W.K.U. - JAK Z WOJSKIEM JEST?

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

Ja dzis bylem na komisji celem zmiany z A na D
Odpukac - chyba poszlo dobrze, orzeczenie ma byc za dwa tygodnie.

[ Dodano: Sro 07 Lis, 2007 08:49 ]
Mam juz decyzje (na papierze). Dostalem D wlasnie z wzgledu na celiakie (wczesniej mialem A).

W sekcji rozpoznanie wpisano mi: "Choroba trzewna § 43 pkt 15"
Dodatkowo mi wpisano inne dwa paragrafy, ale tamtw dwa inne to kategoria A.
ROzporzadzenie Ministra Obrony tu: link
--
Pogar
marcinWtk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 20 sie, 2007 10:08
Lokalizacja: Wrocław

Duhring a wojsko

Post autor: marcinWtk »

Ja podepne sie pod watek i zdam relacje z calej drogi od kategorii A do... jeszcze nie wiadomo czego.

Sytuacja wyglada tak, w 2002 roku mialem komisje, dostalem kat. A (nie wiedzialem jeszcze ze mam Dhuringa, zmiany skorne byly jakies minimalne).

Po paru latach i niefachowej diagnozie jednej, trafilem na kompetentna lekarke i w 2006 "zapadl wyrok" w postaci wyniku badania krwi na przeciwciala IgA EmA, ktory potwierdzal chorobe. I mniej wiecej od tamtego czasu jestem na diecie bezglutenowej.

Dzis bylem w wku i przy okazji pokazania im dyplomu zlozylem wniosek o ponowna komisje lekarska, wyznaczyli na wtorek 18 grudnia. Mam nadzieje ze kretyni nie stwierdza tam ze "to nie szpeci" albo "nie przeszkadza w niczym" i przez 3 miesiace przeszkolenia moge jesc wszystko, bo im chyba przyyyy...sole :) A jak nie to sie w sądzie spotkamy :561: :568: :569: i juz, pozwe ich ze mi skore popsuli i zmarnowali prawie rok diety dla wlasnego widzimisie :/

Dam znac we wtorek co orzekla "szacowna komisja", co by inni duhringowcy mieli jakas nadzieje (lub nie :/ )

[ Dodano: Wto 18 Gru, 2007 22:47 ]
Stawilem sie dzis na "komisji" - w cudzyslowie, bo byl to jeden lekarz, ktory nie wykazal _zadnego_ zainteresowania, nie spytal czy stosuje diete, wygladal jakby w ogole nie zrozumial co bylo napisane w zaswiadczeniu od lekarza mojego i wynikach badan. No ale coz. Skserowal co mu bylo potrzebne i "orzekl" ze decyzje dostane poczta w ciagu dwoch tygodni, takze teraz czekam...

Nie sadze zeby reakcja lekarza byla obiecujaca, ale nie mam wyjscia, moze milo sie zaskocze i obejdzie sie bez odwolan i dalszej walki z WKU.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 14 Sty, 2008 13:32 ]
Po dluuuuuugim oczekiwaniu dostalem odpowiedz z WKU, w rozpoznaniu wpisali "opryszczkowe zapalenie skory" hmm... ze co? :P Nie wiem czy dhuringa sie tak klasyfikuje, ale kij im w oko.

Dostalem kategorie B na 6 miesiecy. Pewnie jak u innych, kilka razy jeszcze mnie pomecza a potem dopiero jakas kategoria C czy cos.

Pozdrawiam
Dhuring sruring ... :/
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

odświeżę troszkę wątek... czyli żaden celiaczek nie był w kamaszach? jestm dziewczyną i marzy mi się służba w wojsku, tylko jak przeżyję 11 miesięcy przeszkolenia na "nienormanej dla mnie"- czyt. glutenowej diecie??? Czy jest tu ktoś kto był w wojsku z celiakią??? Proszę rozpaczliwie o pomoc...
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Przykro mi, ale nikt w wojsku nie chce bawić się z dietą bezglutenową. Na razie nie ma szans.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

oni bawić się nie zechcą to wiem- ale jak wygląda kwestia samodzielnego żywienia? Przecież to możliwe...
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Może jak będzie wojsko typowo zawodowe ????
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

ale i tak trzeba przejść przeszkolenie... i to najciekawsze ;)
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Zawodowe to za 2 lata.
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

i bardzo dobrze... Zdążę odpocząć po studiach :D ale czytając dziś ustawę o tych wszystkich zwolnieniach, to fakt zaburzenia jelita cienkiego w sposób zanczny wpływające na ustrój organizmu, bo do tego pzedziału się zalicza chyba nasza choroba, do służby zasadniczej fakt bezwarunkowo się nie nadajemy, ale jeśli chodzi o służbę zawodową w rubryczce jak byk stoi zdolny/ niezdolny... Ot i enigma. Co to oznacza?
ODPOWIEDZ