Od czego zacząć.

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Od czego zacząć.

Post autor: salcia »

Monika jest w tej chwili na diecie 2 rok.Ktoś mi powiedział kiedyś żebym nawet nie próbowała starać się o zasiłek dla niej bo i tak tego nie załatwię.Moje pytanie dotyczy tego-od czego zacząć i gdzie próbować załatwić zasiłek pielęgnacyjny?Gdzie mam najpierw pójść.Monika w tej chwili ma 13 lat.Będę wdzięczna za każdą pomoc.Dodam,że mieszkamy w Sosnowcu.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Idż do opieki społecznej, tam dadzą Ci druki, z których część wypełniasz Ty, a część lekarz,a następnie wysyłasz wszystko do swojego PCPR-ru,a konkretnie adresujesz na Powiatowy Zespól do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Nie rozumiem, dlaczego z góry założyłaś, że niczego nie dostaniesz.Ja składałam raz - dostałam na 2 lata, kiedy się skończył złożyłam drugi raz i też otrzymałam na dwa lata. Wprawdzie mieszkam na drugim końcu Polski, ale chyba prawo jest to samo
Ostatnio zmieniony ndz 14 maja, 2006 23:23 przez asiar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Po prostu ktoś nam dał do zrozumienia,że nam się nie należy bo nasz dochód jest wyższy niż 500 zł na osobę.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Tutaj dochód nie ma nic do rzeczy! absolutnie! Ktoś was strasznie wprowadził w błąd
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

asiar ma rację - idź i zrób tak jak mówi
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

salciu -jeśli interesują Cię szczegóły napisz do mnie na p.w.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

chcę się starać o zasiłek pielęgnacyjny dla mojego 11-sto letniego syna piszecie że trzeba iść do opieki mi powiedziano że do PCPR sama już niewiem :może ktoś mi powie :
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Wniosek o orzeczenie składa się w PCPR-ze, natomiast druki można pobrać w opiece, bo jeżeli otrzymasz orzeczenie, to i tak wracasz z nim do opieki i to opieka wypłaca zasiłek.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

DZIĘKUJĘ ZA TAK SZYBKĄ ODPOWIEDŻ
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
beataOlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz 08 lip, 2007 20:30
Lokalizacja: zubrzyca

Post autor: beataOlek »

no a tak jak ja whrocilam z zagranicy do polski na stale i chcialabym sie dowiedziec czy moj syn celiak ma prawo do zasilku pielegnacyjnego bo slyszalam ze go zniesli prosze nie mi ktos odpowie
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ostatnio zmieniony czw 12 lip, 2007 23:54 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

beataOlek żeby się dowiedzieć czy zasiłek się należy czy też nie poprostu musisz skompletować dokumentację medyczną syna wyciągnąć wniosek z Opieki Społecznej dać go do wypełnienia lekarzowi prowadzącemu historię choroby i reszte dokumentów skserować i wysłać adres jest podany na wniosku a póżniej to już tylko czekać na komisję lekarską ja tak zrobiłam i czekam inaczej się nie przekonasz jak jest bo opinie w tej sprawie są podzielone niektórzy dostają inni nie zależy od lekarzy orzekających i chyba też od rejonu w jakim mieszkasz mi pani doktor powiedziała że powinien syn dostać sama jestem ciekawa jaki będzie finał.POWODZENIA i POZDRAWIAM
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Jestem mieszkanką Krakowa, wszystkie zasiłki wypłaca wydział zasiłków w Urzędzie Miasta. Tam też pobiera się druki:dla uczącego się dziecka jest ich trzy: oprócz Twojego WNIOSKU należy złożyć ZAŚWIADCZENIE wypełnione przez lekarza i INFORMACJĘ o UCZNIU wypełnioną przez wychowawcę lub pedagoga szkolnego. Do tego należy dołączyć ksero dokumentacji medycznej, a potem tylko czekać na zawiadomienie o komisji lekarskiej.Wypłata zasiłku pielęgnacyjnego nie jest uzależniona od dochodów, istnieją tylko dodatki do zasiłku rodzinnego, które dostają osoby mające dziecko z orzeczeniam, a którym należy się zasiłek rodzinny.
Awatar użytkownika
alicja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 18:16
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: alicja »

mama Krzysia pisze:beataOlek żeby się dowiedzieć czy zasiłek się należy czy też nie
,parodia ,poczytajcie ustawe DZ.U.02.17.162 jest ona na www.niepelnosprawni.pl,nalezy sie i pielegnacyjny i swiadczenie pielegnacyjne,jezeli lekarz orzecznik stwierdzi inaczej,robcie odwolanie i podajcie mu na tacy ta ustawe.Ja tak zrobilam i mam oby dwa swiadczenia.
Pozdrawiam ;)
beataOlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz 08 lip, 2007 20:30
Lokalizacja: zubrzyca

Post autor: beataOlek »

ja wam powiem tak zjezdzajac po 15 latach z zagranicy czlowiek nie wie od czego zaczac a tym bardziej tutaj , bo jak slysze to jest to bardzo malo znana choroba gdzie jest mi bardzo przykro z tego powodu ,ale trzeba sie jakos przyzwyczaic.A pytam bo musze od czegos zaczac pozdrawiam.
ODPOWIEDZ