Zasiłek po 16 roku życia

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Maggie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 01 lis, 2005 14:43

Zasiłek po 16 roku życia

Post autor: Maggie »

Czy pobieracie zasiłek pielegnacyjny powyżej 16 roku życia? Oczywiscie w przypadku gdy choroba została wykryta przed ukonczeniem 16 roku zycia.

Wacham sie czy wnosic sprawe do sadu...
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Ja mam 23 lata i nadal pobieram zasiłek pielegnacyjny
Tina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 kwie, 2008 16:02
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Tina »

a jezeli choroba jest wykryta po ukonczeniu 16 roku zycia..? Tez cos przysluguje?
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Moja wiedza jest taka - jeśli ktoś miał orzeczenie do 16 roku życia i po ukończeniu 16 lat otrzyma umiarkowany stopień niepełnosprawności to należy mu się także zasiłek pielęgnacyjny. W innym przypadku nie. Chyba, że ma znaczny stopień ( a to przy celiakii raczej niemożliwe). Ale mogę się mylić.
eunika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 05 kwie, 2008 15:54
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: eunika »

mimo że celiakie mam stwierdzoną od 3 roku życia kiedy miałam ok 14 lat- w 2005roku stanełam na komisji i zabrano mi pielęgnacyjne... Odwołałam się do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i tam podtrzymano w mocy orzeczenie :( W 2007 roku stwierdzono u mnie sklerodermie - ponownie więc stanęłam na komisję i ponownie mnie odrzucono.... Teraz mam już 17 lat czy mam szanse na pielęgnacyjne?
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Próbuj. Jednak mój syn w momencie kiedy ukończył 16 lat pożegnał się z zasiłkiem pielęgnacyjnym.Koleżanka próbowała walczyć i odwoływała się do sądu -przegrała.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Barbara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 14 paź, 2004 15:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Barbara »

eunika pisze:mimo że celiakie mam stwierdzoną od 3 roku życia kiedy miałam ok 14 lat- w 2005roku stanełam na komisji i zabrano mi pielęgnacyjne... Odwołałam się do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i tam podtrzymano w mocy orzeczenie :( W 2007 roku stwierdzono u mnie sklerodermie - ponownie więc stanęłam na komisję i ponownie mnie odrzucono.... Teraz mam już 17 lat czy mam szanse na pielęgnacyjne?
Aby rzeczowo odpowiedzieć na Twoje pytanie musiałabyś podać informacje, czy posiadasz orzeczenie chociażby o lekkim stopniu niepełnosprawności nieprzerwanie od 16 roku życia, z zaznaczeniem, że niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia.

Barbara
Zapraszam na stronę:

www.celiakia.eu
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Może powiem w innym kontekście. Z tego co wiem, zasiłek jest owszem przyznawany, ale jeśli leczenie ( w naszym przypadku dieta) przynosi efefty, zasiłek jest zabierany. Znam już niejeden taki przypadek i wydaje mi się że gra nie jest warta świeczki... a poza tym moim zdaniem... Czy naprawdę czujemy się jako ludzie specjalnej troski czy też jakoś niepełnosprawni? Przecież funkcjonujemy "normalnie" ;) A że każdy grosz przy takich cenach jest przydatny to fakt... Jednak jak mówiłam z doświadczenia wiem że przy widocznych wynikach leczenia zasiłek jest zabierany... Piszę tak na podstawie przeżyć mojej siostry, która choruje na epilepsję, owszem, początkowo miała zasiłek pielęgnacyjny, ale pod wpływem leków osłabiły się, a z czasem zanikły więc panowie lekarze doszli do wniosku, że skoro już nie ma ataków, to nie ma choroby- a co ich interesuje fakt że leki- na dodatek nie tanie nadal należy kupować... I taki właśnie jest nasz kraj i nasz system...
Ostatnio zmieniony wt 13 maja, 2008 16:09 przez idka_7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Ja mam lekki stopien niepelnosprawnosci, czy wiec moge sie starac o zasilek pielegnacyjny??
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
olusia15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 09:44
Lokalizacja: slask

Post autor: olusia15 »

Zależy ile masz lat? Ja obecnie mam 26 lat, również mam lekki stopień, byłam się pytać o zasiłek pielęgnacyjny i powiedzano mi że mi nie przysługuje. Musisz iść się popytać. Ja nie mam. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Mam 20lat, a choruje od 1,5roku, takze pewnie tez nie dostane:( a z zasady wiem, ze pewnie zalatwianie takiego zasilku nie jest wcale latwe, trzeba sie jak zwykle tułac po urzedach, ale moze warto sporobowac;-)
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Ja po skończeniu miałam problem z uzyskaniem zasiłku...;(:( Po dużej ilości odwołań i komisji dałam sobie na spokój....Prawo w Polsce musi sie zmienić inaczej małe szanse na zasiłek...Ale zawsze można próbować...Może sie uda;):) trzeba walczyć o swoje;)
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Ale czy jest sens o to walczyć? Jaka jest jego wysokość? Wiem, że w naszej diecie o każde pieniądze są warte biegania za nimi, ale jeśli mają przyznać jakieś grosze na okres pół roku, a później jeszcze je zabrać, to ja im dziękuję...
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 PLN.
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

bogusia pisze:Zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 PLN.
Niby niedużo, ale na zaopatrzenie w chlebek i słodkości już jest... Tylko jakie są szanse ne otrzymanie takowego dla dorosłej, studiującej celiaczki, czy dziewczyny z Crohnem?
ODPOWIEDZ