Stoiska z żywnością bezglutenową w marketach

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Stoiska w Marketach

Post autor: mlobko »

Ostatnio z całą rodziną byliśmy na Słowacji - tam w marketach stoiska bezglutenowe to normalka.
Szkoda, że do granicy mam jakieś 400 km.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

W Realu na Jubilerskiej w Wa-wie też jest cała półeczka z pieczywem bezglutenowym z Glutenexu :)
Moja córcia stała tam wpatrzona jak w "obrazek" i nie mogła uwierzyć...
Nie znalazłam niestety makaronu czy słodkości ale.....i tak sie bardzo cieszę.
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Bezgluten w Almach

Post autor: alap »

Napisałam do Bezglutenu w sprawie ich produktów w Almie i dostałam wykaz sklepów gdzie są ich produkty. Oto on:

Alma Market
Ul. Pilotów 6
30-964 Kraków

Alma Bydgoszcz
ul. Jagiellońska 39-47

Alma Łódź
ul.Kilińskiego 122-128

Alma Nowy Targ
ul. Szaflarska 174

Alma Tarnów
ul. Dąbrowskiego 10

Alma Warszawa
ul. Zwycięzców 40

Alma Warszawa
ul. Sławoja-Składowskiego 4

Alma Wrocław
ul. Czekoladowa 9

Alma Wrocław
ul. Powstańców Śląskich 2/4

Fajnie, że w kolejnych marketach są produkty bezglutenowe.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Alap-dzieki wielkie.
Teraz wiem,że mam następny sklep tylko 3 przystanki ode mie :)
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Real, Auchan;) - przyjazne sklepy!

Post autor: manu666 »

Poniewaz moj poprzedni watek zostal usuniety przez administratora(nie wiem z jakich przyczyn:|) chcialem ponowic swoja euforie po zobaczeniu w realu i Auchanie specjalnego stoiska tylko dla bezglutkow!! Jest calutka polka na ktorej znajduja sie produkty bezglutenowe, zaczynajac od bulek i chleba a konczac po wafle do lodow czy rogaliki z nadzieniem!:) Bylem naprawde meeeega zaskoczony jak zobaczylem calutka polke tylko dla mnie. Ogromny szacunek dla tych supermarketow...oby inne supermarkety braly przyklad z Realu i Auchana
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Hm, manu666, a w jakim mieście jeśli można spytać te sklepy? bo ja na wiosnę rozmawiałam z kierownikiem zaopatrzenia sklepu Auchan w Piasecznie i nie widział takich możliwości, twierdził, że nie ma popytu na takie rzeczy... Może jednak świadomość przez te pół roku wzrosła, oby tak dalej... Marzenia, przy normalnych zakupach w markecie kupić od razu wszystko dla siebie :):):) Jeśli chodzi o duże sklepy to Bezgluten zaczął współpracować z Almą, niestety, znowu nie z tą w Piasecznie :(:( ale za to np w Nowym Targu blisko Zakopanego :) i czynne w niedziele....
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Real, Auchan;) - przyjazne sklepy!

Post autor: Rafal_tata »

manu666 pisze:Poniewaz moj poprzedni watek zostal usuniety przez administratora(nie wiem z jakich przyczyn:|)
Nie wyrzucony, tylko przesunięty, jak ten.... Wysłałem PW w tej sprawie.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

manu666 pisze:Otoz ostatnio wybralem sie na zakupy do pobliskiego reala w Częstochowie i przechodzac obok pieczywa zauwazylem: (Uwaga!!) Calutka półkę z produktami bezglutenowymi, tzn: bułki, chleby - ogromny wybor, wafle bezglutenowe, pierniczki, wafle bezglutenowe do lodów, rogaliki z nadzieniem itd. Normanie az mnie zamurowalo jak to zobaczylem,
kinga pisze:W Realu na Jubilerskiej w Wa-wie też jest cała półeczka z pieczywem bezglutenowym z Glutenexu
Skuszona tymi postami wybrałam się do lubelskiego Reala na przeszpiegi. I jak zwykle okazało sie, że mieszkam na głębokiej prowincji, po niewłaściwej stronie Wisły. :/ To, co zobaczyłam, to... no cóż, żenada.... Jest półka, a jakże. Nawet obwieszona z obu stron napisami, że "tutaj znajdziesz produkty bezglutenowe"... Tymi produktami okazały się: 3 paczki mąki z Glutenexu, kilka paczek suchych wafli i wielki wybór ryżowego styropianu. Wszelkie słodycze, ciastka i batony pochodziły z innej bajki, były przeznaczone dla diabetyków (ale jak najbardziej glutenożernych). Załamka.... Najbardziej wkurzyły mnie artykuły glutenowe na półce oznaczonej jako bezglutenowa. Dla osób z obniżonym poziomem refleksyjności - dość niebezpieczne. :kosci:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Kabran, serdecznie Ci współczuję. :( Do tej pory myślałam, że tylko moje miasto jest taką prowincją. Tylko, że wczoraj w swoim Realu widziałam półkę z szeroką gamą wyrobów Glutenexu. Mogłam więc poratować się i kupić chleb zanim dotrze przesyłka. Pozdrawiam :)
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Droga Kabran ja też współczuję.... Może masz gdzieś Almę niedaleko i Bezglutena tam dostaniesz????
Doczytałam się ostatnio na ich stronce, że od tego weekendu do 26.09. ma być w tych Almach, gdzie dostarczają produkty (te Almy co wcześniej podawałam) jakaś specjalna promocja cenowa na produkty Bezgluten. Ja idę sprawdzić i mam nadzieję, że coś skorzystam :D :D :D
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

alap pisze:Może masz gdzieś Almę niedaleko i Bezglutena tam dostaniesz????
Alma? Nie, w mojej metropolii takich w ogóle nie ma. Sorki za tę załamkę, ja się już przyzwyczaiłam. ;) To, co w "głębi kraju" jest standardem, tu, po drugiej stronie Wisły wcale się nie pojawia, lub pojawia z rocznym opóźnieniem. Dzięki za współczucie. :D BTW większość nowości znam z Waszych postów, nie z życia....
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

W P&P w Poznaniu pojawiły się ciasteczka czekoladowe i jogurtowe firmy Probios, marka Rice & Rice.
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 05 paź, 2008 19:42 przez Nastka, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
EMILA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 15:50
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: EMILA »

Wczoraj znalazłam w NETTO płatki ryżowe i kukurydziane do mleka Węgierskiej firmy "Cerbona" jest znaczek przekreślonego kłosa i napis Bezglutenowe. Cena ok 5zł a także chrupki kukurydziane z napisem Bezglutenowe ale to już Polskiej firmy. Podam strone tej Węgierskiej firmy www.cerbona.hu szkoda, że tylko te dwa rodzaje płatków mają bezglutenowe ale dobre i tyle.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Lepszy rydz niż nic ;) Dzięki za wieści, ciekawe, czy w innych Nettach też są.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Oby tak było, bo jak do tej pory to bardzo skąpo z tymi produktami w tym markecie bynajmniej u nas :(
Obrazek
ODPOWIEDZ