14 marca, TVP2 "Pytanie na śniadanie"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Rafal_tata pisze:wrzućcie na upload jakiś albo na You Tube, please....
dobrze :)
Spotkało mnie dziś coś przyjemnego i niesamowitego. Pytam pewną panią czy spotkała się z dietą bezglutenową, bo chciałam jej podsunąć petycję do podpisania a ta pani do mnie mówi tak: "owszem, dziś rano mówili o tym w telewizji". Ta pani oglądała dziś "Pytanie na śniadanie" :) Powiedziałam, że występowała tam MOJA Pani Prezes ze Stowarzyszenia, które powstało w Warszawie.
Małgosiu, brawo, brawo, brawo!!!
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

No proszę jaki pozytywny przykład, oby takich więcej :D

Oglądałam rano program i Małgosiu jestem pełna uznania dla Ciebie <brawo>
Szkoda, że cały program nie był poświęcony nam tylko tak na doczepkę ale dobre i to.
Może kiedyś ktoś sławny z celiakia będzie gotował na antenie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Barwo! Niestety nie mogłam zobaczyć, ale wierzę, że niedługo pojawi się naganie programu w necie!
Za to moja mama do mnie dzwoniła w trakcie programu i mówiła, że Mądre Głowy gadają o celiakii. Gosiu - jeszcze raz ogromne brawa!! <brawo> <brawo> <brawo>
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

Widziałam :) i bardzo się cieszę ,że coś się dzieje. Szkoda, że nie była poruszona kwestia kosztów diety i trudności jakie musimy napotykać przy zakupie produktów studiując wnikliwie składy na etykietach. Ale to i tak dużo, a mam nadzieję ,że na tym się nie skończy. A dla Małgorzaty <brawo> <brawo> <brawo>
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
sisi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 02 lis, 2006 21:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sisi »

Obrazek

I mnie się udało obejrzeć :)

Może to troszkę nie na miejscu ale mam pytanie do Małgorzaty...
Czy zanim u Twojej pociechy zdiagnozowano celiakię wiedziałaś co to za choroba?
Pytam z czystej ciekawości.
Martusia 04.10.2005r - wciąż diagnozowana...
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Niestety sprawy rodzinne nie pozwoliły mi obejrzeć programu.Czekam z niecierpliwością na link gdzie będę mogła obejrzeć tak jak wiadomości z Polsatu.Jak sie dzieje coś ważnego nigdy nie jestem w stanie zobaczyć:(
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Małgorzato - gratulacje :) Na antenie "wyszłaś" nawet bardziej profesjonalnie niż sam doktor Dziechciarz :)
Cieszę się, że coś się w okół nas dzieje.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Mam nadzieję, że jutro po południu jakoś uda mi się to nagranie wrzucić - tym bardziej, że sama go nie widziałam :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

oby tak dalej!...
czekam na link z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Sheep pisze:Mam nadzieję, że jutro po południu jakoś uda mi się to nagranie wrzucić
Niech Ci się uda! Niech Ci się uda! bo mi się dziś nie udało :-( :(
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Przepraszam za zwłokę w czasie, ale to nie ja nagrywałam, a osoba, która to robiła, będzie w domu dopiero popołudniu :( wytrzymajmy :029:
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Chyba nie ma sensu wrzucać całego nagrania (jeśli w ogóle jest sens je w sieci umieszczać :) ). Jeśli znacie formułę programu "Pytanie na śniadanie" możecie się domyślać, że nie jest to program ...merytoryczny, że się tak wyrażę. Tematem przewodnim wczoraj była bioenergoterapia (co lekko załamało przed wejściem naszego Pana Doktora :D ). Tak więc już przed wejściem na wizję wiedzieliśmy, że nie dane nam będzie powiedzieć więcej niż kilka zdan. Wciśnięto nas między gotowanie według diety pięciu przemian :D , a pogodę, czyli ni wypiął ni przypiął. Przed nami była rozmowa z panią bioenergo (wielce oryginalną), która później też dyżurowała przy telefonie. Marcin Prokop cały czas sie wygłupiał, no, ale cóż, taki program. Nie dało się powiedzieć o problemach i oczywiście mam duży niedosyt, ale najważniejsze jest, że znów temat celiakii został w ogóle poruszony, co ciągle zwiększa nasze szanse na dalszą obecność w mediach.

Co sie udało powiedzieć:
-o objawach u małych dzieci (na przykładzie mojego syna - o to mnie najpierw zapytano)
-o kilku niespecyficznych objawach celiakii
-o tym że 1% społeczenstwa choruje
-że nie jest to choroba małych dzieci
-że lekarze rzadko ją diagnozują
-że jest Stowarzyszenie, które chce pomagać i nagłaśniać problemy ludzi z celiakią

Można powiedzieć, że to niewiele, ale chyba nie najgorzej, takiej kombinacji informacji jeszcze nikt chyba w telewizji nie wyemitował...

Element humorystyczny - zapoznaliśmy się z panem WON-G, The Haiti Boy'em, raperem przybyłym z USA, czad :D http://ww2.tvp.pl/4754,20070314471951.strona

Tu link do programu:
http://ww2.tvp.pl/4757,20070314471995.strona

No i zapytano mnie ilu członków liczy Stowarzyszenie...na co odpowiedziałam zgodnie z prawdą :D . Dlatego liczę na Waszą pełną mobilizację - przesyłajcie deklaracje, nie zwojujemy wiele jako organizacja, która liczy kilkunastu członków!!! Bycie członkiem Stowarzyszenia nie boli! To Wasz przywilej i szansa dla nas wszystkich!
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Małgorzata, mogłaś zaznaczyć, że Stowarzyszenie działa dopiero od lutego tego roku, to ta liczba członków nie wydawałaby się taka mała :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Agniesiu, mogłam powiedzieć także wiele innych rzeczy :)
Zapewniam Cię, że w studiu przed kamerą to wszystko co się chce, co można, co trzeba nie jest takie oczywiste... ;)

Przy mojej wrodzonej nieśmiałości każda taka impreza to dla mnie heroiczny wysiłek i kupa stresu, przy którym o refleks naprawdę ciężko...
Ostatnio zmieniony czw 15 mar, 2007 12:20 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Małgosiu dlatego między innymi podziwiam Cię :) ja bym ze strachu języka w gębie zapomniała :P
Ostatnio zmieniony czw 15 mar, 2007 13:59 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ