Zasiłek po 16 roku życia

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

hmm..aaa taki zasilek pielegnacyjny jest przyznawany co ile??to znaczy, co miesiac, pol roku??
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Syn lat 12 otrzymał zasiłek na rok, a mąż na 2 lata.

/moderator zmienił duże litery na "normalne" Prosze nie używać samych dużych liter lub uważać na klawisz CapsLock! Wg netykiety oznacza to krzyk!
Ostatnio zmieniony śr 04 cze, 2008 18:00 przez mama Krzysia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Euphoria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 15:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Euphoria »

Nie znam przypadkow jesli chodzi o celiakie, ale ja mam zasilek juz od hmm bodajze 13 roku zycia i dalej dostaje( na komisje staje co 2 lata), dzis mam 22. Mysle ze jest szansa, z tym ze tak naprawde bardzo wiele zalezy od komisji... Niestety slyszalam juz o kilku przypadkach chorych, biednych dzieciatek, ktore nie otrzymaly orzeczenia:( Mysle ze niektorym moze pomoc placz- o takim przypadku slyszalam. Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Probowac na pewno nie zaszkodzi! Zawsze trzeba walczyc o swoje! Nie poddajcie sie!:)
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Zasiłek wynosi teraz 163,- zł :)
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

dorota krypa pisze:Zasiłek wynosi teraz 163,- zł :)
Coś sie zmieniło?, dostałam 153 zł.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

To nie możliwe.... a ja mając CELIAKIĘ nawet nie wiedziałam, że można starać się o zasiłęk pielęgnacyjny
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Na samą celiakię dorośli nic nie dostają.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
joanna24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 12 cze, 2008 14:05
Lokalizacja: leszno

Post autor: joanna24 »

Mam pytanie jakie są szanse na to żebym otrzymała stopień niepełnosprawności mam 24 lata prawdopodomnie od 4 choruje na celiakie a 5 miesięcy temu dopiero ją u mnie zdiagnozowali? mam jeszce choroby współ istniejące takie jak Zespół Gilberta(młodzieżowa żółtaczka) i hipofybrynogenemie(brak krzepliwości)(odmiana hemofili?:) prosze o odpowidź
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Zawsze trzeba mieć nadzieję ,musisz spróbować tym bardziej ,że masz inne choroby dodam tylko ,że mąż oprucz celiakii ma niedosłuch i dostaje pielęgnacyjne.Więc nie zwlekaj składaj wnioski myślę ,że sie uda .Życzę powodzenia
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

joanna24 pisze:Mam pytanie jakie są szanse na to żebym otrzymała stopień niepełnosprawności mam 24 lata prawdopodomnie od 4 choruje na celiakie a 5 miesięcy temu dopiero ją u mnie zdiagnozowali? mam jeszce choroby współ istniejące takie jak Zespół Gilberta(młodzieżowa żółtaczka) i hipofybrynogenemie(brak krzepliwości)(odmiana hemofili?:) prosze o odpowidź
Nie znam tych schorzeń , ale Ty sama zastanów się czy spełniasz warunki z ustawy:

Do lekkiego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę o naruszonej sprawności organizmu, powodującej w sposób istotny obniżenie zdolności do wykonywania pracy, w porównaniu do zdolności, jaką wykazuje osoba o podobnych kwalifikacjach zawodowych z pełną sprawnością psychiczną i fizyczną, lub mająca ograniczenia w pełnieniu ról społecznych dające się kompensować przy pomocy wyposażenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze lub środki techniczne.

Nic nie stracisz, skłądajac wniosek , bo jest bezpłatny.

I jeszcze jedno - na celiakie prawdopodobnie chorujesz od dzieciństwa
Ostatnio zmieniony czw 12 cze, 2008 16:59 przez Magdalaena, łącznie zmieniany 1 raz.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
joanna24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 12 cze, 2008 14:05
Lokalizacja: leszno

Post autor: joanna24 »

Sama dokładnie niewiem jak rozumieć ten warunek ale tak przeszkadza mi to w pracy moje chore jelita, które są doszczętnie rozwalone przez to , że cały czas jadłam produkty z glutenem(w chcwili obecnej jestm na miesięcznym zwolnieniu lekarskim z powodu niedyspozycji jelitowych) a moje zabużenia krzepliwości krwi uniemożliwiaja mi robienie wielu rzeczy takich jak np. chcoaciażby normalne uprawianie sporu bo każdy upadek grozi wykrwawieniem się i wogle musze uważać na wszelkiego rodzaju skaleczenia , żeby wyrwać głupiego zęba musze to robić w specjalistycznej klinice i musze byc"wrazie czego obstawiona krwią" wiec cały czas zastanawiam się czy składac wniosek czy nie i czy mam szanse dlatego was proszę o pomoc

[ Dodano: Czw 12 Cze, 2008 18:10 ]
acha i czy oprócz zasiłku , śą jeszce jakieś inne ulgi i przywileje?
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Joanno powinnaś złożyć wniosek

[ Dodano: Czw 12 Cze, 2008 19:39 ]
Zawsze warto spróbować, a czy się uda? Wszystko zależy przede wszystkim od lekarza.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Annawolcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 20:42

Post autor: Annawolcz »

Monika23 pisze:Ja mam 23 lata i nadal pobieram zasiłek pielegnacyjny
Córka ma 16 lat i zabrany zasiłek gdyż napisali jej ze stopień lekki . Jak walczyc o zasiłek dalej co mówić w sądzie????
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Mmnie rowniez poinformowany, aby zabiegac o zasilek pielegnacyjny trzeba miec umiarkowany stopien niepelnosprawnosci, a nie lekki. Jesli chodzi o Komisje, to jest to jedna wielka porazka, oni nic nie wiedza na temat choroby, kompletnie sie nie orientuja i sie z tego smieja ze "bułeczki też nie moge" :/
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Annawolcz pisze:Córka ma 16 lat i zabrany zasiłek gdyż napisali jej ze stopień lekki . Jak walczyc o zasiłek dalej co mówić w sądzie????
a jakie córka ma objawy , że dostała nawet lekki stopień ?

Zasiłek pielęgnacyjny nie jest wsparciem finansowym, który ma zrekompensować koszty diety. Jest świadczeniem dla osób, których stan zdrowia jest na tyle zły, że nie są w stanie normalnie pracować (co wyraża się orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności).
Jeśli ktoś ma zaleczoną celiakię (przestrzega diety), to czuje się równie dobrze jak osoba bez celiakii. I nie jest niepełnosprawny, a w związku z tym nie należy się mu zasiłek.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ