Staram sie o zasiłek

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Evelinecka

Post autor: Evelinecka »

Ja niedługo tez bede składała o zasiłek pielegnacyjny i do zusu bede szla...Ja jestem z BP.i powiem szczerze ze babka mi powiedziala conieco ze nie warto itp...ale powiem tyle ze trzeba sie wyklucac ..bo jak zobacza ze ktos jest potulny i cichy to go szybko spławia...niedlugo napisze czy mi sie udalo...przykre ze nie ma dla nas zasilku niestety ale sa jakies dofinansowania..i zapomogi np..jesli ktos jest na studiach... przede wszystkich trzeba sie duzo o tym naczytac aby miec w rece argumenty..
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

A ja 19.12.2007 idę z synkiem na komisję lekarską. Zobaczymy czy przyznają mi zasiłek pielęgnacyjny. O wynikach na pewno napiszę. Trzymajcie kciuki.
Na diecie od 15.03.2011
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Kolejny raz skorzystałam z Waszych rad.
Wypełniłam niezbędne dokumenty, dostarczyłam je gdzie trzeba, poczekałam na wezwanie.
Wstawiłam się na komisję z myślą, że pewno i tak z tego nic nie będzie, i o dziwo Pani pediatra powiedziała, że w przypadku celiakii nie ma żadnych wątpliwości i zasiłek pielęgnacyjny należy się bezdyskusyjnie.
Byłam bardzo zaskoczona, że w Legnicy udało mi się załatwić pozytywnie coś za pierwszym razem (zwykle bywa inaczej).
Zasiłek pielęgnacyjny otrzymałam na rok, trochę to dziwne, że tylko na rok, bo skoro „w przypadku celiakii nie ma żadnych wątpliwości…”. Cieszę się, bo byłam nastawiona na walkę a obyło się bez niej.
Tak swoją drogą, jak ponownie starać się o zasiłek, czy procedura jest taka sama jak za pierwszym razem?
Ostatnio zmieniony pn 17 gru, 2007 12:09 przez Celiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Tak, po prostu powtarzasz jeszcze raz wypełnienie wszystkich papierków, składasz wniosek, ponownie komisja i daj Ci Boże orzeczenie.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Dzisiaj dostałam decyzję w sprawie orzeczenia o niepenosprawnosci - negatywną. W uzasadnieniu napisano, że schorzenie to nie upośledza funkcji organizmu w stopniu uzasadniającym zaliczenie dziecka do osób niepełnosprawnych. Teraz mam 14 dni na odwolanie się. Niestety niebardzo wiem co napisać w odwołaniu. Jeżeli ktoś już pisał takie odwołanie i ma gdzieś tego kopię to będę bardzo wdzięczna za przesłanie mi na pw lub umieszczenie tego na forum.
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Wystarczy napisać, że się nie zgadzasz.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Damian Oręczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 23 gru, 2007 13:50
Lokalizacja: Kielce/Mielec

Post autor: Damian Oręczak »

Witam. jestem nowy, ale widze, że jest tu wiele osób zorientowanych. może ktoś mi pomoże.
mam lekki stopien niepołnosprawności, który wywalczyła dla mnie moja mama 10 lat temu. sami wieci ile kosztuje chleb dla nas! CZY MAM SZANSE DOSTAWAĆ JAKĄŚ POMOC FINANSOWĄ? Kiedyś próbowałem coś robić w tym kierunku, ale nawet mój lekarz powiedział mi że nie ma szans. powiedział również że nie bardzo jest sens chodzić do niego na badania kontrolne tylko rygorystycznie trzymać diete.prosze mi coś poradzić.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Zapomniałam wczesniej napisać, że chociaż lekarka, która badała mojego syna na komsji nie przedstawiła jaką ma specjalizację to można się było zorientować, że na pewno nie jest to gastroenterologia po rewelacji jaką mi zaserwowała. Otóż oznajmiła mi, że ludzie chorzy na celiakię jedzą gluten i nic im nie jest. Niezłe co? W odwołaniu napisałam, że życzę sobie lekarza o odpowiedniej specjalizacji.
Na diecie od 15.03.2011
Damian Oręczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 23 gru, 2007 13:50
Lokalizacja: Kielce/Mielec

Post autor: Damian Oręczak »

Droga Evelinecka. Napisałaś. że osoby do 16 go roku zycia mogą dostać zasiłek pielęgnacyjny, ale ja mam troche więcej lat. czy też o to moge sie starać?
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

O zasiłek pielęgnacyjny mogą starać sie faktycznie tylko osoby do 16-tego roku życia. Osoby powyżej traktowane są jako osoby dorosłe i mogą starać się o uznanie stopnia niepełnosprawności, a wym przypadku z samą celiakią nie ma szans.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Evelinecka

Post autor: Evelinecka »

Damian tak jak koleżanka napisała wyżej ...niestety zasiłek można dostać tylko do 16roku życia..możesz jedynie sie starać o ręte.. jeżeli jesteś studentem to o zapomogę (2razy w roku student ma prawo do zapomogi) lub stypendium socjalne (oraz naukowe itp)
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Dostałam dzisiaj dziwne pismo z Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności.
oto treść:
Na podstawie przepisu paragraf 16 ust.2 rozporządzenia Min. Gosp. Pracy i Polityki Społecznej zdnia 15.07.2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprwaności, Powiatowy Zespól d/s Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu przesyła podwołanie wraz z aktami sprawy Pani..., gdyż nie znalazł podstaw do zmiany wydanego orzeczenia.
Jest to dla mnie dziwne bo liczyłam, że znów stawię się na komisję, gdzie będzie zasiadać lekarz odpowiedniej specjalizacji, gdyż o takiego prosiłam w odwołaniu do Wojewódzkiego Zespołu. Poza tym dostałam tylko to pismo bez żadnej dokumentacji. I co ja mam teraz zrobić zaskarżyć tę decyzję do sądu , czy odczekać np roku i spróbować ponownie?
Na diecie od 15.03.2011
Evelinecka

Post autor: Evelinecka »

Absolutnie nie czekaj roku <nie> Ja na twoim miejscu bym zaskarżyła tę decyzje...Nie wolno sie poddawać...Tez jestem ciekawa co zemną będzie ale na pewno sie nie poddam...Idz tam (postrasz ich sądem może zmienia zdanie) najważniejsze abyś sie nie poddawała. Trzymam za Ciebie kciuki :)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

GUTEK pisze:I co ja mam teraz zrobić zaskarżyć tę decyzję do sądu , czy odczekać np roku i spróbować ponownie?
Ale przecież Ty już zaskarżyłaś to orzeczenie ?
Bo informację o tym, że Powiatowy nie znalazł podstaw do zmiany swojego orzeczenia wysyła przed przesłaniem dokumentów do Wojewódzkiego.
Bo mógłby zmienić zdanie po przeczytaniu Twojego odwołania.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Ach, więc to jest tylko kopia informacji przesłanej przez Powiatowy do Wojewódzkiego, a nie decyzja tej ostatniej instytucji. W odwołaniu nie rozpisywałam się wcalę, prosiłam tylko o lekarza gastroenterologa.
Czyli mogę mieć jeszcze nadzieję, że w Łodzi inaczej spojrzą na ten problem.
Dzięki Magdalaena
Na diecie od 15.03.2011
ODPOWIEDZ