Norwegia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Norwegia

Post autor: thh-polka »

W restauracjach i sklepach wszyscy wiedza co to dieta bezglutenowa.
Swobodnie mozna porozumiec sie po angielsku. Prawie kazdy Norweg ponizej piecdziesiatki zna angielski.
W zwyklych sklepach i w sklepach ze zdrowa zywnoscia bardzo duzy wybor: chleby,bulki bagietki, suchary, makarony, wafle ryzowe, ciastka, ciasta, mixy, mleko o obnizonej zaw. laktozy, mleko sojowe, kozie. Bardzo drogo. Ciagle rozszezaja asortyment. Stosunkowo duzo Norwegow ma problemy z glutenem.
W Norwegii chorzy na celiakie dostaja wysokie zasilki (dorosli tez).
Najlepsze sklepy: ICA MAXI, MENY i OB'S.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Czy jest coś szczególnego co warto przywieść z Norwegii? Mój maż właśnie wyjechał do Moss i zastanawiam się czy mógłby coś kupić innego niż to co jest u nas.
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Coś kiedyś mi się obiło o uszy, że w norweskim McDonaldzie mają bezglutenowe buły...
Przyjemność z jedzenia w sumie wątpliwa, ale może dla samej przyjemności zjedzenia tego, czego nigdy nie można?
Tylko chyba ciężko to przywieźć w zjadliwym stanie...
Ostatnio zmieniony pt 25 maja, 2007 23:11 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Taaaaaaak, niestety nie istnieje jeszcze w naszych czasach technika teleportacji, ale za to można przywieźć taką bułę z wyhodowaną sztuczną inteligencją...
Na diecie od 15.03.2011
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Polecam bagietki z maki z pelnego przemialu i spody do pizzy szwedzkiej firmy Semper. Pakowane sa prozniowo, z dlugim terminem przydatnosci, bagietki po 6 sztuk, a spody po 2 sztuki. Nalezy je dopiec w 200*C/ 10 min. Sa chrupiace i b.dobre. Lepszych nie ma.
Mozna je kupic w ICA MAXI, MENY i OB'S. Drogie, ale warto sprobowac.
Swiat jest maly: Moss jest niedaleko naszego miejsca zamieszkania w Norwegii.
W lipcu wracamy do domu!
Maritka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 11:55
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: Maritka »

Proponuję także produkty firmy Glutano naprawdę pyszne,szczególnie batoniki BIg Break i precelki.Semper-ich bułeczki,chyba nie ma lepszych i makarony...naprawdę duzy wybór.
Jeszcze pyszne są płatki śniadaniowe(Semper).Polecam także muffinki firmy Toro (czekoladowe)wystarczy dodać wodę i do piekarnika na 15 min.Nie znajdziesz ich na półce ze zdrową żywnością,gdyż w pełni nie zaliczają się do tego działu.Toro posiada w swojej ofercie także gofry-palce lizać są poprostu przepyszne i duży wybór sosów(w torebeczkach)
też nie w dziale ze zdrową żywnością,zawierają laktozę.
według mnie najlepszy wybór mają w Meny.
Pozdrawiam
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Ale precle Glutano mozna dostac w Polsce, po co wiec przewozic i przeplacac. Muffinki i gofry mozna zrobic samemu.
Maritka gdzie mieszkasz? Ja w Larviku.
Maritka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 11:55
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: Maritka »

Ja mieszkam w Helgelandsmoen koło Honefoss,a dokładniej 60 km od Oslo.Co do Glutano to faktycznie nie pomyslałam że u nas są ,rzadko bywamy w Polsce,a co do muffinków nie są drogie i naprawdę pyszne oczywiście większa przyjemnośc jak się samemu zrobi,ale czasami kiedy nie ma się czasu warto je upiec.Długo jesteś w Norwegii?
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

thh-polka i Martika wielkie dzięki za podpowiedzi. Zaraz zrobię mężowi listę zakupów.
Na diecie od 15.03.2011
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Maritka,
Do Norwegii przeprowadzilam sie w 93 roku.
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

pizza

Post autor: kawia »

W mieście Bergen w zwykłych dyskontach spody do bg pizzy, w chłodniach mrożone, także bg różne ciastka. A jak przyjemnie było w pizzerii kiedy się okazało, że właściwie wszystkie pizze mogą być też w wydaniu bg! Owszem, dobre było :)
Więcej Owca niech napisze, bo była dłużej.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Zatem Owca pisze. Rzeczywiście, Norwegom hasło "gluten-free" jest w miarę znane, aczkolwiek zawsze i wszędzie należy uściślać, bo się dwa razy spotkałam z reakcją tego typu: aaa, gluten-free, jasne, znaczy nie możesz mleka? Przy czym nie były to osoby związane z kuchnią.

Ale w knajpach sieciowych typu Peppes Pizza, Burger King czy McDonald nie ma problemu. Bezglutenowe rzeczy w tej samej cenie co zwykłe, w pizzerii były normalnie w karcie - znaczy była adnotacja, że większość pizz dostępna jest na bg spodzie. Pizza pyszna! W Burger kingu zapytałam pana za ladą, czy mają, jak potwierdził, to się ucieszyłam i poszłam (nie miałam chęci akurat).
Ceny - norweskie (w październiku 2009 ok. 70 zł za pizzę), ale takie te ceny tam są za wszystko i nie poradzisz, bracie mój. Za to jaki poziom życia :D I kraj piękny przemożnie, tylko dużo pada.
Wybierając się tam dobrze mieć jakiś słownik, bo większość norweskich produktów ma skład po norwesku li i jedynie, czasem to brzmi strasznie. Ja zwykle sprawdzałam w internecie, przed albo po kupieniu.
Obrazek
mabo85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 sty, 2016 21:04
Lokalizacja: Norwegia

Re: Norwegia

Post autor: mabo85 »

Hej!
Widze ze to stary post, ale moze jest tu jeszcze ktos kto mieszka w Norwegii ?
Objawy od 2005. Zdiagnozowana celiakia w 2016.
ODPOWIEDZ