej i chłodnej "spożywczej" po prostu :) Nie musze w związku z tym zamrażać. Zwłaszcza, że te krojone z Bezglutenu maja długi termin przydatności.
Nie spleśniała mi jeszcze ani kromka chlebka :) Szczęście? Czy jednak dobrze przechowywany nie traci na wartości? :)

W związku z niezamrażaniem, nie mam kłopotów z odmrażaniem :P

A samo przygotowanie do spożycia, to 20 sek w mikrofali :D - kładę dwie/cztery kromki do pojemnika, przymykam i nastawiam - jest pyyyszny, a jak szybko i prosto.....

A z tosterem w pracy to muszę wypróbować, bo choć odparowane w mikrofali i obłożone kanapki w domu są długo ok, to chrupiąca kromka z tostera była by miłą odmianą :)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
ODPOWIEDZ