Stoiska z żywnością bezglutenową w marketach

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Powiem tak: pół biedy, jeśli to wszystko leży w dziale z kuchniami świata. Problem w tym, że w każdym carrefourze to leży gdzie indziej!
Byłam w arkadii - to w kuchniach świata, ale na osobnych regałach leżało. W mokotowie z kolei (tam jest taki mały carrefour), leżało tematycznie, to znaczy makarony w dziale makaronów, paluszki grissini w kuchni włoskiej, a ciastek nie znalazłam, bo się wyczerpałam szukaniem i miałam dość.
Z kolei w tarasach Schaera nie ma w ogóle w carrefourze, za to jest w sklepie "Kuchnie świata" i w cenach równie atrakcyjnych.
I jak tu być mądrym?
W dużej mierze to chyba wynika z polityki supermarketów, w skrócie "mieszajmy regały tak często jak się da, to klient zdurnieje i więcej kupi". Mnie osobiście to wkurza i kupuję mniej albo wcale, bo nie mam w ogóle ochoty tam przychodzić.
W dodatku wydaje mi się, że nasza żywność jest jednak trochę specjalistyczna i fajnie by było, gdyby miała swoje stałe miejsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W Krakowie przy ul. Bora-Komorowskiego w Realu także podobny asortyment jak opisała powyżej Sheep. Fajnie :)
Ceny - np. chleb maślany 4,75
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: widzialem_jeza_cien »

REAL Lubin tak samo jak wyżej ...

Carrefour Głogów produkty firmy Schar

Stodoła Głogów duży wybór dla bezglutenowców

pozdrawiam !!!
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Znalazłam w sklepie Kaufland ciasto drożdżowe firmy Celiko- cena 2,50 zł. mąkę ryżową oraz koncentrat chleba bezglutenowego, cena ok 3 zł.
Obrazek
kasiastas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 13:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kasiastas »

Real Olsztyn, są produkty Glutenexu
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

w Kauflandzie są produkty bezglutenowe???-aż zobacze czy w Skierniewicach coś znajde
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

ja we Wrocławiu w Kauflandzie też nie widziałam...
A orientuje się ktos w jakim markecie we wroc można kupic prod bezgluten?? Owszem robie zakupy w magnolii, tam tez jest organic, ale bieganie z zakupami z organiku (po tesco) jakos nie jest super. Macie może sklep gdzie mozna kupić tortille kukurydziane??
Pozdrawiam!
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

A Ja znalazłam w Kauflandzie trzy w/w produkty i dodam, że ostatnio wyszukałam również proszek do pieczenia - Celiko, byłam w szoku. Ciasto drożdżowe Celiko znalazłam na półce z ciastami gotowymi, a mąkę na półce na przeciwko. Mieszkam w małym mieście ( Kutno), gdzie są tylko dwa hipermarkety: Kaufland i Carrefour, w tym drugim poza pieczywem ryżowym nie znalazłam nic bezglutenowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

A w Carrefour Targówek (w-wa) sa tam gdzie powinny, czyli wszystko w zywnosci dietetycznej, cuda wianki.
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

W Toruniu w Billi na rubinkowie wszystkie :!: wędliny mają pod ceną opisany ślicznie skład i mogące w nich występować składniki alergenne :okulary: ułatwienie jak nic ;)
gosiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 17:32
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: gosiek »

Witajcie
Znalazłam dziś w Kauflandzie w Żyrardowie proszek do pieczenia bezglutenowy firmy "Celiko" ,szczerze mówiąc byłam w szoku
EMILA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 15:50
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: EMILA »

W realu na Słonecznym w Szczecinie, także są już dostępne produkty bezglutenowe firmy Glutenex:))
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Carrefour Katowice - Parkowa 20 - AKS chyba...
24.08 byłam i kupiłam
Schara
-Makaron spagetti - 11,40zł
-Płatki Solena BIO - 8,40zł
-Wafelki Quarditos - 4,65zł
-Makaron Conch(muszelki) - 7,00zł
-Ciasteczka Biscotti (herbatniki w czekoladzie) 7,60zł
-Ciasteczka Sorrisi(markizy) -7,60zł

Byłam zaskoczona wyborem i cenami. Były jeszcze paluszki Grissini i i chyba herbatniki suche Fior di Sole. Wszystko na regale Zywnosc dietetyczna. Wiec nie szukalam po calym sklepie. Natknelam sie przypadkiem i bylam w szoku... w mig wypełnił sie mały koszyczek :)))
Tymbardziej ze ostatnio makaron spagetti Schara trzymalam w rece w Katowicach w Silesii w sklepie przy tesco...tym ze zdrowa zywnoscia... ale cena mnie odstraszyla :( 16,50!!!!!
5 zł roznicy to bardzooooooo duzo.
Po przeczytaniu tego tematu... teraz czas odwiedzić REAL :))))
POzdrawiam.!!!
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Wracając z urlopu wstąpilśmy z rodzinką do Almy w Nowym Targu na Szaflarskiej - a tu niespodzianka - produkty Bezgluten na półkach i to w całkiem normalnych cenach. Już teraz nie pamiętam dokładnie co za ile, ale na pierwszy rzut oka nic mnie nie przeraziło. Fajnie, to kolejny market. Ponoć we szystkich większych Almach jest Bezgluten, tak mi ktos tam powiedział, muszę zapytać ich gdzie dokładnie, chyba że już ktoś coś wie na ten temat???
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Real - rewolucja!!

Post autor: manu666 »

Otoz ostatnio wybralem sie na zakupy do pobliskiego reala w Częstochowie i przechodzac obok pieczywa zauwazylem: (Uwaga!!) Calutka półkę z produktami bezglutenowymi, tzn: bułki, chleby - ogromny wybor, wafle bezglutenowe, pierniczki, wafle bezglutenowe do lodów, rogaliki z nadzieniem itd. Normanie az mnie zamurowalo jak to zobaczylem, co prawda jedyny jak glupek chyba z godzine stalem przed ta polka ale wykupilem chyba pol towaru z asortymentu. Jestem pelen podziwu do tego supermarketu...spodziewalem sie ze za jakies co najmniej 5lat ujrze w normalnym sklepie produkty bezglutenowe, a tu ogromne zaskoczenie!:) tak tylko sie chcialem podzielic wrazeniami...:) jestesm z tego powodu bardzo szczesliwy:D:D
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
ODPOWIEDZ