Problem chleba

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Zdzislawa Michałowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 27 lis, 2007 21:32
Lokalizacja: Cibórz, Lubuskie

Problem chleba

Post autor: Zdzislawa Michałowska »

Mam wiele pytań,a nie bardzo wiem gdzie szukac pomocy. niedawno okazało się że mój trzyletni Grześ jest bezglutenowy nie może też spożywac białka mleka krowiego. Kupiłam chleb ale on nie chce go jeśc.inne produkty wcina. Proszę napiszcie czy można jakoś zmiękczyc chleb albo kupic bardziej przyjazny dla podniebienia?
Awatar użytkownika
Otik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 23 paź, 2007 23:50
Lokalizacja: Kielce/Lublin

Post autor: Otik »

Hmmm.... Moi rodzice kiedy byłem mały i nie chciałem jeść stosowali drastyczną metodę zamykania mnie w kuchni i nie pozwalali wyjść dopóki wszystkiego nie zjem. Co prawda specjalnej traumy nie odczułem, ale i tak jakoś tego sposobu nie polecam. ;)

A może, zamiast męczyć małego czymś czego nie lubi, spróbować zastąpić chleb waflami ryżowymi? Niektórym (np. mnie ;)) smakują bardziej od chleba, a cenowo wychodzi podobnie.
mamamaria3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 03 lip, 2007 13:23
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: mamamaria3 »

Mój trzylatek jest wstanie przełknąć tylko te bułeczki http://www.bezgluten.pl/sklep/product_i ... cts_id/143
ewentualnie ten chlebek http://www.bezgluten.pl/sklep/product_i ... cts_id/147
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Jak chleb, to tylko z Bezglutenu. Ostatnio zajadamy się wiejskim. Moje glutenowe dziecko uwielbia też grzanki z chleba amarantusowego. Ciągle mi podjada. :D W ogóle - jak chleb bezglutenowy, to toster obowiązkowy... :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

A ja ostatnio porzucam Bezgluten na rzecz Smaku Życia. Owszem drogi, ale jaki smaczny (szczególnie ciemny wiejski)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Zdzisława Michałowska a w jaki sposób podajesz dziecku chleb? Bezpośrednio z opakowania? Jeśli tak, to wcale się nie dziwię, że nie chce jeść.
Spróbuj użyć tostera (tylko pamiętaj, że taki toster nie może być używany do zwykłego glutenowego chleba) - wtedy wyjdą grzanki, albo może spróbuj odparować chlebek nad wodą na gazie - wtedy kromeczka będzie mięciutka. Polecam obydwa sposoby, popróbuj, może któryś przypadnie Twojemu dziecku. Moja córka je chlebek i z tostera i odparowany, w zależności od tego na jaki ma w danej chwili ochotę. Najbardziej lubi chleb z Bezglutenu, ale Smak Życia też jej smakuje. Glutenxu nie polecam.
Ostatnio zmieniony pt 30 lis, 2007 11:39 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
katarzynak81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt 15 maja, 2007 13:54
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: katarzynak81 »

Ja już od daaawna jem chlebek właśnie z GLUTENEXu ( 300 g za 4,50 zł ) maślany i (oczywiście po odparowaniu) bardzo mi smakuje. Prosto z opakowania też jest zjadliwy.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

katarzynak81 pisze:Ja już od daaawna jem chlebek właśnie z GLUTENEXu ( 300 g za 4,50 zł ) maślany
co racja to racja maślany z Glutenexu jest faktycznie pyszny...
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

Wczoraj kupiłam chlebek amarantusowy z Bezglutenu (na Bielanach gdzie mieszkam kosztuje 5.60zł)-zgodznie z waszymi radami zjadłam go podgrzanego (w piecyku z opcją grill dosłownie na niecałą minutę). Była mięciutki i delikatny. Chyba się przekonam.
P.S. Dzięki Agniesiu za zachętę.
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Zdzisławo, a spróbuj podać dziecku bułki powszednie z Bezglutenu, oczywiście z tostera. Mnie również smakuje chleb wiejski-też Bezglutenu i gryczany z Glutenexu. Dzisiaj otworzyłam skrobiowy, ale chyba się do niego nie przekonam. Pozdrawiam :)
Kasia22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010 10:27
Lokalizacja: PORONIN/WARSZAWA

schar

Post autor: Kasia22 »

Nic innego jak Schar nie przejdzie mi przez gardło.
Poki co, nie mam czasu piec chleba samodzielnie, ale moze kiedys.

szkoda tylko, ze schar jest drogi, ale ciabatta rustica po prostu pycha.
24 lata byłam na zwykłej diecie, tzn prawie zwykłej, bo mam crohna. do tego dołozyli mi celiakie i swiat przestał byc sympatyczny.
zwykłego chleba sie nie zapomina, ale chyba nie mam wyjscia.

aha, najlepiej zamawiac w necie na bezgluten.pl tam wychodzi najtaniej. w sklepie ze zdrowa zywnoscia zaplaciłam ponad 50% wiecej :(
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Nie wiem czy próbowałaś chleby z firmy Smak Życia ? Mają swoją stronę i sklep internetowy.
Dla mnie i mojego syna ich pieczywo (nie wiem jak bułki) są naprawdę dobre.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

też jestem zdania, że chleb Schara jest najlepszy, co najważniejsze można go spokojnie jeść bez odświeżania, a ciabaty po prostu super, jedyny minus-cena
Obrazek
Kasia22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010 10:27
Lokalizacja: PORONIN/WARSZAWA

Post autor: Kasia22 »

ja kupiłam dzisiaj chlebek wieloziarnisty i otwieram i smaruje maselkiem i klade wedlinke i jem ;-) a ciabatte wsadzam na 5 min do piekarnika i za 3 dni jest tak samo pyszna. cena zabojcza, ale jak sobie policzyłam ile kosztowało kiedys jedzenie na miescie to i tak dieta wyjdzie taniej :D
ODPOWIEDZ