stypendium socjalne

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

stypendium socjalne

Post autor: smerfetka »

Witam , ostatnio w gazecie wyczytałam o stypendium socjalnym dla osoby niepełnosprawnej , posiadam aktualne orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepelnosprawnosci . Czy to stypendium nalezy sie tez dla celiaków ? Od października zaczne studiować , ale wyczytałam że już na 1 roku można się ubiegać o takie stypendium.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Tak, osoba z zaświadczeniem o niepełnosprawności dostaje stypendium socjalne. Na mojej uczelni stypendium socjalne składało się z kilku czynników- zła sytuacja materialna rodziny (niskie dochody), ewentualne orzeczenie o niepełnosprawności, poza tym przy niskich dochodach dodatek do akademika lub mieszkania (obowiązkowe okazanie umowy wynajmu). Sama celiakia nie upoważnia do otrzymania stypendium, choć warto ująć to w papierach przy składaniu podania. Jednak jeśli masz orzeczenie o niepełnosprawności, to na pewno dostaniesz stypendium.
Obrazek
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

No to świetnie , ja mam przyznany na stałe umiarkowany stopień niepełnosprawności wyczytalam ze to stypendium przyznaja bez wzgledu na dochody na 1 osobe w rodzinie. Nastka a orientujesz do kiedy można wniosek złożyc ? :)
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: gabinia »

To chyba zależy od uczelni. W mojej (UWM) termin składania wniosków mija 20 października. Musiałabyś się dowiedzieć w swoim dziekanacie.
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

to bede musiała się dowiedzieć niedługo i koniecznie złożyć wniosek , stypendium jest jednorazowe czy wypłacane co miesiąc ?
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

smerfektko nie łatwiej i lepiej zadzwonić na uczelnie tam Ci wszystko wyjaśnią powiedzą jaie dokumenty i do kiedy musisz złożyć ...
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: gabinia »

Smerfetko u mnie jest tak ,że stypendium socjalne otrzymuje się co miesiąc ale otrzymują je tylko osby ,których dochód na osobę nie przekroczył określonej kwoty. Wypłacane jest co miesiąc. Dla osób,które są niepełnosprawne itd. przeznaczone jest stypendium specjalne. Nie jestem pewna czy to jest wypłacane co miesiąc. Ale jak wiadomo co uczelnia to inne zasady i obyczaje więc najlepiej ,żeby nie było problemów dowiedz się w dziekanacie :)
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

ok sprawdziłam już to w internecie stypendium specjalne tez jest co miesiac , dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

no to jeszcze naukowe :) ja miałam po pierwszym roku kaska zawsze sie przydaje dodatkowa studentowi :)
pozwodzenia smerfetko :D
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: gabinia »

smerfetka pisze:ok sprawdziłam już to w internecie stypendium specjalne tez jest co miesiac , dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
nie ma za co i powodzenia

Jak napisała Patka jeszcze stypendium naukowe przed tobą :)
agnieszka02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 15 paź, 2006 23:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: agnieszka02 »

U mnie na uczelni jest jeszcze stypendium dla osób niepełnosprawnych. ja mam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności ze względu na celiakie(otrzymane z ogromnym trudem..) i otrzymuję oprócz socjalnego także to dla osób niepełnosprawnych (ono nie zalezy od dochodu) :)
dorisj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 08 lis, 2007 17:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dorisj »

a gdzie uzyskałaś agnieszko takie zaświadczenie o niepełnosorawności ze względu na celiakie?
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

Post autor: krzys22 »

Bardzo wiele zależy od uczelni... U mnie (Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi) wystarczy mieć ważne orzeczenie z PCPR-u. Stypendium przyznawane jest nawet dla osób z lekkim stopniem. A tak swoją drogą, to mam wrażenie, że uczelnie mają jakiś obowiązek, albo może jakieś profity z przyjmowania osób ze stopniem niepełnosprawności, bo do mnie sami dzwonią, czy mam jeszcze ważne orzeczenie, a jeżeli tak, to żebym złożył wniosek o stypendium.
Jest super, jest super :)
ODPOWIEDZ